Inspirace

Je ideální čas na vánoční výzdobu uvnitř domova. Odvažte se: K Vánocům totiž kýč neodmyslitelně patří

Od   | 

Předvánoční čas je již v plném proudu, a tak je ideální čas vyzdobit si domov a navodit v něm kouzelnou atmosféru. Vánoční výzdoba – to přece není jen stromeček, ale i výzdoba  oken, dveří, schodiště, krbu… Inspirujte se a vyzdobte domov – možná o něco víc než loni a nebojte se, k Vánocům totiž kýč neodmyslitelně patří.

Zkrášlete třeba i rám zrcadla. Zdroj: Canstockphoto

Světelné řetězy 

Na okna v období Vánoc rozhodně patří nejrůznější světelné řetězy, hvězdy nebo krápníky. Příjemná světýlka lze v interiéru zakomponovat i jinak než pouze na oknech. Příjemně oživí svícny, věnce i nábytek. Zajímavou dekoraci můžete vytvořit i pomocí skleněné vázy, do které umístíte světýlka na baterie a doplníte třeba jehličnatými větvičkami. Stejně tak lze využít i prázdné skleněné lahve, do kterých jednoduše vložíte tenký drátek se světýlky a dekorací následně vyzdobíte stůl nebo komody. 

Prázdné skleněné nádoby jsou ideální k vánočnímu nazdobení. Zdroj: Canstockphoto

 

Trendy jsou svítidla s přírodními prvky, například mechem. Kam pro ně?

 

Máte krbovou římsu? Neopomínejte ji!

Krbová římsa si zaslouží zviditelnit. A pokud jí dopomůžete vánoční dekorací, bude nepřehlédnutelná. Opět lze použít světelné řetězy, ale i svícny, svíčky nebo zmenšeniny stromečku. Římsu příjemně ozdobí i pěkně zabalené vánoční dárky nebo girlandy. Girlandy ponechte ve své přirozené kráse, nebo je doplňte vánočními ozdobami či mašlemi. Kromě římsy se girlandy hodí i na okno nebo na schodiště. Zajímavě bude vypadat i věnec uprostřed nebo několik menších věnečků sladěných s adventním. 

Ke zdobení vybízí i krbová římsa. Zdroj: Canstockphoto

Zavěšené hvězdy

Pokud milujete hvězdy, zakupte si jich několik v různých velikostech a barvách a rozvěste je ve všech místnostech. Levitovat mohou za okny, ale skvěle poslouží jako dekorace nad postelí v ložnici nebo dětském pokoji. Přednost můžete dát klidně i světelné variantě, která finální vzhled ještě umocní.

Zavěšené hvězdy vyzdobí každou místnost. Zdroj: Westwing

Nezapomínejte na zákoutí

Tmavé rohy často zůstávají opomíjeny, a proto je ideální je o Vánocích trochu prosvětlit. Vhodným řešením jsou osvětlené vánoční předměty nebo postavičky. Neotřelé dekorace dosáhnete, pokud obalíte kovovou konstrukci světelným řetězem a umístíte ji kamkoliv do rohu, ale i do prostoru. Zajímavě bude vypadat seskupení dvou nebo tří různě velkých koulí.

 

Látky v glamour stylu vnesou do domova eleganci a šarm. Víme, kam pro ně

 

Dekorace z vánočních ozdob

Vánoční ozdoby patří nejen na stromeček, ale skvěle je lze zakomponovat i pomocí dekorace do interiéru. Zvolte si jednu barevnou kombinaci a tou naplňte skleněné vázy či jiné nádoby. Přidat můžete jehličnaté větvičky, sušené ovoce, šišky nebo světelné řetězy. Další variantou je tvarování nejrůznějších vánočních motivů z ozdob. Pomocí tavné pistole slepte vánoční ozdoby do tvaru věnce, hvězdy nebo vánočního stromečku. Hotové dílo si můžete zavěsit na zeď, do okna nebo na dveře.

Z vánočních ozdob lze vytvořit netradiční dekorace. Zdroj: Canstockphoto

Drobná dekorace

Pokud se vám již žádná výzdoba nechce kupovat, můžete si ji vyrobit i sami a vyzdobit s ní volné parapety, police nebo komody. Na dekorování používejte šišky, sušený pomeranč, skořápky z ořechů, badyán nebo skořici. Interiéru vdechnete nejen kouzlo vánoc, ale zároveň prostor příjemně provoníte. Nakonec si s dětmi vyrobte papírové sněhové vločky, které lze zavěsit na okno, ale i k lustru.

Zdroj info: Tradiční Vánoce, Kouzlo Vánoc, České Vánoce

Rozmístěte po bytě svíčky a další drobnou dekoraci. Zdroj: Canstockphoto

Fotogalerie:

 

Kam pro luxusní pohovku?

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login