Návštěvy bytů

Moderní 2+kk se zasklenou lodžií: Šedé betonové stěrky zjemňuje dřevěný nábytek i řada výrazných obrazů

Od   | 

Mladý podnikatel, který je neustále v jednom kole, žije sám. V bytě o velikosti 2+kk toho tedy moc nepotřebuje, přesto si domov nechal zrekonstruovat a zařídit přesně podle svých představ. Osobitý styl, který zde zastává především šedá barva a strohé zařízení, doplňuje dřevěný nábytek i abstraktní obrazy. Nevelký byt disponuje také zasklenou lodžií, která majiteli nabídne příjemné posezení po náročném dni.

Betonovou stěrku zjemňuje dřevo a dostatek světla. Zdroj: Awork Design Studio

Při vstupu se okamžitě ocitáme v srdci bytu, kterým je obývací pokoj s lodžií propojení s kuchyní a jídelním koutem. Přestože se nejedná o nový byt, díky rekonstrukci působí moderně a originálně. V celém bytě byla na podlaze použita betonová stěrka, která v některých částech přechází i na stěny. Betonová stěrka v tak velké míře může na někoho působit příliš neosobně a industriálně, nicméně díky kombinaci dřeva je bydlení útulné a příjemné. Zajímavostí jsou také asymetricky tvarované stropy s jemnými klenbami, do kterých bylo prakticky zabudováno podhledové osvětlení.

Jak správně vybrat barvu světla?

Obývací stěna zabírá celou šířku zdi, kolem které je možné se z obou stran dostat do ložnice. Byt je neotřelý už jen díky tomu, že je průchozí kolem dokola. Obývací stěnu tvoří jednoduchý policový systém, který je v převážné míře otevřený. Pouze část stěny zaplňuje komoda s dvířky kde je uschováno vše, co nemusí být na očích. Světle šedý korpus obývací stěny spolu s poličkami doplňují a obzvláštňují dřevěné části. Na policích najdeme nejrůznější dekoraci, fotografie a místo televizoru abstraktní obraz, který majitele vystihuje. Kromě osvětlení v podhledu bylo v obývacím pokoji zvoleno několik bodových světel.

Z obývacího pokoje je možné se dostat do ložnice dvěma cestami. Zdroj: Awork Design Studio

Malá kuchyně se nachází přímo u vstupu do bytu a na první pohled klame. V otevřeném prostoru nalezneme pouze pracovní prostor doplněný horními a spodními skříňkami ve světlém dřevě. Zbylá kuchyně se spotřebiči se ukrývá vedle, v chodbě vedoucí do ložnice. Z dispozičních důvodů kuchyně musela být řešena takto. Díky tomu mezi kuchyňskou linkou a obývacím pokoje zbylo místo na dřevěný jídelní stůl ve stejné barvě, jako je celá kuchyňská sestava. Stůl doplňují čalouněné židle v šedé barvě na černé konstrukci a černé, zavěšené svítidlo.

Kvůli velikosti bytu je nábytkem “zastavěno” maximum stěn. Zdroj: Awork Design Studio

Naproti obývací stěně najdeme jednoduchou šedou pohovku, kterou doplňuje kovový konferenční stolek na dřevěné konstrukci. Stolek byl posazený na šedý dekorativní kobereček. Díky velkému, prosklenému oknu vedoucímu na lodžii je v obývacím pokoji dostatek denního světla, na které si majitel rozhodně nemůže stěžovat. Zasklená lodžie je v porovnání s bytem opravdu prostorná, a proto ji okupuje nejen příjemné posezení, ale také nejrůznější květiny a rostliny, na které si majitel potrpí. 

Prosklená lodžie je příjemným bonusem navíc. Zdroj: Awork Design Studio

Ze zadní části obývacího pokoje se přesouváme krátkou chodbičkou do ložnice, která byla vybavena prakticky a nevšedně. Levá část ložnice byla vyčleněna pro koupelnu za mléčným sklem. Hned vedle se nachází samostatná toaleta, oddělena černými posuvnými dveřmi, které splývají s černou stěnou. U stěny, která odděluje ložnici od obývacího pokoje bylo vyčleněné místo pro malou pracovnu, kde se majiteli dobře pracuje. Malý pracovní stolek z černého kovu spolu s jednoduchou čalouněnou židlí doplňují dva zajímavé obrazy, které jsou vedle stolu pouze opřeny o zeď. Stěna u pracovního koutu byla taktéž vymalována černou barvou, která díky světlým stropům a podlaze nepůsobí ponuře.

Černá barva se k šedému pánskému stylu hodí. Zdroj: Awork Design Studio

Šedou postel v jednoduchém provedení doplňuje po stranách několik kovových odkládacích stolků. Na stěnu za čelem postele byla aplikována tmavě šedá barva, která se s vedlejší stěnou s dřevěným obkladem skvěle doplňuje. Dřevěná zeď, která je naproti koupelně, je osazena zasunovacími prosklenými dveřmi, které vedou do malé šatny. 

Šedý nádech ložnice příjemně ladí s dřevěnou stěnou. Zdroj: Awork Design Studio

Zdroj: Awork Design Studio

Fotogalerie:

Bezdotykové baterie se používají i doma


You must be logged in to post a comment Login