Obývací pokoje

25 pohodlných křesel
ze Salonů nábytku

Od   | 

Křeslům z milánského veletrhu nábytku jsme vyhradili samostatný článek. Jednoduše proto, že jich bylo tolik krásných, že by třeba některé z nich, v záplavě fotografií, dostatečně nevyniklo.

Křeslo je druh nábytku, který není primárně určen k ležení, ale k odpočinku v sedě. Současné tvary společně s moderními materiály však umožňují majitelům na křeslech dělat téměř cokoliv. Třeba i pohodlně spát.

 

 

Moderní tvary

Křeslo Rolf Benz model 580, prodává Inpro CZ.

Křeslo Rolf Benz model 580, prodává Inpro CZ.

Zaměříme-li se na tvary křesel z posledních kolekcí, pak se někomu může zdát, jako by je už někde viděl. A není daleko od pravdy. Vracejí se k nám sedmdesátá léta a to ve všech oblastech, design nevyjímaje. I když samo sebou lehce pozměněný. Co u křesel zůstalo, je nižší a hlubší sed a jednoduché područky dodávající křeslu výraz. Velmi často bývají subtilní a vyrobené jsou ze stejného materiálu jako podnož. U některých modelů jsou područky součástí zádové opěrky a společně s nimi tvoří příjemnou elegantní linii.

Houpací křeslo Nub (design Patricia Urquiola), Andreu World.

Houpací křeslo Nub (design Patricia Urquiola), Andreu World.

 

Houpací křesla

Patří k velkým hitům, i když byla běžnou součástí obývacích pokojů již na konci 19. století, kdy si je pořizovali obyvatelé střední a vyšší společenské třídy. V současné době nacházíme tento typ sezení v nejrůznějších podobách, přičemž proměnou prošlo zejména houpací podnoží. Není tolik nápadné, přitom zaručuje skvělé pohoupání. Díky této nové vlně možná z obývacích pokojů vymizí jejich plátění předchůdci (houpačky, zavěšené v trámu nebo přímo ve stropu). Už bylo také na čase, vždyť jejich éra se datuje k roku 1973.

 

 

Fotogalerie:

 

Text: Lenka Zahradníková, Foto: archiv firem

Související články:

Ohlédnutí za milánským veletrhem nábytku. Nejnovější sedací soupravy.

Zrodila se nová kreativní svítidla

Houpací křeslo

Praktické rady pro zařizování


You must be logged in to post a comment Login