Rady a tipy

Proč žít život v chytré domácnosti a co může být její součástí

Od   | 

Rádi byste měli doma dokonalý tepelný komfort, když přijdete utahaní ze zaměstnání? Je pro vás samozřejmostí třeba taková správně vytopená sauna nebo připravená vířivka či domácí bazén? Chtěli byste mít také postaráno o bezpečnost vašeho objektu a dokonale uklizeno?

Potřebujete, aby se zavíraly rolety dle potřeby, případně automaticky otvírala okna? Aby také ne, vždyť dokonalé pohodlí je důležité pro každého z nás. Pořídit si domů můžete člověka, který vám vše obstará, nicméně jedná se o vcelku nákladnou záležitost. Mnohem efektivnější řešení představuje chytrá domácnost. Jinými slovy, pomocí aplikace v mobilním telefonu si budete moci ovládat všechno na míru. Mnohdy dokonce pouze tímto způsobem situaci jen korigujete, jelikož je vše nastavené zcela automaticky. Řadu různých vychytávek vám poskytne společnost Somfy. My se na některé podíváme podrobněji v následujících řádcích

Vůbec nehraje roli, zda jste doma či nikoli. Už jste na cestě do práce a vzpomněli jste si, že nemáte odtažené žaluzie? Nemáte zavřenou bránu, nebo jste nechali roztáhnutou terasovou markýzu? Nevadí, jakmile je vše poháněno systémem Somfy! Čtěte dál a objevujte s námi svět, ve kterém se dozvíte proč žít život v chytré domácnosti.

Místo, kde můžete vše, ale nemusíte nic

Takové místo si můžete vytvořit za pomocí moderního systému Somfy. Tato společnost je celosvětovým specialistou a zároveň lídrem na trhu, který se zaobírá řešením motorizace jak pro venkovní, tak pro interiérové sluneční ochrany, garážových vrat a oplocení, nastavení osvětlení. Pro domácí pohodlí lze zařídit chytrý termostat, dálkově ovládané zásuvky, detektory a senzory, zabezpečovací systém, a dokonce kamerový systém.

Většina motorů od Somfy se vyznačuje stejným designem a konstrukcí. Vypadají jako podlouhlá trubka s hlavou motoru a nesmí chybět ani přívodní drát. V praxi motorek nevidíte, ale víte, že tam je. Lidé se často nezajímají o výkon motoru, který vám přinese více komfortu, bude rychlejší a také záleží na dojezdu.

Motorizací je hodně a vybírat je lze podle různých aspektů

Musíte si uvědomit, co bude motorek pohánět. Jestli půjde o garážová vrata, malé interiérové žaluzie v oknech nebo venkovní rolety. Pokud si seženete kované polotovary třeba na Kovopolotovary.cz a poté použijete chytrý systém, můžete i solidně ušetřit. Alternativ je zkrátka hodně. 

Motorizované ošetření oken jako skvělá volba

Díky motorizovanému ošetření oken dosáhnete rovnováhy přirozeného a umělého světla. Budete mít možnost si nastavit otevírání a zavírání žaluzií. Motoricky ovládané žaluzie nebo rolety fungují na bezdrátovém systému. Ovládání se provádí dálkově přes aplikaci ve vašem chytrém telefonu. Systém se využívá zejména na místech, která jsou těžko dostupná. Jedná se tedy hlavně o nejrůznější okna ve vyšších částech místností, kde se člověk dostane poměrně složitě. Manipulace s okny v takovémto prostředí bývá velmi nebezpečná, a ne příliš oblíbená. Motorizované ošetření oken je maximálně efektivní a okny budete pracovat velmi jednoduše. 

Další vychytávky

Bezdrátové větrné čidlo jako nezbytnost

Víte, jak vypadá třeba taková venkovní roleta, která se nestáhne v momentu, kdy začne foukat velmi silný vítr? V podstatě se zlikviduje. Ne vždy ji prostě stihneme stáhnout do polohy, v níž jí vítr neublíží. Pomůže nám bezdrátové větrné čidlo. To se využívá pro ochranu venkovních stínících prvků proti silnému větru. Při nebezpečných větrných podmínkách se markýza automaticky stáhne.

Dálkový ovladač pro stínění

Dálkové ovládání je základním vybavením pro ovládání motorizovaných stínících prvků a dalších produktů Somfy. Zatím je kompatibilní pouze s přijímačem od Somfy RTS. Vše funguje maximálně efektivně. Když potřebujete zastínit určitý prostor, můžete tak velmi jednoduše učinit přes aplikaci a máte vyhráno.

Somfy zásuvky

Somfy zásuvky většinou disponují funkcí pro stmívání a integrovaným přijímačem, který umožní ovládat zařízení, které jsou zapojeny v této zásuvce. Ovládání je možné přes ovladač RTS. Zásuvky se instalují do vnitřních prostorů s maximálním příkonem 200 W. Funkce stmívání, vám například umožní řídit intenzitu světla u lampy. Systém chytrých zásuvek po celém interiéru může dokonale pomoct v ovládání domácnosti se vším všudy.

Nezapomeňme na bezpečnost

Outdoorová kamera

Další skvělá vychytávka do jakékoli domácnosti i komerčního objektu. Díky ní budete bez problémů přesně vědět, co u daného objektu a v jeho okolí vlastně děje. Kamerové systémy jsou dnes maximálně kvalitní a nabízejí vynikající rozlišení. Sami tak perfektně vidíte, jestli se konkrétní lokalitě nepohybují osoby, jež tam nemají co dělat. Kamera Somfy je v tomto ohledu výbornou volbou.

Zařízení si nastavíte a ovládáte přes aplikaci Somfy Protect. Mezi její největší výhody patří pokročilá detekce pohybu a infračervené záření. A pokud nechcete, aby kamera detekovala váš pohyb, stačí zajít do nastavení a vše označit. Pokud se o svůj domov bojíte během vaší nepřítomnosti, lze objekt sledovat z přímého přenosu. Jestliže vás téma zaujalo, podívejte se na Somfy Outdoor Kameru.

Indoorová kamera Somfy

Pokud pojedete na dovolenou, bude se vám kamerka opravdu hodit. V nastavení si nastavíte i pohyb svých mazlíčků, aby se vám nespouštěl alarm. Díky přímému přenosu obrazu, můžete pravidelně kontrolovat stav vaší domácnosti. Pro získání lepší představy o funkci kamery, se podívejte přímo na tento výrobek od společnosti Somfy.

 


You must be logged in to post a comment Login