Kuchyně

Petrolejová v kuchyni. Jak a s čím ji kombinovat?

Od   | 

Chcete zachovat nadčasový a tradiční vzhled, ale zároveň máte rádi moderní styl? V tom případě je petrolejová barva v kuchyni ideální volbou.

S petrolejovou snadno zařídíte i obývací prostor spojený s kuchyní. Zdroj: Inarch IT

Škála barev, které jsou pro váš domov k dispozici, je obrovská. Petrolejová a další odstíny modré zažívají v současnosti velký boom. Proto jsme pro vás připravili pár nápadů, jak takovou kuchyni můžete vytvořit. Podívejte se, jak umí chytře zvolené barvy a jejich různé kombinace vytvořit nádherný prostor.

Hodí se petrolejová do kuchyně?

Petrolejová v kuchyni působí moderně, příjemně a čistě. Nese s sebou určitý nádech léta a moře, a to si zkrátka nemůžete nechat ujít. Barvu využijte buď jen na pár detailech jakožto zdůrazňující odstín, nebo se do ní ponořte mnohem více a natřete jí stěny a skříňky. Bez ohledu na to, jak se rozhodnete, je to barva, která vás nezklame.

Trendy jsou barevné dřezové baterie

Použijte více odstínů petrolejové barvy

V chytré moderní kuchyni je vhodné používat více odstínů jedné barvy než dodržovat striktně pouze jeden. Většina kuchyní inklinuje k bílému pozadí, což usnadňuje přidávání doplňků v petrolejové i jiné, aniž byste museli nějak výrazně měnit celý vzhled. Začněte drobnostmi v barvě, jako jsou koberečky, závěsy, polštáře, vázy apod.

K petrolejové barvě oceníte černé spotřebiče.. Zdroj: Hoover

Kombinujte s bílou barvou

Nejsnadnější a nejoblíbenější je kombinace petrolejové s bílou barvou. Toto spojení může fungovat dlouhá léta a lze je používat ve velkém množství stylů, od moderních a skandinávských až po přímořské a exotické. Získáte uklidňující a veselou atmosféru, která se výborně hodí do kuchyní, kde se pravidelně setkáváte s rodinou a přáteli. Pokud máte s kuchyňským koutem spojený obývací prostor, máte možnost obě místnosti dobře zkombinovat, aniž byste se museli příliš snažit.

K bílé se petrolejová výborně hodí. Zdroj: Oliver Leech Architects

Dodržujte rovnováhu

Při výběru barev do kuchyně myslete na rovnováhu, abyste dosáhli kýžené atmosféry. Určete si, kde přesně chcete použít petrolejovou barvu a jak. Malování kuchyňských skříněk těmito odstíny znamená, že pozadí musí být co nejvíc neutrální, zatímco petrolejové stěny lze snadno kombinovat s dřevěnými policemi. Mimo skříněk existují i jiné způsoby, jak tuto nádhernou barvu zanést do kuchyně. Zvažte například petrolejové dlaždice nebo panely. Prostor rozzáří jednoduchá výměna závěsů a totéž platí pro vaši pracovní desku. Petrolejová křemenná deska vypadá skvěle.

Jasné petrolejové odstíny fungují i na dalším nábytku. Ať už jde o kuchyňské taburety, jídelní stůl, polstrování na židlích. Všechny tyto detaily vypadají nádherně a zároveň usnadňují rychlou změnu barevného schématu, kdyby vás tento přestal bavit.

Dřevo a petrolejová se výborně doplňují. Zdroj: Inarch IT1

Jaké barvy se hodí do kombinace s petrolejovou?

K petrolejové se samozřejmě hodí již zmíněná bílá barva. Dobře působí v kombinaci s přírodními materiály, zejména dřevem. Nebojte se ani růžové se zlatými detaily nebo šedé. A dokonce ani s černou neuděláte chybu. Velmi efektně působí mozaiky a vzorované závěsy či rolety. Je to moderní a luxusní barva, která navozuje skvělou atmosféru. Nechte proto petrolejovou proplouvat svým domovem.

K petrolejové barvě se hodí nerez spotřebiče. Zdroj: Ikea

Fotogalerie:

 

Bezkonkurenční chladnička s mrazničkou

 

 


You must be logged in to post a comment Login