Inspirace

Moderní trendy barvy do interiéru, které vás nadchnou a vytvoří doma útulnou atmosféru

Od   | 

V dnešní době slovo “moderní” znamená řadu různých věcí, zejména pokud jde o zahájení nového projektu či rekonstrukci interiéru. Každý si pod tímto slovem představuje zcela něco jiného. Pro některé je bílá barva ztělesněním moderny, zatímco pro druhé to jsou výrazné a dramatické odstíny. Při hledání té nejlepší moderní barvy pro domov je třeba brát v potaz několik faktů. Domov je místo, kde si budete chtít odpočinout, ale zároveň se scházet s rodinou a přáteli. Jednoduše lze říct, že tu budete trávit spoustu času, proto je třeba klást důraz na vhodný výběr barev.

Mnoho lidí aktuálně upřednostňuje odstíny modré a zelené. Zdroj: Canstockphoto

Futuristická barva roku 2022 odkazuje na harmonii i kreativitu

Barva Very Peri se stala barvou roku 2022. Její teplé podtóny se skvělé hodí i do interiéru. Podle Pantone je barva dynamickou souhrou modrého odstínu s oživujícím fialově červeným podtónem. Barva Very Peri známá jako Pantone 17-3938 vyzývá k osobní vynalézavosti a kreativitě. Tuto myšlenku podpořila technologická nadnárodní společnost Microsoft. Uživatelé si mohou svůj prohlížeč Edge upravit do barvy Very Peri.

Barvou podle Pantone je pro rok 2022 Very Peri. Zdroj: Canstockphoto

Tento podmanivý odstín oslavuje přednosti digitálního světa a nakonec i spojení fyzické reality s virtuální realitou. Proto barva Very Peri v projektech interiérového designu zaručuje okamžitý pocit futurismu. Tato směs modré, fialové a červené představuje skvělou barvu pro projekty interiérového designu. V bytovém interiérovém designu barva vynikne především prostřednictvím gobelínů, čalouněného nábytku a dalších bytových doplňků.

 

Odpočiňte si na pohove Buddie

 

Energické odstíny oranžové barvy

Oranžové odstíny jsou skvělou volbou pro oživení interiéru. Během dne přinášejí povznášející pocit a večer mohou pomoci vytvořit útulnou a uvolněnou atmosféru pro setkání s rodinou či přáteli. Oranžová barva je tudíž skutečně všestranná. Živá a příjemná sytě oranžová v sobě nese optimismus a naději. Oranžová je považována za vysoce stimulující, ale zároveň přátelskou barvu. Je to barva přitahující pozornost a má tendenci vizuálně vyčnívat. Oranžová je barva jasných západů slunce a ovoce, jako jsou pomeranče a mandarinky, také si mnoho lidí oranžovou spojuje právě s těmito objekty.

Oranžová barva je často spojována s duchovními praktikami včetně meditace. V jihovýchodní Asii nosí buddhističtí mniši oranžové šaty, které symbolizují jednoduchost a opuštění materialismu. Jinými slovy, oranžová barva vnáší do interiéru pocit tepla, útulnosti, ale zároveň energickou a hravou energii. Podobným způsobem se pracuje i ze žlutou a červenou barvou, ze kterých oranžová vychází.

Pokud se bojíte výstřednosti oranžové barvy, vyzkoušejte ji ve formě bytových doplňků. Zdroj: Canstockphoto

Uzemněte interiér pomocí hnědé barvy taupe

Hnědé odstíny jsou oblíbené v interiérovém designu, protože navozují bohatý, zemitý a domácí pocit. Je to uklidňující barva v tom, že není jasná jako bílá, ale není ani tmavá jako černá. Nestimuluje ani nevzrušuje. Přináší pocit bezpečí a jistoty, což oceníte při domácí relaxaci. Avšak i přesto je některými lidmi považována za nudnou barvu. Je to konzervativní barva s minimální energií. Jelikož taupe sdílí atribut s šedou, je to velmi neutrální barva a je skvělá pro pozadí nebo pro jemné zvýraznění místnosti.

Přírodní tóny interiér “uzemní”, v takovém pokoji budete cítit jistotu. Zdroj: Gert Snel

Hnědá taupe barva připomíná sametové a lahodné kakao. Tato na první pohled nenápadná barva je vhodná téměř do každé místnosti. V závislosti na tom, jak bude barva kombinována, má schopnost vytvořit teplé a přívětivé prostředí nebo chladnější a minimalistickou atmosféru. V případě použití hnědé taupe barvy, zvažte, zda interiér nedoplníte o živé barvy. Živé barvy lze nejlépe dodat prostřednictvím bytových doplňků – především deky, polštářky a jiné tkaniny.

Odstín taupé je elegantní i nenápadný, vnese do prostoru klid a jistotu. Zdroj: Home Style

Inspirujte se přírodou s olivově zelenou barvou

Zelená barva disponuje mnoha odstíny, které jsou využitelné v interiéru. Olivově zelená je uklidňujícím odstínem, který nejen dobře funguje na nábytku, ale také vypadá skvěle na stěnách. Barva dobře funguje v interiéru po celý rok a je ideální, pokud se snažíte vnést prvek přírody do modernějšího městského domova. Olivově zelené odstíny jsou inspirované přírodním světem.

Trendy jsou betonové stěrky.
Zdroj: Němec

Dýhované dveře vnesou do domova příjemnou atmosféru

 

Je to barva odpočinková se zemitým nádechem. Barva je silná, ale zároveň uklidňující. Nese obklopující pocit jistoty. Tato barva přináší prostor, ve kterém může odvážný nábytek zazářit. Tlumený olivový odstín jde ruku v ruce s přitažlivostí, která dokáže zmírnit nebo oživit prostor. Olivově zelená barva je ideální pro styly, jako jsou středomořské, farmářské nebo rustikální. Její výhodou je značná přizpůsobivost. Olivová barva je i skvělou volbou pro oživení interiérů ve formě bytových doplňků. Olivově zelená přináší nové designové akcenty, které zároveň nejsou do očích bijící.

Olivově zelená se hodí tam, kde preferujeme zemité odstíny. Zdroj: Home Style

Fotogalerie:

 

Kam pro nábytek na celý život?


You must be logged in to post a comment Login