Návštěvy bytů

Nejen soucit, chce to i řešení: Vozíček nebyl překážkou pro vybudování stylového 55 m2 bytu

Od   | 

Některé rekonstrukce jsou složitější než jiné, a když musíte bydlení upravovat tak, aby v něm nebyl vozíčkář nikterak omezený, je to skutečně výzva. Architekti si na bytě o velikosti 55 m2 dali nesmírně záležet a výsledkem je moderní, příjemný a vyvážený interiér, který naprosto odpovídá potřebám majitelů.

Protože je jeden z majitelů na vozíčků, bylo nutné v bytě vytvořit především dostatečně prostorné uličky a bezbariérový přístup do všech místností, aby se bez obtíží všude dostal sám.  Velký důraz byl kladen na to, aby barevné provedení nešlo do tmavých odstínů. Vše je tedy světlé a lesklé. Jde o moderní bydlení bez zbytečný ozdob a dekorací. Samozřejmostí jsou designová svítidla a bodové osvětlení. Dostatek světla v každém koutě byla nutnost. Podlahová krytina je dřevěná a prochází celým bytem ve stejném odstínu. Opět můžete vidět důraz na vyváženost a celistvost. 

Závěsná svítidla jsou příjemným a vkusným dekorativním prvkem. Zdroj: Crippa e Arq. Gustavo Assis

Kuchyně spojená s jídelnou poskytuje dostatek prostoru pro pohodlné vaření a stolování. Sestava s lesklými skříňkami se nese ve vysokém lesku, má rovný tvar a vede podél celé dlouhé stěny a navržena je až ke stropu. Majitelé získali skutečně spoustu místa na uložení veškerých kuchyňských potřeb a potravin. Spotřebiče v nerezovém provedení zvolili vestavné. Masivní lesklý stůl v bílé barvě obklopují tři měkké židle z omyvatelného materiálu a lavice. Co nás zaujalo je zrcadlová plocha vedle jídelního stolu, ve které se odráží celý obývák a kuchyně, a také dekorativní závěsné osvětlení nad stolem. V kuchyni nesmí chybět malý barový pultík v podstatě vytvořený z velkého masivního kusu dřeva, který zasahuje až do obývací části a slouží jako odkládací polička. K baru náleží dvě barové židličky ve stejných barvách jako ty u jídelního stolu.

Obývací kout je malý, ale příjemný na pohled. Zdroj: Crippa e Arq. Gustavo Assis

Obývací pokoj je součástí kuchyně, ale v podstatě je oddělený. Kdokoliv, kdo v něm sedí, není nikterak rušen, ale zároveň ani vyloučen z běžného rodinného dění. Jemná smetanová sedací souprava je doplněna pohodlnými polštáři. Naproti je umístěná televize, kterou však můžete vidět i v ložnici. Nad sedací soupravou uvidíte dva obrazy s rostlinami. Jinak ale není byt příliš dekorovaný, spíš naopak. Výrazné osvětlení je už samozřejmost a útulnost celému obývacímu koutu dodává dlouhá záclona a kusový koberec. 

Ložnice se vzhledem nijak nevymyká zbytku bytu. Opět nejsou použity žádné tmavé barvy. Zdroj: Crippa e Arq. Gustavo Assis

Ložnice je opět laděna do světlých a příjemných odstínů. Nad čelem postele se nachází vestavěná stěna a chytře řešený výklenek s osvětlením. K uložení oblečení slouží vestavěná šatní skříň. Pocit útulnosti dodávají zatemňující závěsy dlouhé až na zem. Druhá ložnice není příliš velká, ale opět disponuje vestavnou šatní skříní a hned vedle postele je vytvořená knihovna, aby byly knihy vždy na dosah. Součástí této ložnice je také koupelna. Dá se v případě potřeby oddělit dveřmi. Můžete si povšimnout, že u koupelny není žádný práh, aby mohl majitel s vozíčkem kdykoliv dovnitř a ven, aniž by měl v cestě nějakou překážku. 

Součástí jedné z ložnic je bezbariérová koupelna. Zdroj: Crippa e Arq. Gustavo Assis

Zdroj: Crippa e Arq. Gustavo Assis

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login