Inspirace

Podzimní a zimní trendy pro váš domov: Útulné a hřejivé prostředí okořeněné barvami a přírodními materiály

Od   | 

Chladnější roční období s sebou nese nové trendy v bydlení. Proměňte domov podle toho nejlepšího. Zvolte aktuální vzory, doplňky a styly. Nechte se inspirovat.

Toužíte využít podzimní čas k proměně svého bydlení? Jen do toho. Barevnost podzimu přímo láká ke změnám. A nemusí být nikterak zásadní, abyste vytvořili podzimní náladu. Tu pravou atmosféru dodáte svému obydlí jen malými zásahy.

Umělé versus přírodní látky

Trendům vévodí rozmanitost

Na jedné straně stojí v současné době minimalismus pod heslem Make space (Vytvoř prostor) a na té druhé styl nazvaný Everything goes (Všechno je možné). Ten se orientuje především na doplňky a výrazné barvy. Další styl, se kterým designéři přišli, nazvali Family time (Čas pro rodinu) a je divoký, plný kontrastů, zábavy a dovádění s rodinou. Milovníci klidu se nadchnou pro Coming home (Příchod domů).

Make space

Minimalistický a vysoce funkční styl, jehož hlavním rysem jsou dekory dřeva, hlíny, kamenu a kůže. Podstatou je otevřený prostor a dostatek úložných prostorů. Důležité je, aby vše zůstalo skryté a neobklopovali jste se zbytečnými věcmi.

Přestože je hlavní prostor velký, působí díky použitým materiálům i nábytku útulně. Zdroj: Canstockphoto

Everything goes

Tento styl rozhodně není o minimalismu, ale o divokosti. Pokud milujete dekorace, vzory, barvy a různorodé materiály, je to pro vás to pravé. Zkuste palmové listy, květiny, leopardí vzory, polštářky, závěsy a všechno klidně v jedné místnosti. Z barev hrají prim zelené a jemně růžové odstíny.

Nebojte se zkombinovat zdánlivě nemožné. Různé materiály, styly, vzory a barvy vytvoří jedinečný interiér. Zdroj: Pinterest

Coming home

Oáza klidu a pohody. Přesně takový je styl Coming home. Reprezentují jej zaoblené tvary, měkkost a hřejivost. Vracejte se domů s radostí. Do místa, kde se můžete uvolnit a přitulit. Coming home se hodně blíží stylu hygge i se svými odstíny červené, růžové a fialové. Ale pozor. Barvy nesmí být agresivní.

Každý potřebuje mít svůj měkoučký koutek lákající k odpočinku a relaxaci. Zdroj: Pinterest

Family time

Styl plný kontrastů a protikladů. Zde si užijí všichni, kteří chtějí kombinovat světlé a tmavé, měkké a tvrdé, staré a nové. Doplňky a dekorace vybírejte v šedé a jemné růžově barvě. Až se to možná nezdá, takové kombinace spolu dohromady nakonec vypadají velmi harmonicky a působí vyváženě. Udělejte si doma místo pro zábavu, dovádění i rodinnou pohodu.

Family time je postaven na kontrastech. Zdroj: Canstockphoto

Vrstvení, vrstvení, vrstvení

Tkaniny jsou symbolem útulnosti, pohodlí a domácí pohody ve chvíli, kdy je venku zima, vítr, déšť nebo sníh. Zkuste šikovně vrstvit koberce, použít velké pletené polštáře a hřejivé plédy. K podzimu patří také samet. Můžete mít sametový polštář i sametovou sedací soupravu.

Dalším vhodným kandidátem na vrstvení je osvětlení. To dokáže úplně proměnit atmosféru v místnosti. Připravte svíčky, lampičky, světýlka a nasviťte některé kouty u vás doma. Co třeba pěknou květinu, váš oblíbený obraz nebo vázu po babičce.

Velkou parádu udělají svítidla připodobňující bývalá léta, například lucerny jsou stále v kurzu. Zdroj: Uni Light

Jak sladit látku v interiéru se stínítkem na lampě

Ratan

Ratan rozhodně nepatří jen na zahradu, ale má své místo i u vás doma. Ještě před pár lety byste jen těžko hledali vhodné kousky. Nyní už seženete cokoliv, co potřebujete. A pokud si nejste jistí, zkuste jen malé detaily (květináč, zrcadlo apod.).

Ratanový nábytek už dávno není určený jen na zahradu. Zdroj: Pinterest

Příroda

Přírodní prvky si zaslouží své místo v každé domácnosti. Přidejte do svého interiéru i vy, protože příroda, jak známo, uklidňuje. Začněte rostlinami, květinou na stole a pokračujte přírodními materiály jako je bavlna, len, konopí, dřevo a další.

Nezapomeňte do svého domova vnést trochu přírody. Výrazná bříza zajistí, že žádné další dekorace nejsou potřeba. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login