Doplňky do bytu

Sojovka v prášku

Od   | 

Dneska jste si při hádání na facebooku docela zařádili. Začali jste nenápadně: pepřenka a solnička, vázička, reproduktory, větrák, chůvičky, háčky, sluchátka. Odvážnější tipli kleště na zmrzlinu, zahradní osvětlení, odpadkový koš, figurky na šachy nebo člověče nezlob se. Zaznělo i na nic. A to teda ne! Pak se to zvrtlo k designovému wc, pisoáru a dokonce i na erotickou pomůcku. Jsme časopis o bydlení!

Není divu, že dneska uhádl jen jeden z vás, protože možná ani nevíte, že existuje sojová omáčka v prášku. Jmenuje se Kona-shoyu, a právě pro ni je určena tato kuchyňská pomůcka. Podle výrobce je lepší než klasická tekutá, protože netlumí složky v potravinách a dokonce prý udržuje smažené pokrmy křehké.

Designéři ze známého studia Nendo navrhli tvar této nestandardní kuchyňské odměrky podle nálevek, které se používají v tradičních budovách s vodní nádrží Chozusha. Zde se nesmí ruka ponořit přímo do vody, ale musí se nabrat do speciální nádobky.

Porcelánová nádobka na sojovou omáčku v prášku má speciální tvar, který umožňuje pohodlně odměrku položit, aniž by se prášek vysypal. Zároveň je možné ji uzavřít korkovým víkem.

Připravila: Redakce, Foto: Nendo

Související články:

8 nápadů, jak ze staré kuchyně udělat moderní stylovku

Konec špinavých rukou a kuchyňské baterie

Kuchyně ze života

Jak si dobře zavařit


You must be logged in to post a comment Login