Návštěvy bytů

Mezonetový byt v pánském stylu: Tady se rozhodně na dámy nemyslelo

Od   | 

Mladý muž a starší mezonetový byt. Toto spojení bylo výzvou pro šikovné architekty, a v centru Brna tak proběhla do detailu promyšlená rekonstrukce jdoucí ruku v ruce s celkovým stylem majitele. 

Už od vstupu je patrné, že interiér bude nápaditý. Zdroj: Design your home

Při vstupu do bytu si okamžitě všímáme, že tady příliš romantického stylu nenajdeme. Byt je laděn do příjemného industriálního stylu, ve kterém není příliš věcí a vše je naprosto účelové a praktické. Na začátku nás uvítá prosvětlená chodba, kde byly ponechány surové cihlové stěny přetřené světle šedou barvou. Aby celek korespondoval, byla na podlahu aplikována betonová stěrka, která požadovaný styl podtrhuje. Chodbu doplňují černé dveře a nástěnné osvětlení s dřevěnými policemi.

Absence horních skříněk dodává kuchyňské sestavě na vzdušnosti. Zdroj: Design your home

Pro běžnou tříčlennou rodinu by tato kuchyňka byla sice malá, ale vytíženému majiteli bohatě stačí. Vzhledem k atypickému prostoru dal přednost kuchyňské lince ve tvaru písmene “L”, kam se vešlo vše potřebné. Zajímavostí je, že zde nenajdeme klasické dolní zavírací skříňky, ale celou linku vytvořily otevřené police. Antracitovou konstrukci polic doplňují dřevěné výplně, i pracovní deska, která prostor zútulňuje. Z důvodu malého prostoru by se sem nehodily ani horní skříňky, jejichž funkci zastávají asymetricky umístěné police a drátěný systém pro kuchyňské náčiní. Ani tady nechybí světlá cihlová stěna, která ladí s dřevěným stropem, protínající antracitové ocelové nosníky. Součástí kuchyně je i malý jídelní stolek, u kterého se pohodlně posadí dva strávníci, což v současné době majiteli vyhovuje. 

 

Trendy je černý i dřez i baterie. Víme, které vybrat!

 

Hlavní obytný prostor je pojatý velmi originálně. Stejně jako ve zbytku bytu ani tady nechybí betonová stěrka a výrazným prvkem je černě natřená kovová konstrukce vytvářející horní patro. Po točitém schodišti, které je její pevnou součástí, se vychází do ložnice spojené s malou pracovnou. Obývacímu pokoji dominuje sedací souprava Chesterfield a naproti ní nechybí prostorná televize. Kvalitní hudbu zajišťují dva reproduktory. Dozděnou polopříčku v této části bytu zdobí znovu lícové zdivo, které tu navazuje na stěny ve vstupní chodbě. Ostatně dalších drobných dekorací je v bytě více.

Dominantou obývacího prostoru je sedačka Chesterfield. Zdroj: Design your home

Všimněte si například obrazů u ikonického chaise longue, které v roce  1956 navrhli Charles & Ray Eames pro firmu Vitra. Rovněž svítidla byla vybírána s vkusem a citem pro detail, takže dokonale zapadají do interiéru. Dostatek denního světla zajišťují velká okna, kterými je možné pozorovat centrum města, ale zároveň lze vyjít na malou terasu, a vychutnat si tak kávu na čerstvém vzduchu. 

V pánském bytě nesmí chybět ani stylový pánský koutek. Zdroj: Design your home

Horní část mezonetového bydlení využívá majitel na práci, ale i pro odpočinek. Na jedné straně najdeme velkou postel v ladící antracitové barvě a na druhé straně pracovní stůl s poličkami. Celé horní patro bylo zjemněno podlahou v dekoru dřeva a příjemný je také výhled na celý byt dolů.

Z postele má majitel přehled o celém bytě. Zdroj: Design your home

Během návštěvy jsme nezapomněli ani na koupelnu, která rozhodně stojí za zmínku. Má obdélníkový půdorys a disponuje dvěma nikami. Na jedné straně majitel tento prostor využívá pro uschování ručníků, či drobných doplňků a ta druhá je přímo součástí vany a sprchy v jednom. Zde slouží především pro potřeby osobní hygieny. Uprostřed je pak k dispozici závěsná skříňka, na kterou bylo posazeno umyvadlo. Ani tady styl nevybočuje a obklad včetně dlažby se nese na antracitové vlně. 

Také koupelna byla zvolena v antracitové barvě. Zdroj: Design your home

Zavěšení záclon a závěsů

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login