Návštěvy bytů

Pro zařizování nového hnízdečka využili svou kreativitu: Velkorysý loftový byt s mnoha nápady vás bude bavit

Od   | 

Prostorný loftový byt v centru města padl mladému páru do oka vzápětí, jak do něj vstoupili. Ihned měli hromadu neotřelých nápadů, jak nové hnízdečko bude vypadat – hodně dřeva, teplé barvy, pohodlné sezení – a především, ponechají výhledy do okolní zeleně. Jaký je výsledek? Báječný, ostatně přesvědčte se sami.

Bílá a šedá barva doplněna dřevem vypadá skvěle. Zdroj: Inarch IT

Byt si zamilovali z více důvodů, tím hlavním byla možnost vystoupit do zahrady plné zeleně, takže získali příjemné bydlení s výhodou domku, ale bez údržby s ním spojenou. Kdo by o to nestál? Další přidanou hodnotou bylo loftové patro, díky kterému hlavní místnost – kuchyně spojená s obývacím pokojem – má zčásti vysoký strop. V kombinaci s velkými okny působí prostor větším dojmem, než ve skutečnosti je, a samozřejmě příval denního světla vytváří velmi působivou atmosféru.

Kuchyňský ostrůvek jako jídelní stůl bezdětné rodině postačí. Zdroj: Inarch IT

Interiéru dominuje dřevo, které je položeno v celém polyfunkčním prostoru na podlaze a jedné ze stěn. Ta zároveň zastává funkci obývací stěny, připevněn je na ní televizor a jednoduchá police. Prostoru vévodí rohová sedací souprava ve světle šedém provedení, doplněná o dřevěný konferenční stolek na subtilní kovové konstrukci. Neutrální barevné pojetí zvýrazňuje tyrkysové křeslo s podnožkou. Na obývací pokoj volně navazuje kuchyně. Obě zóny propojuje elegantní kuchyňský ostrůvek v bílé barvě, který se využívá nejen při vaření, ale zároveň se jako jídelní stůl. 

 

Kam pro světla do pokoje, bytu nebo celého domu a zahrady?

 

Harmonika v kuchyni

Prostorná kuchyňská linka navržená do rohu je v bílém, matném provedení, příjemně doplněném dřevěnou pracovní deskou. Kontrastem k této jemné kombinaci jsou kuchyňská záda z černého skla. Jednoduchost sestavy tu originálně „rozbíjí“ horní skříňky navržené sestupně, což vytváří na stěně dynamický tvar harmoniky. Sestavu doplňují vysoké panelové skříně s integrovanými spotřebiči a bohatým prostorem pro uložení potravin. Velké množství dřeva kompenzuje betonový strop doplněný jednoduchými reflektorovými svítidly v černé a bílé barvě.

Bílá barva kuchyně byla rozbita černými zády. Zdroj: Inarch IT

Levitující ložnice

Po dřevěných schodech vedoucích do ložnice se nám naskytl výhled na otevřené patro. Shora jsou dobře vidět široké parapety doplněné dřevěným obložením topných těles. Vyšperkovány pohodlnými polštářky nabízejí další možnost k relaxaci s nádherným výhledem do přírody. Místnost je od zbylého prostoru oddělena stěnami z čirého skla, které tlumí hluk z obýváku, proti světlu je spáč chráněn elegantním závěsem.  

Na schodišti nejlépe vidíme otevřený, propojený prostor celého bytu. Zdroj: Inarch IT

Hlavní dominantu ložnice jsou subtilní dřevěné laťky připevnění za čelo postele a dále postupující až na strop. V nich jsou neviditelně zabudované LED pásky, takže dekorace zároveň funguje jako osvětlení. Díky této nepřehlédnutelné dekoraci je zařízení vybíráno s jednoduchými tvary a neutrálních barvách, takže ani betonový strop nenarušuje útulnou atmosféru.

Dominantu místnosti představují světelné paprsky. Zdroj: Inarch IT

V koupelně tmavá dlažba příjemně kontrastuje s jednoduchým bílým obkladem, který v geometrických obrazcích vytváří nadčasovou dekoraci. K vybavení zvolili majitelé sprchový kout walk-in a prostornou nábytkovou skříňku navrženou přes celou šíři místnosti. Na ní je posazeno jednoduché umyvadlo, nechybí nástěnná podomítková baterie. Toaleta je kvůli úspoře místa vybrána s komprimovanými tvary.

Zdroj: Inarch IT

Hlavní dekorací koupelny je bílý obklad v geometrickém uspořádání. Zdroj: Inarch IT

Fotogalerie:

 

Jaký radiátor na koupelny a kam pro něj?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login