Inspirace

Nastává čas na vánoční zdobení dveří a oken: Konečně se můžete pořádně vyřádit a nedržet se při zdi

Od   | 

Milujete předvánoční čas, kdy se okna měst rozsvítí kouzelnými světýlky? Pak je čas popřemýšlet, jak si vyzdobíte vánočně okna a dveře. Fantazii se meze nekladou, a přestože domov více směřujete k minimalismu, nyní se nemusíte tolik upejpat a pustit uzdu fantazii – doslova se vyřádit. Užijte si to.

Přichystejte stylovou vánoční výzdobu oken a dveří.
Zdroj: Pinterest

Věnec jako symbol Vánoc

Věnec rozhodně nepatří v době adventu pouze na stůl, ale také na vchodové dveře. Menší věnečky můžete pověsit i do oken a sladit je s hlavním věncem na dveřích. Přestože věnce letos na trzích nekoupíte, můžete se vydat do květinářství, nebo hobby marketu, kde najdete nepřeberné množství kombinací, stylů i barev. Originální věnec však můžete vytvořit sami a pokud do tvorby zapojíte i ostatní členy rodiny, zažijete zábavné, kreativní odpoledne. 

Menší věnečky zavěste do oken.
Zdroj: Pinterest

Na věnec potřebujete pouze korpus a nebo si v zahradnictví můžete zakoupit věnec, který stačí dozdobit podle sebe. Věnce na dveře nejčastěji tvoříme z jehličí a větviček jehličnanů. Na dozdobení budeme potřebovat tavnou pistoli a libovolné doplňky. Ne věnec se dají zakomponovat nejrůznější vánoční ozdoby, mašle, sušené ovoce, jmelí, vřes, nebo slaměné ozdoby. Letos jsou v kurzu zejména přírodní ozdoby, nasbírejte šišky, usušte pomeranč, přidejte ořechy a stuhu a máte hotovo.

Věnec na dveřích by během svátečního času neměl chybět. Zdroj: Pinterest

Bez světýlek nejsou Vánoce

Co by to bylo za Vánoce bez romantických světýlek, zdobící domy a okna? Bez nich té pravé, vánoční atmosféry nedocílíme. Mezi oblíbené patří nejrůznější světelné řetězy, krápníky, či závěsy, které můžete zavěsit do oken, na dveře, nebo přímo na celý dům. Skvěle vypadají také světelné vločky, nebo sněhové koule. A pokud jste odvážnější, můžete zkusit laserové osvětlení, které dokáže promítat všelijaké vánoční motivy. Budete-li zdobit dům zvenku, je důležité dát pozor na to, jaká světýlka kupujete. Mělo by se jednat o světýlka pro venkovní použití a dbát byste měli na stupeň ochrany IP. Čím vyšší číslo na krabičce bude uvedené, tím větší mají světýlka ochranu krytí. U venkovních žárovek by mělo být IP alespoň 44 – 45. 

U světýlek kontrolujte, zda je můžete použít venku. Zdroj: Pinterest

Stylové girlandy

Jestliže chcete věnec na vchodových dveřích ještě něčím doplnit, pak sáhněte po girlandách. Můžete je opět zakoupit již hotové, nebo si podle sebe vyrobit vlastní. Vybírat můžete z klasiky v podobě girlandy s přírodními větvičkami, ale i z umělých květů, či jiných ozdob. Nebojte se na girlandy zakomponovat například přírodní materiál, který se připevní k základu provázkem nebo tavnou pistolí. Nezapomeňte na světýlka.

Pouze věnec nestačí? Vsaďte na girlandy! Zdroj: Pinterest

Netradiční lucerny

Máte na zahradě, nebo doma klasické lucerny na svíčku? Kromě svíčky se totiž dají využít na jinou, vánoční dekoraci. Nachystejte si nejrůznější vánoční koule, které však k sobě musí ladit a naplňte jimi lucerny. Pro ještě lepší efekt můžete dovnitř přidat světýlka na baterii a navrch lucerny uvažte vánoční mašli. Takto vytvořené lucerny umístěte co nejblíž ke vchodovým dveřím, aby vám dělaly radost při každém příchodu domů.

Netradičně nazdobené lucerny jsou stylové. Zdroj: Pinterest

Vánoční květináč

Trocha zeleně prostor okolo dveří povznese i během Vánoc. Do libovolného květináče zapíchejte jehličnaté větvičky, které je vhodné místy rozbít například šiškami, šípky, vánočními ozdobami, ale i kusy dřeva – například z břízy. Přidat můžete i světelný řetěz a originální dekorace je na světě.

V jednoduchosti je krása – stejně jako u takovéto dekorace. Zdroj: Pinterest

Perníčky na okně

Přemýšlíte, jak originálně a vánočně vyzdobit okna zevnitř? Pak během pečení vánočního cukroví upečte o pár kousků větších perníčku více a pověste je na okno. Stačí k nim přidělat jednoduchý provázek, za který se budou věšet. K ruce si vezměte také tenkou větvičku, kterou například pomocí provázků upevníte do okna. Na větvičku vedle sebe navěšujte jednotlivé perníčky, které vypadají skvěle nejen zevnitř a zvenku, ale zároveň místnost příjemně provoní a navodí tak vánoční atmosféru.

Zavěste si voňavé perníčky do oken. Zdroj: Pinterest

Ozdoby za oknem

Milujete vánoční světýlka na oknech? Pak je ještě trochu pozdvihněte a vylepšete. Na konzoli místo záclony zavěšujte na průhledném provázku ozdobu vedle ozdoby v různé výšce, i velikosti. Nezapomínejte přitom střídat barvy ale pouze tak, aby se k sobě hodily. Do oken se doporučují kombinovat pouze dvě barvy vánočních ozdob. Zavěšené ozdoby vytvoří nejen jakousi záclonu, ale také se budou od odrazů ze světýlek v okně nádherně třpytit a blýskat.

Nezapomeňte nazdobit okna. Zdroj: Canstockphoto

Papírové ozdoby

Kdo by neznal papírové ozdoby? Ve škole jsme je vyráběli my, vyrábí je naše děti a určitě bude i další generace. Vyzkoušejte si s dětmi nakreslit podle předlohy šablonu s vánočním motivem, kterou následně vystřihnete a nalepíte do oken. Polepit můžete okna nejen v dětském pokoji, ale i v jiných místnostech. Aby však papírové ozdoby vypadaly opravdu vánočně, ponechte je v klasicky bílé barvě. Skvěle vypadají papírové vánoční stromečky, andělově, či sněhové vločky. K papírovým ozdobám nezapomeňte přidat i světelný řetěz a těšte se na Vánoce!

Papírové vločky navodí tu správnou atmosféru. Zdroj: Canstockphoto

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login