Rady a tipy

S příčkovkami Ytong Klasik se snadno a rychle zdily stěny nových domů v Kostelci nad Černými lesy

Od   | 

V poklidné části Kostelce nad Černými lesy navrhla a postavila nové jedno a dvoupodlažní rodinné domy projekčně stavební kancelář KFJ s.r.o. Při výstavbě využila a ocenila přednosti stavebního systému Ytong včetně jeho tvárnic a příček.

Lokalitu „Červený dub“ najdete na západním okraji města Kostelec nad Černými lesy, v přímé blízkosti lesa a sportovního areálu. Investor ji realizuje ve dvou etapách, přičemž v průběhu výstavby I. etapy postavil čtyři dvoupodlažní a tři jednopodlažní domy. V každém domě jsou dvě samostatné bytové jednotky. U dvoupodlažních domů je v přízemí společenská zóna a technické zázemí, na druhém podlaží je pak klidová zóna. V případě jednopodlažních domů jsou společenské a klidové zóny odděleny. V rámci II. etapy se staví devíti jednopodlažních domů. I v tomto případě je výstavba řešena formou domů se dvěma bytovými jednotkami. Novostavby jsou energeticky úsporné, o kvalitu vzduchu se stará rekuperace. Spotřebu energie snižují i instalované fotovoltaické panely na střechách. Každý byt má navíc dvě parkovací stání, terasu a nádrž na dešťovou vodu.

Z tvárnic a příček Ytong jsou vnitřní i vnější stěny 

Stavitel lokality ”Červený dub”, tedy společnost KFJ s.r.o., použil tvárnice Ytong Statik tl. 250 mm na obvodové stěny domů a na vnitřní nosné zdivo. Mezibytové stěny jsou vyzděny dvěma vrstvami tvárnic Ytong Statik tl. 250 mm, na nich je 50 mm silná vrstva polystyrenu XPS. Mezibytová neprůzvučnost stěn Rw= 54 dB a plní požadavky současné akustické normy. Na vnitřních příčkách jsou příčkovky Ytong Klasik tl. 125 mm, z příček Ytong Klasik tl. 150 mm jsou pak instalační předstěny. Atiku ploché střechy tvoří tvárnice Ytong Statik 200 mm, ze sortimentu Ytong jsou systémově vyřešeny také překlady nad vnitřními nosnými stěnami a příčkami. Majitelé bytových jednotek ocení v průběhu užívání dobré tepelně-izolační vlastnosti a zdravé klima v interiéru.

Zdroj: Ytong

Podle hlavního stavbyvedoucího projektu “Červený dub” pana Jaroslava Steinbacha ze společnosti KFJ je velkou předností  tvárnic a příček Ytong jejich přesnost a rychlá a snadná montáž. S výrobky firmy Xella se jeho kolegům pracovalo dobře, oceněno bylo také snadné opracování. Velmi kladně hodnotil také spolupráci s firmou Xella. Po celou dobu výstavby měli k dispozici technika a statika, dodávky materiálu navíc proběhly bez problémů a rychle.

Příčka z hladkých příčkovek Ytong Klasik se pyšní výbornými statickými a tepelně izolačními vlastnostmi

Mezi jejich přednosti patří i homogenita materiálu ve všech směrech. Snadno a rychle se s nimi zdí,  při zdění vzniká minimum odpadu. Zdí se na tenké maltové lože tl. 1–3 mm, důležité je dodržet celoplošné maltování ložné spáry. U hladkých příčkovek se malta celoplošně nanáší i na svislou stěnu (styčnou plochu) tvárnic.

Zdroj: Ytong

 


You must be logged in to post a comment Login