Návštěvy bytů

Oddělená kuchyně se už moc nenosí: V tomto bytě však není jedinou zvláštností

Od   | 

Moderní rezidence plná jemných linií, světlých barev i kontrastních černých prvků. Důraz na detaily je patrný v každé části interiéru. Na první pohled nás zaujalo praktické oddělení kuchyně, která je po přestavbě oddělenou místností, a přitom stále nedílnou součástí celého prostoru. Prohlédněte si vzdušný byt v neoklasicistním stylu.

Elegantní kuchyňská linka nabízí veškerý komfort a pohodlí. Zdroj: KC Studio

Neoklasicismus se vyznačuje symetrií a dominantním kusem nábytku v místnosti. Může to být například pohovka v obývacím pokoji nebo výrazná postel v ložnici. Celý interiér je obvykle minimalistický a tak trochu balancuje na hranici mezi moderním vzhledem a tím klasickým. Důraz je kladen na kvalitní nábytek a promyšlené povrchové úpravy. Nic nesmí působit lacině a obyčejně. Nechybí drážky, rozety či sloupy a stropy zdobené štukem nebo lištou. 

 

Variabilní pohovka vhodná i do menšího pokoje

 

Při vstupu do obývací místnosti každého zaujme šikovně řešená kuchyně, která je oddělena kovovou konstrukcí s prosklenými částmi. Kuchyně je stále součástí zbytku místnosti, ale lze ji kdykoliv oddělit posunovacími dveřmi a získat trochu soukromí. Najdete tu kompletní moderní vybavení v podobě vestavěných nerezových spotřebičů a kuchyňského pultu, který chytře navazuje na pracovní desku. Osvětlení zajišťují bodová světa a retro závěsná svítidla. U pultu nechybí dvě barové židličky určené k posezení a odpočinku, vypití ranní kávy nebo k dělání společnosti někomu dalšímu při vaření.

Konzistentní vzhled je v neoklasicistním stylu velmi důležitý. Zdroj: KC Studio

Vedle kuchyňské linky se nachází jídelní část, kterou můžete taktéž oddělit posuvnými dveřmi a získat samostatnou místnost. Její součástí je jednoduchý kulatý stůl v černé barvě a různorodé židle v tomtéž odstínu. Malý stolek na kolečkách slouží k dovezení jídla ke stolu, aby člověk nemusel chodit několikrát a zároveň k odložení talířů, skleniček a dalšího nádobí. Světlá komoda slouží k uložení věcí určených ke stolování. 

Velká okna zajišťují dostatek denního světla v celé místnosti. Zdroj: KC Studio

Obývací pokoj je velmi povedený a bílá sedačka láká k tomu, aby se do ní člověk pohodlně zabořil. Prostor je nesmírně vzdušný a velký. Koberec vkusně kontrastuje s bílou barvou, ale není příliš agresivní. Chytře řešená je v této místnosti knihovna, která je vestavěná do volného zděného výklenku. Pokoj zdobí zelené rostliny a několik oblíbených dekorací majitelů. Dlouhé závěsy vytváří útulnou atmosféru. Bílá by mohla působit trochu stroze, ale díky dřevěné podlaze je celý koncept velmi vzdušný a příjemný. Klasický vzhled pak umocňuje strop se štukovou výzdobou.

Zdroj: KC Studio

Fotogalerie:

 

Free Motion – nepřehlédnutelná pohovka

 


You must be logged in to post a comment Login