Koupelny

Specialista na sprchové kouty WellMall radí: Asymetrický nebo obdélníkový sprchový kout?

Od   | 

Otázka, zda je lepší asymetrická sprchová zástěna než obdélníková, nemá jednoznačnou odpověď, protože to závisí na konkrétních potřebách a preferencích jednotlivých uživatelů a také na uspořádání koupelny. Každý typ zástěny, nebo chcete-li sprchového koutu, má své vlastní výhody a nevýhody, které byste měli vzít při výběru v úvahu.

Dnes si společně s odborníky na koupelnové vybavení z firmy WellMall porovnáme oba tyto tvary.

Asymetrická zástěna

Pravděpodobně pojem asymetrie neboli nesouměrnost znáte. Ale jak takový asymetrický kout vypadá? Ať už si představíte cokoli, na e-shopu WellMall pod tímto označením najdete v podstatě čtvrtkruhovou variantu, která má jednu stranu delší.

A jaké jsou tedy výhody této zástěny?

Úspora místa

Ano, možná se to na první pohled může zdát poněkud úsměvné. Ale je to tak. „Roh“ této zástěny je zaoblený, což ve výsledku pár centimetrů místa ušetří.

Díky svému tvaru je asymetrická zástěna navržena tak, aby optimalizovala využití prostoru ve sprchovém koutu. Často se používá ve sprchách a koupelnách, které mají omezený prostor.

Estetický vzhled

Tento tvar zástěny může přidat zajímavý prvek do designu koupelny, a přispět tak k modernímu vzhledu.

Flexibilita

Asymetrické zástěny jsou k dispozici v různých velikostech (90×80, 100×80, 120×80 nebo 120×90 cm), což umožňuje vybrat tu nejvhodnější pro vaše potřeby a uspořádání koupelny. Mezi nejprodávanější asymetrické kouty prodejce WellMall, patří POINT s posuvnými dveřmi a vstupem v zaobleném „rohu“.

Sprchová zástěna POINT. Zdroj: WellMall

Obdélníková zástěna

Jak vypadá obdélník, si asi dokážeme všichni živě představit. Jaké výhody přináší tento tvar sprchového koutu?

Větší prostor

Obdélníková zástěna obvykle nabízí větší sprchovací prostor, což může být výhodné, pokud preferujete více místa pro pohodlné sprchování.

Širší vstup

Obdélníkové zástěny mají širší vstupní prostor, což zajistí bezstarostný vstup a výstup do sprchy.

Různé možnosti uspořádání

Vzhledem k pravidelnému tvaru lze obdélníkovou zástěnu (oproti asymetrické, která má u některých typů určenou stranovou variantu) snáze umístit do různých částí koupelny a přizpůsobit její umístění. Rozměrů obdélníkových koutů na stránkách WellMall najdete opravdu nespočet. Od nejmenších 80×90 po 150×100 cm.

Zástěna Teda combi. Zdroj: WellMall

Při koupi byste neměli zapomenout ani na rozměry, typ otevírání dveří, sílu skla, typ skla – zda radši zvolíte čiré, nebo pouze průsvitné, nebo jestli zvolíte instalaci na vaničku, či přímo na podlahu v kombinaci s odtokovým žlabem.

Výběr mezi asymetrickou nebo obdélníkovou zástěnou závisí na konkrétních okolnostech a vašich potřebách. Důležité je vybrat takovou zástěnu, která splňuje vaše požadavky na estetiku a funkcionalitu. Pokud byste si přece jen nebyli jistí, můžete se obrátit přímo na odborníky z firmy WellMall, kteří vám rádi pomůžou vybrat vhodný sprchový kout přímo pro vás. Zároveň vám jejich technik na telefonu poradí s následnou montáží, kdyby vám bylo cokoli nejasné.


You must be logged in to post a comment Login