Obývací pokoje

Správné umístění sedací soupravy se pozitivně promítne i do vaší psychiky

Od   | 

Budete se divit, jak moc záleží na tom, kam umístíte sedací soupravu. Nejde jen o celkový vzhled místnosti. Správné umístění sedací soupravy bude mít i pozitivní vliv na vaší psychiku! To už stojí za to nad jejím umístěním popřemýšlet.

Vybrat správnou sedací soupravu je věc jedna, ale správně ji umístit věc druhá. Nejen že by sedací souprava měla být úměrně velká vůči velikosti místnosti, ale zároveň existuje několik základních pravidel, díky nimž sedačku umístíte originálně a správně.  

Umístění sedačky je větší oříšek, než si myslíte. Zdroj: Home Style

Nikdy zády ke dveřím!

Toto pravidlo řadíme mezi nejdůležitější a je třeba se opravdu vyhnout umístění zády ke dveřím. Odborníci se shodují, že lidé sedící na sedačce zády ke dveřím se cítí neklidně a mají nepříjemný pocit, protože nevědí, co se děje za nimi. Sedačku orientujte vždy tak, aby z ní bylo dobře vidět nejen na dveře, ale zároveň co nejvíce do prostoru. Jen takto budete mít přehled, kdo právě do místnosti vchází a kdo z ní odchází, ale zároveň se nebudete cítit stísněně a nejistě. 

Zlatým pravidlem je neumísťovat sedačku zády ke dveřím. Zdroj: Natuzzi Italia

Umístění ke zdi už odzvonilo

Dříve se sedačka jednoduše umístila ke zdi a nikoho ani nenapadlo situovat ji nějak jinak. V dnešní době se stalo moderní umísťovat sedací soupravy přímo do prostoru, avšak za podmínky, že máte dostatek volného prostoru, který to dovolí. Tím získá obývací pokoj naprosto jiný a originální vzhled. Navíc nevyužitou plochu zdi můžete využít pro knihovnu, nábytek nebo jiné vybavení, na které by v jiném případě nezbylo místo. 

Na co je třeba při umísťování sedačky do prostoru pamatovat, je správný rozměr. Ať už máme sedačku v prostoru, u zdi, nebo v rohu, je důležité, abychom o ni nezakopávali a nenaráželi do ostatního nábytku pokaždé, když si půjdeme sednout. Sedačka by měla být od ostatního nábytku umístěna zhruba 85 centimetrů. Tento prostor by měl zůstat volný, čímž bude pohyb okolo sedačky bezproblémový. 

Umístěním do prostoru získá obývací pokoj naprosto jiný rozměr! Zdroj: Home Style

Mezi očima 

Ještě důležitější, než mít skvělý výhled na televizi, je pohovku umístit tak, aby si lidé, kteří na ní sedí, hleděli do očí. Obývací pokoj je společenská místnost, v němž se schází po dlouhém dni nejen celá rodina, ale i parta přátel, a proto je správná komunikace mezi lidmi základ. Zvolíte-li dvoumístnou či trojmístnou sedačku v jedné rovině, pak je ideální naproti situovat ještě jednu stejnou. Lidé sedící na pohovce budou naproti sobě, a budou tak mít kontakt „z očí do očí“. Mezi sedačky je vhodné umístit stylový konferenční stolek pro dekoraci nebo pro odkládání šálků kávy. Jen díky tomuto umístění budete spolu upřímně hovořit a přitom se na sebe vzájemně dívat. Pamatujte však na pravidlo, že mezi konferenčním stolkem a sedačkou by měla být volná ulička zhruba 60 cm. 

Sedačky naproti sobě jsou ideální formou pro správnou komunikaci.
Zdroj: Home Style

Kochejte se přírodou a výhledem

Obývací pokoj by měl zároveň sloužit jako relaxační místnost, v níž čerpáme energii. Tím, že budeme mít sedací soupravu umístěnou tak, abychom viděli pouze na televizi, nám moc energie nedodá. Pokud disponujete v místnosti francouzským oknem, pak je ideální umístit sedačku tak, abychom se z jedné strany mohli dívat na televizi a zároveň se z druhé strany mohli kochat výhledem na přírodu nebo rušné město. Podle psychologů tato metoda opravdu funguje jako ověřená relaxace.  

Sedačku umístěte tak, abyste viděli na televizi a zároveň se mohli kochat výhledem. Zdroj: Natuzzi Italia

Fotogalerie:

 

Kam pro italské sedací soupravy?


You must be logged in to post a comment Login