Kuchyně

Kuchyně ze života, aneb jak se vaří v toskánské vile

Od   | 

Monte Argentario si pamatuji velmi dobře. Na úpatí hory příjemná marina s luxusní jachtou a vlastním vrtulníkem, cestou nahoru voňavé borovice. Jedna otevřená kavárna. Všichni kdesi schováni v příjemné stínu a jediný, kdo byl venku, jsem byla já s manželem. Na kole. Vilu, ze které přinášíme tuto reportáž jsme sice cestou neviděli, zato jsme žárlivě pozorovali ze sedla překrásné zátoky s jachtami, jídlem a vínem… 

Přesně takováto letní atmosféra panuje v mnoha italských městech a právě jí se architekt Filippo Bombace chtěl maximálně přiblížit. Jeho úkolem totiž bylo vytvořit v původní toskánské vile interiér, který bude vzdávat hold pravému středomořskému stylu a zároveň vnese do prostoru doteky moderního hi-tech stylu. Dům má všechny prvky inspirující italskou architekturu po celá staletí, od barevného schématu, přes použité materiály až po rozestup mezi okny, která jsou dostatečně úzká, aby zabránila vniknutí ostrých slunečních paprsků.

Původní kamenné obklady byly zrestaurovány a ponechány.

Původní kamenné obklady byly zrestaurovány a ponechány.

Hned od vstupu se přes chodbu dostáváme do otevřeného prostoru, kam je umístěna kuchyně s jídelním stolem a sezení. Architekt tu použil dominantní keramickou dlažbu v barvě terakoty, kterou doplnil modrými odstíny evokujícími blízkost moře. To vše v kombinaci s čistě bílou. Dlažba je doplněna kamenným obkladem a nechybí prvky dřeva. Teplé přírodní materiály jsou v kontrastu se studeným nerezem v podobě hi-tech kuchyně firmy Abimis. 

Z kuchyně je možno přímo pozorovat okolní krajinu.

Z kuchyně je možno přímo pozorovat okolní krajinu.

Ta je situována tak, že je při vaření vidět přímo na protější kopec posetý nádhernými vilami, zasazenými do vzrostlého borovicového háje. Celo nerezová kuchyně sestává z dolní linie zahrnující skříňky, pracovní i varnou plochu. Horní linie je schodná a je sem kromě skříněk umístěný i odsavač par. V koncepci architekt Filippo Bombace  navrhl kuchyni do tvaru písmene L, které kopíruje nepravidelný exteriér vily. Šířka a hloubka modulů závisí na specifických požadavcích místnosti a vychází z principů funkčnosti a ergonomie. Nerezová ocel AISI 304 je organicky neutrální materiál, zaručující odolnost a hygienu, také dává čistý pocit, který je podpořen chybějícími úchytkami.

Majitelé si přáli středomořskou atmosféru s příchutí hi-tech stylu.

Majitelé si přáli středomořskou atmosféru s nádechem hi-tech stylu.

Ve vile se nachází ještě ložnice s vlastní koupelnou. I ona je navržena v přímořském duchu, nechybí bílo-modrá mořská kombinace, která se objevuje na výmalbě nebo v podobě nepřehlédnutelných obkladů. Interiér je osazen jednoduchým nábytkem, který majitelům dovoluje prostor zabydlet, aniž by působil přeplácaným dojmem.

Modrá se prolíná celým interiérem.

Modrá se prolíná celým interiérem.

Fotogalerie:

Foto: Abimis


1 Komentář

  1. Pingback: Jak propojit kuchyň s obývákem - HomeInCube

You must be logged in to post a comment Login