Obývací pokoje

25 houpacích křesel, se kterými toho vymyslíte mnohem víc. Houpání totiž aktivuje mozek!

Od   | 

Za nejslavnější houpací křeslo můžeme považovat dílo americké firmy P. & P. , která ho vyrobila tehdejšímu prezidentovi J. F. Kennedymu. Vzniklo ze zcela prozaických důvodů – prezidenta totiž bolela záda. 

Houpací křeslo Dancing (design Constance Guisset) s podnožkou

Kromě blahodárného působení na záda přináší houpací křeslo další pozitivní účinky pro náš organismus. Je totiž dokázáno, že houpání aktivuje mozek, a tím zlepšuje vnímavost a zvyšuje inteligenci. Navíc neznám nikoho, komu by se houpání nelíbilo.

Kdo říká, že se v křesle musíte houpat sami?

Při výběru houpacího křesla kontrolujte zadní houpáky, které by měly být dostatečně dlouhé, aby zabránily pádu. Přepadnutí dopředu  zamezuje speciální zarážka.

Houpací křeslo od firmy Gruppo euromobil.

Je to díky vestibulárnímu systému vnitřního ucha, které je hlavním smyslovým orgánem vnímajícím pohyb těla. Jeho stimulací, tedy houpáním, vyvoláváme intenzivní příjemné pocity. Houpání ze strany na stranu uklidňuje, houpání zepředu dozadu pak podle rychlosti uspává, nebo může vybízet k aktivitě. Je známo, že houpavý pocit má konejšivou odezvu ještě před narozením, a to když se plod pohupuje v matčině těle. Bylo vypozorováno, že při houpání dochází k prokrvování a k okysličování mozku, což je provázeno zvýšením tělesné teploty a aktivací příjemných pocitů v limbickém systému.  

Houpací křeslo Brick. Zdroj Gervasoni

Houpací křeslo v moderním kabátu

Houpací křeslo není něco, co by mělo patřit jen vaší babičce. Kromě klasických tvarů, za které připomeňme úspěšné modely z ohýbaného dřeva nábytkové firmy Michaela Thoneta, najdeme na trhu nejrůznější houpací křesla, tentokrát už moderních tvarů. Většina z nich má k dispozici i ovladač, kterým nastavíte, zda budete sedět v běžné pozici, nebo se v objetí křesla houpat. 

Houpací křeslo firmy P. & P., které proslavil prezident J. F. Kennedy.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login