Koupelny

Jak lépe zorganizovat koupelnu a dodat jí chybějící šmrnc

Od   | 

Každý ví, že malé místnosti a prostory mají občas větší tendenci vypadat přeplněně a chaoticky. Jedním z příkladů takové místnosti může být i koupelna. Celý byt máte skvěle organizovaný, přitom právě koupelna stále vypadá nesystematicky. Co s tím? A jak z koupelny vytvořit jedinečné místo?

Každá koupelna může působit luxusním dojmem. A často stačí změnit pouze pár detailů. Zdroj: Grohe

Čím více členů rodiny koupelnu využívá, tím víc věcí se v ní nachází. Zubní kartáčky, šampóny, sprchové gely, parfémy, krémy – to vše dokáže z koupelny udělat přeplněné a zdánlivě neuklizené místo. Stačí přitom tak málo a koupelna může působit jako v luxusním hotelu. Jak na to? 

Jaká vybrat tlačítka WC?

 

Nechte venku pouze to nejnutnější

Zásadním problémem mnoha koupelen je, že je v nich vše na očích. A ačkoliv má dnes spousta produktů krásné a designové obaly, příliš mnoho volně odložených věcí vyvolává dojem nepořádku. Chcete-li začít proměnou koupelny, je třeba prostor odlehčit. K tomu stačí věci na umyvadle, vaně nebo ve sprchovém koutě protřídit a nechat venku pouze to nejnutnější. Není potřeba mít vystavených deset sprchových gelů. Stačí pouze jeden, který budete používat.

Zvolte doplňky v jednotném stylu. Zdroj: Gert Snel

Pořiďte si promyšlené úložné prostory

Nikdo po vás nechce, abyste se všech přebytečných produktů a předmětů v koupelně zbavili, nebo je skladovali na opačné straně domu. Stačí jim pouze najít příhodné místo. Proto na úložné prostory myslete už na začátku při samotné realizaci koupelny. Je optimální zvolit úložné skříňky na míru, které umožní využít prostor na maximum. Pokud bydlíte v bytě, kde jste si dispozice koupelny nemohli zvolit sami, pak si pořiďte skříňku pod umyvadlo, zrcadlo s úložným prostorem, police, regály nebo nejrůznější úložné boxy a koše.

Nezapomeňte na vhodný koupelnový radiátor. Dnes zastávají i dekorativní funkci. Zdroj: Zehnder

Použijte ozdobné flakóny a nádoby

To, co potřebujeme každý den, rozhodně nemá smysl někam schovávat. Stačí pouze pořídit dekorativní dávkovače, které mohou barevně a stylově nejen doplnit, ale také ozdobit interiér koupelny. Práce s detaily je v malých prostorech velmi důležitá.

 

Jaký vybrat nábytek?

 

Naaranžujte ručníky a drobné dekorace

Pokud máte v koupelně nedostatek úložných prostor, nezaplňujte je zbytečně ručníky a osuškami. Ty totiž mohou plnit dekorativní úlohu. Stačí je pouze správně naaranžovat na viditelné místo, kterým může být police nebo drobný odkládací stolek.  Takové místo pak stačí doplnit svíčkou nebo jinou vkusnou dekorací a můžeme zaručit, že výsledný efekt si zamilujete.

Ručníky volte do barvy koupelny. Můžete je nechat volně na polici, tím získáte úložný prostor. Zdroj: Matějovský

Využijte stěny okolo vany nebo ve sprchovém koutu na maximum

Když se rozhlédnete po jakékoliv koupelně, nejvíce věcí vždy spatříte v okolí umyvadla, vany, nebo sprchového koutu. Zatímco v prvním případě je možné hygienické potřeby uložit do skříněk nad nebo pod umyvadlem, v případě vany nebo sprchy je to složitější. Proto využijte okolní stěny a vybavte je designovými policemi a jinými odkládacími plochami. Díky tomu můžete hygienické potřeby velmi snadno zorganizovat a v prostoru vytvořit řád.

I prosklené dveře umí divy.
Zdroj: JAP FUTURE

Udržujte čistotu

Ani sebekrásnější koupelna nebude vypadat útulně a hezky, pokud nebude udržovaná. Proto, aby vypadala skvěle, často stačí jen pořádný úklid, při kterém odstraníte prach, vodní kámen a postaráte se o to, aby se povrchy leskly a vypadaly udržovaně a čistě.

Vybírejte nábytek nejen podle vzhledu, ale i podle funkčnosti. Zdroj: Ravak

Myslete na celkový vzhled

Pokud máte vše uklizeno, a přesto na vás koupelna nepůsobí tak, jak byste si přáli, pak je třeba se zamyslet nad jejím celkovým vzhledem. Jistě, rekonstrukce je opravdu nákladná a mnohdy nemyslitelná. To ale není jediný způsob, jak prostoru dodat právě to kouzlo, které postrádá. Zamyslete se nad barvou obkladů a zkuste pořídit doplňky v ladicích barvách, které prostor propojí a dodají mu na promyšlenosti. Stačí tak drobné změny, jako je výměna koupelnové předložky, kelímku na zubní kartáčky, dávkovače na mýdlo nebo ručníků a osušek. Pokud máte v koupelně okno, můžete zvážit též pořízení ladicích rolet či závěsů. Koupelnová vůně pak pomůže dotvořit pocit útulnosti a čistoty.

Koupelnu může ozvláštnit už taková drobnost, jako je výměna baterie za novou. Zdroj: Hansgrohe

Horká vana nebo sprcha nám často pomůže překonat i ten nejtěžší den. Abychom si ale tyto momenty mohli užít na maximum, je třeba tomu uzpůsobit okolní prostředí. Každá koupelna se může stát oázou klidu a luxusu a potřebné změny nemusí být nákladné. Stačí se jen na prostor podívat jako na celek, uklidit jej a doplnit drobnými detaily. Uvidíte, že povýšit prostor koupelny na zcela novou úroveň, je snadnější než si myslíte.

Pořádek pomohou udržet i koupelnové doplňky, včetně těch ve sprchovém koutě. Zdroj: Hüppe

Fotogalerie:

 

Trendy jsou bezdotykové baterie

 

 


You must be logged in to post a comment Login