Návštěvy bytů

Manželé ve středním věku se rozhodli pro bezbariérový bungalov: Získali moderní bydlení uprostřed krásné přírody

Od   | 

Manželé, kterým už děti vylétly z hnízda, již delší dobu hledali bungalov, kde by je neomezovaly žádné schody a kde by bylo i dostatek volného místa, pokud se děti rozhodnou rodiče navštívit na delší dobu. Přestože jsou oba ve středním věku, přáli si domov moderní, ale zároveň útulný, což se rozhodně povedlo na jedničku.

Kuchyně v šedé barvě působí neotřele a elegantně. Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

Centru domu dominuje prostorná kuchyně spojená s jídelní částí, i obývacím pokojem. Kuchyňská linka ve tvaru  písmene L disponuje dostatečným úložným prostorem i přesto, že velkou část místnosti zabírá velkorysé okno do nádherné zahrady, které zároveň vnáší do kuchyně vytoužené světlo. Celá linka se nese ve světle šedé barvě, kterou příjemně doplňují záda kuchyně opatřené mléčným sklem. Na ně byly namontovány jednoduché police pro kořenky nebo dekoraci. Součástí kuchyně jsou také spížní skříně a nechybí ani vestavěné spotřebiče, které dodívají kuchyni na uceleném a souměrném vzhledu. Kuchyni doplňuje ostrůvek, který disponuje dalším úložným prostorem, ale slouží také jako barové posezení. Na sestavu navazuje velký elegantní stůl ve tmavém dřevě, který doplňují stylové židle s koženým čalouněním, vnášející do interiéru spolu s designovým osvětlením šmrnc.

Ovládejte světla moderně – pomocí aplikace

Obývací pokoj je prostorný a skvěle prosvětlený. Díky dvěma velkým oknům se mohou majitelé těšit výhledem na rozkvetlou zahradu. V místnosti nechybí krb, který vytvoří pravou domácí atmosféru nejen během dlouhých zimních večerů. Obývák příjemně rozzářila červená pohovka a pohodlná křesílka v krémové barvě. Přestože je obývací část velká, majitelé se ji rozhodli nechat co nejvíce volnou, a proto zde zbytečný nábytek opravdu nehledejte. Bohatě si vystačí s malou komodou a šifonérem. Barvy a dekorace byly do interiéru zakomponovány pomocí příjemných obrazů a drobností z cest.

Neutrální barvy doplňuje červená pohovka a výrazné obrazy. Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

Přestože se majitelé blíží k důchodovému věku, v domě nechybí ani malý pracovní kout. Stůl v bílé barvě disponuje několika praktickými zásuvkami a byl umístěn pod prostorná, podlouhlá okna. Při práci tak stačí jen zvednout hlavu a těšit se z výhledu.

Nechybí malý pracovní kout s nádherným výhledem. Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

V bungalovu mimo obývací část najdeme i salonek, který slouží především jako prostor pro knihovnu a pro klidnou četbu. Jednoduché a elegantní zařízení přímo láká k odpolednímu počtení. Knihovna z masivního dřeva skvěle ladí s dřevěným stolem, který majitelé využívají jak pro posezení, tak pro práci. Ani v této místnosti nechybí krb a v blízkosti robustní kožená křesla s malým stolkem, která patří mezi hlavní dominantu této části domu.

V domě je samostatný salonek. Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

V útulné a elegantní koupelně najdeme samostatně stojící vanu doplněnou o nerezovou baterii, nebo odkládací stoleček, který lze využít během horké koupele. Přestože je vana umístěna v blízkosti okna, majitelé se nemusí bát o své soukromí. Část okna vyplňuje mléčné sklo, díky kterému není do koupelny vidět. Koupelně dominuje také prostorná komoda s několika zásuvkami, která slouží částečně jako úložný prostor, ale zároveň také jako toaletka. Přestože je koupena velká, prostor ještě opticky zvětšuje zrcadlo přes celou stěnu.

Koupelně vymezili majitelé velkou místnost. Dopřáli si pohodlí. Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

Zdroj: Hugh Jefferson Randolph Architects

Fotogalerie:

 

Víme, který kotel je výkonný a hodí se i do malého bytu


You must be logged in to post a comment Login