Kuchyně

8 nápadů, jak ze staré kuchyně udělat moderní stylovku

Od   | 

Zdá se vám, že už vaše kuchyň není moderní, chybí jí šmrnc, použité materiály jsou staré a opotřebené? Pokud nechcete investovat nemálo peněz na její rekonstrukci, pak rozhodně čtěte dál. Máme pro vás originální nápady, jak si s trochou fantazie a kreativity vytvořit kuchyň snů.

1.Začněte od podlahy

Podlaha bývá v kuchyni často opomíjená, ale pokud se řídíte rčením, že „boty dělají člověka“, pak můžete pomyslně podlahu k těmto botám přirovnat. I když bude vaše kuchyň sebevíc moderní a stylová, nic neudělá horší dojem než podlaha, na které se podepsal čas. S kamenem, klasickou dlažbou nebo dřevem určitě nešlápnete vedle, tyto materiály zároveň něco vydrží. Pokud už dřevěnou podlahu máte, můžete ji oživit novým lakem nebo ji přebarvit podle vaší chuti.

2. Vyměňte pracovní desku

Pracovní deska je místo, které je z celé kuchyně namáhané nejvíce. Příprava surovin na vaření, voda okolo dřezu a často i neuvážené odkládání horkých hrnců jsou příčinou opotřebení této plochy, zvlášť u starých vinylových materiálů. Kvalitu a nadčasový vzhled získáte, když sáhnete po přírodních materiálech jako je kámen, beton, cihla nebo obklad z dlaždic.

3. Vyzdvihněte kovové prvky na vyšší úroveň

Ve starších kuchyních se často objevují materiály, které ve své době byly moderní, dnes tomu tak ale už není. To platí i pro kovové úchytky nebo baterie. Tyto kuchyňské doplňky můžete jednoduše vyměnit díky širokému výběru na trhu. Nebo můžete zapojit svou fantazii a pomocí štětce a barev, které imitují měď, zlato nebo stříbro, přetvořit tyto prvky k obrazu svému.

4. Přemalujte přední plochy skříněk

Staré skříňky už se vám omrzely? Pak pro vás máme skvělý nápad, jak dodat kuchyni nový outfit a ještě přitom ušetřit. Vyberte si barvu, která se vám líbí a zároveň bude ladit s doplňky a přední plochy jednoduše přetřete. Nezapomeňte předtím původní barvu lehce zbrousit smirkovým papírem. Za víkend máte hotovo a ještě budete mít sami ze sebe radost!

5. Nahraďte horní skříňky za otevřené police

Ať už máte kuchyň v moderním, industriálním nebo retro stylu, nemusíte vždy lpět na horních skříňkách. I když je to zažitá klasika, která poskytuje úložný prostor pro nádobí, můžou ji jednoduše nahradit otevřené police, které celý prostor provzdušní. V policích si kromě nádobí najdou své místo i dekorace nebo květiny, které podtrhnou osobitý styl vašeho kulinářského území.

6. Posviťte si stylově

Při modernizaci kuchyně určitě nezapomeňte na osvětlení! Díky široké nabídce originálních svítidel máte nepřeberné možnosti, jak rozzářit jídelní stůl, kuchyňský ostrůvek nebo samotnou pracovní plochu. Nemusíte se ani bát vyměnit jeden omšelý lustr za několik nových kousků.

7. Vytvořte nová místa k sezení

Srdce domova? Jednoznačně kuchyň! Ať už tu rodina společně vaří, trávíte tu volné chvíle se svými přáteli nebo tu děti dělají své domácí úkoly, všichni ocení místo, na které by se mohli posadit. Máte kuchyňský ostrůvek? Barové židličky u něj nesmí chybět. Pokud to prostor dovolí, můžete instalovat malou lavici k oknu nebo kamkoliv, kde je volné místo.

8. Přidejte dekorativní prvky, které vás zosobňují

Kuchyň je ideálním místem, kde můžete projevit svou osobnost, nejen skrze vaření. Smíchejte vaše oblíbené dekorace se špetkou kreativity a naservírujte svým blízkým místo, kam se budou vždycky rádi vracet.

Foto: Freshhome a archiv


You must be logged in to post a comment Login