Inspirace

Jaké jsou trendy mezi vypínači a zásuvkami? Barvy, nevšední materiály i antibakteriální úprava

Od   | 

Ačkoli se to nemusí na první pohled zdát, Češi jsou celkem odvážní a nebojí se do domácností pořizovat výrazné a designové doplňky. Jedním z nich jsou vypínače a zásuvky, které už dávno nemusí být pouze bílé. Na trhu najdeme širokou škálu barev, ale i nejrůznějších materiálů. Věděli jste, že s covidovou dobou prudce vzrostla poptávka například po antibakteriálních vypínačích?

Rámečky mohou korespondovat s ostatními prvky, například s dveřmi. Zdroj: Schneider Electric

Jaké jsou novinky?

Dříve jsme v domácnostech vídali pouze bílé vypínače a zásuvky a i nadále patří tato neutrální barva mezi velmi oblíbené. K ní se však později přidalo i stříbrné, či zlaté provedení a v posledních letech nechybí ani černá barva, která například industriální interiér dokonale podtrhne. Pravdou je, že obliba u takto barevných vypínačů roste především u mladší generace a starší se naopak drží známé klasiky. Nejste-li nadšenci vyloženě černé barvy, můžete zkusit sáhnout po šedé, nebo antracitové barvě, po níž poptávka také roste. Co se týče celostátního průzkumu, Češi opravdu ve velkém sahají po barevných alternativách a při zemi se rozhodně nedrží. Zajímavé jsou samy o sobě i druhy materiálu, ze kterých lze zásuvku, nebo vypínač na zdi mít. V poslední době dáváme přednost i méně obvyklým materiálům jako je kov, kámen, sklo, nebo dřevěné rámečky. Z obyčejného vypínače můžete rázem vytvořit neotřelý doplněk. 

Vyberte vypínače s designérkou Pavlou…

Poslední rok se klade velký důraz na přírodní vzhled zásuvek, a proto už není nic neobvyklého pořídit si vypínač, nebo zásuvku v dekoru břízy, městské džungle nebo kamene. Stále oblíbenější je sklo v bílém provedení nebo v leštěném zlatě. 

Nechcete-li čistě černou barvu, zvolte šedou nebo antracitovou. Zdroj: Schneider Electric CZ

Nepokulhává ani technika

Zásuvky bývají vybaveny USB nabíjecími konektory, díky kterým si uživatel může nabít telefon pohodlně, aniž by potřeboval celou nabíječku. Tuto vychytávku jsme dříve vídali pouze v hotelech, nebo ve společenských místnostech, ale dnes jsou běžné i v našich domovech. Samozřejmostí jsou i konektory USB-C. Navíc vyšší proud – 2,4A dokáže telefony nabít mnohem rychleji. Novinkou jsou vypínače a zásuvky, které disponují automatickým spínáním světla. Pokud zjistí jakýkoliv pohyb po místnosti, okamžitě se rozsvítí pomocí čidla. 

Korespondují i zásuvky USB. Zdroj: Schneider Electric

Nebojte se sáhnout na antibakteriální vypínače a zásuvky

Poslední dva roky dbáme na čistotu a hygienu mnohem více, než jak tomu bývalo dříve. Dnes můžeme vypínače, i zásuvky pořídit v antibakteriálním provedení, které obsahuje ionty stříbra a sníží možnost přenesení bakterií. Během jednoho dne dovede tato úprava zamezit až 99,9% nežádoucích virů, bakterií a chorob.

Prudce vzrostla poptávka po antibakteriálním provedení. Zdroj: Schneider Electric

Vypínače slaďte třeba i s barvou dveří.
Zdroj: Dorsis

Fotogalerie:

 

Jak si na maximum užít sprchování?

 


You must be logged in to post a comment Login