Obývací pokoje

25 pohodlných křesel
ze Salonů nábytku

Od   | 

Křeslům z milánského veletrhu nábytku jsme vyhradili samostatný článek. Jednoduše proto, že jich bylo tolik krásných, že by třeba některé z nich, v záplavě fotografií, dostatečně nevyniklo.

Křeslo je druh nábytku, který není primárně určen k ležení, ale k odpočinku v sedě. Současné tvary společně s moderními materiály však umožňují majitelům na křeslech dělat téměř cokoliv. Třeba i pohodlně spát.

 

 

Moderní tvary

Křeslo Rolf Benz model 580, prodává Inpro CZ.

Křeslo Rolf Benz model 580, prodává Inpro CZ.

Zaměříme-li se na tvary křesel z posledních kolekcí, pak se někomu může zdát, jako by je už někde viděl. A není daleko od pravdy. Vracejí se k nám sedmdesátá léta a to ve všech oblastech, design nevyjímaje. I když samo sebou lehce pozměněný. Co u křesel zůstalo, je nižší a hlubší sed a jednoduché područky dodávající křeslu výraz. Velmi často bývají subtilní a vyrobené jsou ze stejného materiálu jako podnož. U některých modelů jsou područky součástí zádové opěrky a společně s nimi tvoří příjemnou elegantní linii.

Houpací křeslo Nub (design Patricia Urquiola), Andreu World.

Houpací křeslo Nub (design Patricia Urquiola), Andreu World.

 

Houpací křesla

Patří k velkým hitům, i když byla běžnou součástí obývacích pokojů již na konci 19. století, kdy si je pořizovali obyvatelé střední a vyšší společenské třídy. V současné době nacházíme tento typ sezení v nejrůznějších podobách, přičemž proměnou prošlo zejména houpací podnoží. Není tolik nápadné, přitom zaručuje skvělé pohoupání. Díky této nové vlně možná z obývacích pokojů vymizí jejich plátění předchůdci (houpačky, zavěšené v trámu nebo přímo ve stropu). Už bylo také na čase, vždyť jejich éra se datuje k roku 1973.

 

 

Fotogalerie:

 

Text: Lenka Zahradníková, Foto: archiv firem

Související články:

Ohlédnutí za milánským veletrhem nábytku. Nejnovější sedací soupravy.

Zrodila se nová kreativní svítidla

Houpací křeslo

Praktické rady pro zařizování

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *