Návštěvy bytů

Nově zařízený bungalov umožňuje skvělý prostor k bydlení: I pro právě narozené miminko

Od   | 
Dotáhnout domov do konce se jim povedlo právě včas. Majitelům tohoto příjemného bungalovu se totiž narodilo nedávno miminko. Interiér vzdušného přízemního domečku se nese v elegantním, jednoduchém stylu, kterému dominují světlé barvy a přírodní materiál. 

Díky prostorným oknům je zde dostatek denního světla. Zdroj: Studio ProjektD

Jak propojit kuchyni s obývákem pomocí textilií?

Při vstupu do domu se ocitáme ve velké vstupní hale, ve které hraje prim dřevěná podlaha, stěna z dřevěných příček doplněná o prostorné zrcadlo a několik francouzských oken, díky nimž je prostor dokonale prosvětlený a velmi útulný. Zajímavým doplňkem je také velká proutěná houpačka na konci chodby, ze které se majitelé mohou kochat okolní zahradou. 

Za vstupní halou se nachází otevřený polyfunkční prostor, který od chodby zajímavě odděluje rohová krbová vložka. Díky svému antracitovému obložení se v bílém prostoru vyjímá a a příjemně rozbíjí bílé stěny. 

Velkorysý prostor dovolil i zavěšení houpačky. Zdroj: Studio ProjektD

Do obývací části byla zvolena šedá rohová sedací souprava výrobce Diesel doplněná o stylové křesílko. Úložný prostor zde vyřešila nízká skříňka v černé barvě, která díky své šířce pojme vše potřebné. Na stěnu za komodou majitelé zvolili jemnou tapetu s elegantním dekorem květin a šedým nádechem, která jednoduše zařízený interiér podtrhuje. Vedlejší stěnu doplňuje černo-šedý, asymetricky uspořádaný obklad připomínající plástve. Mezi obývací stěnou a sedačkou nesmí chybět ani dva kulaté konferenční stolky posazené na modro-šedý ombré kobereček. Zajímavost a zároveň dekoraci zde představuje designové osvětlení s několika rameny.

Netradiční dekorace zvolili majitelé do hlavního obytného prostoru. Zdroj: Studio ProjektD

Na obývací pokoj volně navazuje kuchyně, doplněna o kuchyňský ostrůvek, který odděluje nejen kuchyni od obývacího pokoje, ale také od jídelního stolu v rohu místnosti. Ostrůvek disponuje dvěma výškovými úrovněmi, tudíž ze strany obývacího pokoje je možné posedět u baru a ze strany kuchyně jsou klasické skříňky. Prostorná kuchyně přímo kopíruje tvar domu a proto je naprosto unikátní. V kuchyni jsou také dvě prostorná okna, díky kterým je kuchyně prosvětlena, ale zároveň kvůli oknům do kuchyně nelze zakomponovat řadu horních skříněk. A protože kuchyně navazuje na antracitový sloup s krbovou vložkou, byla pracovní deska včetně postranic zvolena v tmavém provedení. Ostatní skříňky a cela kuchyně je naopak ve světlém dřevě.

Kuchyňský ostrůvek lze využít jako bar, ale také jako pracovní plochu. Zdroj: Studio ProjektD

Úložný prostor v kuchyni rozšiřují vestavěné vysoké skříně, do kterých lze uložit kuchyňské potřeby, potravinové zásoby, ale také do nich byly vestavěny kuchyňské spotřebiče, včetně americké lednice. Černý korpus panelového prostoru doplňuje bílá barva, která vytváří příjemnou barevnou kombinaci spolu se dřevem a tmavými doplňky.

Na panelovém úložném prostoru se prolíná bílá a černá barva. Zdroj: Studio ProjektD

Majitelé domu také často pracují z domova a proto v domě nesmí chybět malá pracovna. Kromě pracovního stolu sem majitelé vměstnali také rozkládací sofa pro případné přespání přátel. Stěny místnosti jsou v bílé barvě stejně jako v celém domě. Pouze jednu stěnu zdobí černobílá fototapeta, která nenarušuje styl místnosti. 

Malá pracovna může posloužit také jako pokoj pro hosty. Zdroj: Studio ProjektD

Součástí domu je i malý pokoj pro čerstvě narozené miminko, na kterém si majitelé nechali opravdu záležet. Bílé stěny doplňuje jedna sytě modrá a druhou zdobí tapeta s motivem modrých vln. Po pravé straně okna stojí masivní postýlka v bílém provedení, vedle které bylo umístěno modrošedé křeslo, ze kterého lze pohodlně pozorovat miminko v postýlce, nebo ho v sedě uspávat. V pokoji nechybí ani policová komoda, nebo truhla na hračky, které se taktéž nesou v bílé barvě. Skvěle řešené je i osvětlení v podobě nástěnných balonků.

Modro-bílá kombinace barev v pokoji pro miminko je příjemnou volbou. Zdroj: Studio ProjektD

Ložnice rodičů je prostorná a moderně zařízená. Dřevěnou podlahu skvěle doplňují bílé stěny nakombinovány černým stropem a černým 3D obkladem za čelem manželské postele. Postel se šedým čalouněním doplňují dřevěné noční stolky s černým lakem. A aby černá barva nepohltila prosvětlenost místnosti, bylo do ložnice schováno LED pohledové osvětlení, i stylová závěsná svítidla, která plně nahradí stolní lampičky. 

3D černý obklad za postelí vytváří originální vzhled. Zdroj: Studio ProjektD

Domek disponuje dvěma koupelnami, které jsou zařízeny naprosto odlišně. Do jedné vedou dveře pouze přes ložnici, a proto ji používají výhradně rodiče. Koupelna z ložnice je sice menší, ale bohatě postačí. Na stěnách byl použitý 3D bílý obklad, který je všude stejný až na prostor za vanou, kde je odlišen stříbrnou barvou. Dřevěné obložení vany zjemňuje celou koupelnu stejně jako zásuvková umyvadlová skříňka. Na skříňku bylo posazeno oválné umyvadlo, které doplňuje chromová baterie v podomítkovém provedení a nástěnné zrcadlo. Nad umyvadlo byla zavěšena dvě svítidla v černé barvě.

3D obklad koupelny má stejný motiv, jako obklad za postelí v ložnici. Zdroj: Studio ProjektD

Druhá koupelna domu je větší a především hlavní. Disponuje nejen vanou, ale i prostorným walk-in sprchovým koutem, ve kterém byl zvolen šedý obklad a jednoduchá skleněná zástěna. Oválné umyvadlo bylo posazeno na zavěšené zásuvkové komodě v šedé barvě. Dřevěnou podlahu a šedý obklad doplňuje stěna za umyvadlem obložená 3D obkladem, která je hlavní dominantou celé místnosti.

Originální černo-bílý 3D obklad poutá na sebe pozornost. Zdroj: Studio ProjektD

Výhody nepřímého osvětlení?

Fotogalerie:

Pohodlná sedací souprava – luxus i nadčasovost

 

 


You must be logged in to post a comment Login