Inspirace

Jak zaplnit prázdné rohy místnosti? S našimi jednoduchými tipy to zvládnete hravě

Od   | 

Kouty místnosti bývají dost často nevyužité, protože poskytují omezený a specifický prostor. Přitom stačí tak málo a můžete jim dát naprosto nový účel.

Křeslo je ideálním parťákem do nezabydleného rohu. Které vybrat?

Když zařizujeme dům či byt, každá z místností nám nabízí spoustu místa pro realizaci našich plánů. Nejprve sem umístíme ten nejzákladnější nábytek, poté doplňky a za nějakou chvíli máme hotovo. Co do svých plánů ale často nezahrneme, jsou rohy místnosti. Ty přitom mohou plnit úlohu pracovny, knihovny nebo dokonce baru.

Pořiďte si designovou lampu

Pokud nemáte v rohu místnosti příliš mnoho prostoru pro velké změny, pak jej můžete ozvláštnit designovou lampou. Ta místnost nejenže prozáří, ale také se může stát stylovým doplňkem. Prázdný prostor ji navíc nechá vyniknout.

Stojací lampa je vhodným doplňkem. Zdroj: Aulix lighting

Poohlédněte se po rohovém pracovním stole

Přejete si mít v obývacím pokoji pracovnu, ale nezbyl vám na ni prostor? Zvažte její realizaci v jednom z prázdných koutů. K tomu skvěle poslouží menší rohový stůl, který prostor vyplní. Místo na stěně pak můžete využít k instalaci úložných polic. U okna navíc získáte i přirozený zdroj světla.

Zapojte do prostoru zeleň

Když už nevíte, jak roh místnosti smysluplně využít, vždy tam můžete dát pokojovou rostlinu. Ta místnost oživí a dodá ji potřebnou energii. Můžete ji postavit na odkládací stolek s dlouhými nožkami, zavěsit od stropu, připevnit na zeď nebo zkombinovat všechny tyto možnosti a vytvořit malou zelenou oázu. Květinám se bude skvěle dařit v rohu u okna. Pokud tam ale nemáte místo, jsou i květiny, které nepotřebují přímé světlo. Jednou z takových je třeba Dracaena nebo Monstera.

Roh místnosti může prozářit také originální nástěnné LED světlo. Zdroj: Aulix Lighting

Protáhněte závěsy od zdi ke zdi

Jestli máte mezi oknem a rohem místnosti nepříliš velký prostor, který nemáte jak dál efektivně využít, nebojte se prodloužit garnyž po celé délce zdi. Rohy pak zaplní závěsy, celá stěna bude působit kompaktněji a bude využita v celé své délce a šířce.

Závěs můžete ležérně naaranžovat do rohu. Zdroj: Ateliér Orsei

Kupte si designový věšák

Pokud chcete zaplnit roh v předsíni nebo vstupní hale, spojte krásu s praktičností a pořiďte si stylový věšák na kabáty. Každá domácnost ocení prostor pro další bundy a návštěva zase jistě ocení originální provedení.

Vhodné mohou být i vázy, třeba ty z přírodních materiálů. Zdroj: Gert Snel

Vytvořte si čtecí koutek

Uvařit si šálek horkého čaje, zabalit se do teplé deky a otevřít si knihu nebo časopis – na tohle se občas těší každý. Jenže když se na gauči nakonec sejde celá rodina, idylka je narušena. Pokud ale máte v rohu místnosti dostatek místa, můžete si zřídit malý čtecí koutek. Stačí pohodlné křeslo, police s knihami nebo knihovnička a útulná čítárna je na světě.

V některých případech se hodí nábytek na míru. Zdroj: Home style

Udělejte zábavní koutek domácím mazlíčkům

Máte doma kočku? Můžete ji z rohu místnosti udělat malou hernu. Umístit sem můžete škrabadlo nebo kočičí strom. Čím originálnější provedení zvolíte, tím stylověji se tento koutek do obývacího pokoje zařadí.

 

Kam pro parádní lampu?

 

Pořiďte si solitérní židli nebo křeslo

Toužili jste vždycky po solitérním kousku do interiéru? Zamilovali jste si originální křeslo, designový stolek nebo velkou vázu? Pak neváhejte a pusťte se do nákupů. Předměty můžete také nakombinovat a vytvořit malou místnost v místnosti. Solitér navíc do prostoru přinese moderní a svěží vítr.

Pokud jste si vyhlédli solitéra, nyní mu můžete dát zelenou! Originální posezení naprosto promění celou místnost. Zdroj: Natuzzi Italia

Zřiďte si bar

V rohu místnosti si též můžete zařídit malý bar. Na zeď můžete nainstalovat police k uložení sklenic a lahví nebo se rozhodnout pro výklopnou skříňku. Ta nejenže schová a ochrání vaše lahve, ale výklopná dvířka vám poslouží také jako přípravná plocha.

Myslete na rohy místnosti už od začátku

Pokud se do zařizování nového interiéru teprve pouštět budete, pak rohy místnosti zahrňte hned do prvních plánů. Budete si tak moci nechat zhotovit nábytek na míru nebo se poohlédnout po rohové sedačce. Kromě toho využijte rohy v celé výšce. Nezapomeňte tedy na obrazy, zrcadla, police a další drobnosti, které mohou prázdný kout zaplnit, oživit a propojit ho se zbytkem místnosti.

Zdroj: The Luxurist, Apartment Therapy, Houzz

Krásným doplňkem interiéru je zeleň


You must be logged in to post a comment Login