Nezařazené

Zařiďte si obývací pokoj podle aktuálních trendů. Co je letos moderní?

Od   | 

Rádi vybavujete a měníte domácnost podle trendů? Pokud vám zajímá, co letos frčí v obývacích pokojích, jste tu správně. Ať už jde o změnu barvy, investici do současných bouclé pohovek, nebo jednoduše modernizaci nábytku na novější vzhled.

Rozhodně nezapomeňte na pohodlnou pohovku. Model Phoenix je variabilní, a tak velmi dobře poslouží i v malém bytě.

V letošním roce jsou trendy natolik různorodé, že si musí vybrat zákonitě každý. Je jedno, zda dáváte přednost klidnému a uvolňujícímu vzhledu, který se obrací směrem k přírodě, dává přednost zemitým barvám a rostlinám, nebo se pustíte do větší kreativity s maximalistickou atmosférou, od různobarevných koberců až po směsici nábytku v různých stylech.

1. Rozdělení místnosti pro práci, odpočinek i hru

Obývací pokoje se v posledních dvou letech proměnily na domácí kanceláře, centra pro distanční výuku i hrací koutky. Zatímco se děti vrátily do škol, home office tak nějak přetrvává a kdo může, raději pracuje z domova. Právě proto je teď na vzestupu tzv. zónování, které pomůže zajistit, že obývací pokoj mnohostrannému životnímu stylu bude vyhovovat. Díky různě umístěným skříním, paravánům, kobercům a nábytku máte možnost zajistit oddělení těchto prostor, aniž by bylo nutné je mít úplně uzavřené.

Zóny opticky vymezte, pomůže k tomu třeba koberec, paraván nebo oboustranný komoda. Zdroj: Canstockphoto

2. Uklidňující Japandi styl

Trend Japandi se pohybuje někde mezi východem a západem. Kombinuje uklidňující minimalistický dekor s neutrální paletou barev a přírodními materiály. Získáte klidné útočiště, které je ideální pro tzv. pomalý život. Vzhledem k dnešní turbulentní době hledá mnoho z nás způsob, jak se na chvíli zastavit a vést vyrovnanější život. Jednou z důležitých součástí Japandi je propojení s přírodou, aby se zvýšila celková pohoda. Pořiďte si do dubový stůl, ideálně jídelní, pokud je součástí obývacího pokoje, hliněné dekorace a dřevěné příbory. Zelené odstíny celý vzhled efektivně doladí.

Uklidňující, příjemný a jednoduchý. Styl Japandi je letos na vzestupu. Zdroj: Shutterstock

3. Uklidňující olivově šedá

V trendy obývacím pokoji musíte mít také trendy barvu 2022. Pro společnost Balakryl a Primalex je to letos olivově šedá. Zvolili jí pro její úžasné vlastnosti. Je elegantní, uklidňující a hlavně univerzální, takže se hodí prakticky kamkoliv. Symbolizuje obnovu a odolnost, což se zvlášť v současné situaci ve společnosti a ve světě velice hodí. Olivově šedá lze hezky natónovat, a tak umožňuje různé barevné kombinace. Rozhodně se nemusíte omezovat jen na stěny. Skvěle vypadá i nábytek, hračky apod. Do kombinace volte béžovou, hnědou, cihlově červenou nebo žlutou. Nezapomeňte správné doplňky z přírodních materiálů a dostatek rostlinek.

Trendy je uklidňující olivově šedá. Zdroj: Primalex

4. Správný výběr osvětlení

Ty tam jsou časy, kdy si každý domu koupí obyčejné svítidlo, aniž by příliš přemýšlel nad tím, zda se mu domů hodí či nikoliv. Dnes už každý ví, jaký dopad mají různé styly osvětlení na naše prostory. Lidé zkoumají různé designy a druhy světla tak, aby plnily svou funkci a zároveň krásně ladily. Dnes se volí lampy, které vypadají stylově i tehdy, když jsou vypnuté.

Jak správně osvětlit obývák?

 

5. Opětovné vzkvétání vinylových podlah

Vinylové podlahy jsou právem oblíbené pro svou dobrou údržbu a trvanlivost. Nebojte se jich ani v obývacím pokoji. K podlaze správně dolaďte zbytek. Bílé nebo neutrální schéma může snadno vypadat jako pokoj bez vkusu a kousku osobnosti. Navrstvěte různé textury, tvary a materiály. V současnosti frčí juta a ratan. Vypadají zajímavě a místnost vypadá vesele a příjemně.

Obliba vinylových podlahovin je už léta na vzestupu. Nejen díky kvalitě, ale zejména širokou nabídkou dekorů.  Zdroj: Forbo

6. Zemité neutrální tóny

Zemité neutrální tóny jsou v roce 2022 stále velkým trendem v barvách obývacích pokojů. Dodejte svému obýváku svěžest a klidnou atmosféru. Jen tam, kde je vám dobře, můžete kvalitně trávit čas. Vybírejte přírodní textury, jako je již zmíněný ratan, tkaná juta a z barev terakota a pískové odstíny vytvoří přirozené prostředí spjaté s přírodou. V takovém se můžete skutečně odpojit od jinak rušných a hektických životů.

Rozhodně nic nezkazíte pohovkou, nábytkem a textilními dekoracemi v zemitých tónech. Zdroj: Gert Snel

7. Kusové koberce

Celoplošné koberce v kurzu příliš nejsou, protože lidé dávají přednost možnosti podlahu kdykoliv snadno setřít, ale kusové stylové koberečky a běhouny rozhodně letí. Vrstvení více materiálů dodává chodidlům další úroveň pohodlí a je to také způsob, jak vnést do místnosti další barvy a třeba vymezit určité prostory. Hodí se zejména tehdy, když je součástí obývacího pokoje například kuchyně, jídelna nebo třeba ložnice. Zvažte velké a výrazné kousky s velkými vzory a jasnými barvami. Tím vytvoříte jasný ústřední bod v místnosti.

Kusové koberce jsou moderní a vkusné. Zdroj: Aulix Lighting

8. Přidejte texturu pomocí Bouclé

Tato nevýrazná textilie začala být žádoucí kolem roku 2020 a zatím to nevypadá, že by se rostoucí trend chtěl zastavit. Zkuste tuto látku a zvolte bouclé na výrazný kousek nábytku jako je pohovka nebo trochu opatrněji na texturované polštáře. K této látce je důležité mít nějaký kontrast. Dobře ladí jednoduchý dřevěný nábytek, například dřevěný stůl. S tmavými barvami materiál bouclé v barvě slonoviny opravdu vynikne.

Bouclé je pohodlný a příjemný styl, který zamířil i do našich domovů. Zdroj: Westwing

9. Multifunkční prostor

Multifunkční je hlavní slovo pro letošní trendy v obývacích pokojích. Vzhledem k tomu, že naše domovy teď často slouží jako místo pro odpočinek, domácí kancelář, učebnu, tělocvičnu i bar, jsou chytré úložné prostory doslova nutností. Lidé chtějí všestranné kusy nábytku a flexibilní úložné jednotky, které budou fungovat v celém interiéru a vytvářet chytré kombinace pro řadu potřeb.

Různě využitelné vybavení patří k největším letošním trendům. Zdroj: Ikea

10. Povzbuzující zelená

Zelené obývací pokoje jsou populárnější než kdy jindy. Je to skutečná barva přírody, kterou máme spojenou s venkovním klidem. Vlastnosti zelené barvy z ní činní ideální odstín pro relaxační prostory. Tóny zelené na všech stěnách dodávají útulný pocit jako byste byli zahaleni v sametu. Přepychové tóny Jewel Beetle a Puck vnesou do místnosti teplo. Dokonalý dojem uděláte, když je doplníte nábytkem v bohatých tónech, například v čokoládové barvě.

Zelená zútulní váš obývací pokoj. Zdroj: Home Style


Zdroj: Decoland

Který plynový kotel se hodí i do malého bytu?

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login