Nezařazené

Jednoduché tipy, jak udržet pořádek v lednici

Od   | 

Záleží nám na tom, aby domácnost byla čistá a uklizená. V případě lednice už ale často tak důslední nejsme. Přitom nepořádek v ní vede k plýtvání a nepříjemnému odéru, kterého se dá těžko zbavit. Pokud chcete, aby v lednici konečně panoval řád, přečtěte si našich pár tipů, jak to zvládnout.

Pořádek v lednici ji učiní nejen přehlednější, ale také vám ušetří peníze. Zdroj: Pixabay

Začněte úklidem

Na začátku je třeba lednici pořádně umýt. Jedině tak se totiž zbavíte zápachu a nečistot. Ideální je vytáhnout všechny police a zásuvky a lednici řádně vydrhnout. Postačí vám na to voda a obyčejný saponát. Jakmile máte hotovo, můžete se pustit do zcela nové organizace.

Zkontrolujte potraviny

Na začátku rovnou vyhoďte vše, co už v lednici nechcete. U ostatních potravin pak zkontrolujte datum spotřeby. Poté si udělejte v lednici místo, kam právě tyto potraviny budete dávat. Díky tomu, že je budete mít na očích, je můžete zkonzumovat přednostně a nedojde tak ke zbytečnému plýtvání.

Která lednice je trendy, a proč?

 

Najděte pro každou věc správné místo

Ukládání věcí do lednice by mělo být promyšlené, protože jednotlivé police se v otázce teploty lehce liší. „Nejteplejšími“ částmi jsou poličky zavěšené ve dveřích a horní patro lednice. Proto zde neskladujte věci, které si žádají nízké teploty. Tento prostor je ideální pro džemy, nakládanou zeleninu, kečup nebo jiné trvanlivé potraviny. Maso a další živočišné produkty naopak ukládejte v lednici vždycky co nejníže.

Pro lepší organizaci si potraviny rozdělte do kategorií. Zdroj: Pixabay

Mějte podobné potraviny pohromadě

Sýry patří k sýrům, uzeniny k uzeninám. Abyste v lednici předešli zmatku a nepřehlédli nějakou z potravin, je dobré je mít v lednici pohromadě podle druhu. Vymezte si místo na mléčné výrobky, ovoce, zeleninu, uzeniny a další věci. Jedině tak budete mít stále přehled o tom, kde se co nachází.

Pořiďte si úložné boxy

S organizací mohou též pomoci různé boxy a košíky. V lednici se vám bude lépe orientovat a navíc můžete vše snáze vytáhnout, když se pustíte do úklidu. Vždy ale dbejte na to, ať jsou tyto úložné boxy čisté.

Zdroj: Hoover

Nenechávejte potraviny v otevřených obalech volně ležet

Zdrojem zápachu jsou v případě lednice vždy potraviny. Je ale důležité říct, že zápach nejde pouze z prošlých věcí. Dost často mohou být na vině porušené nebo otevřené obaly. Pokud si tedy vezmete kolečko šunky, zbytek schovejte do uzavíratelné krabičky. V případě, že do lednice dáváte například mísu se salátem, zajistěte ji pokličkou nebo překryjte potravinovou fólií.

Předejděte zápachu

Pokud se o lednici budete dobře starat, zápach se v ní vyskytovat nebude. Chcete-li ale mít jistotu, že je lednice v bezpečí, stačí do ní vložit citrón, misku s jedlou sodou, kypřícím práškem nebo hrst kávových zrn. Všechny tyto věci se totiž dokáží skvěle postarat a o případný odér.

Citrony dokáží lednici ochránit před zápachem. Zdroj: Pixabay

Jednou týdně lednici zkontrolujte

Aby v lednici opět nezavládl chaos, je třeba v ní pravidelně uklízet a kontrolovat trvanlivost potravin. Pokud to budete dělat jednou týdně, máte jistotu, že se v lednici nebudou hromadit prošlé věci ani nepříjemný zápach. Udržovat systém a pořádek v lednici je velmi důležité. Díky tomu totiž zkonzumujete veškeré potraviny včas a předejdete zbytečnému plýtvání. Kromě toho se vyvarujete i nelibému zápachu a dalším nepříjemnostem. Vyzkoušejte proto naše tipy a zatočte neuklizenou lednicí jednou pro vždy.


You must be logged in to post a comment Login