Návštěvy bytů

Domov s řadou stylových doplňků nenechá nikoho na pochybách: S jemným citem pro detail se majitelé museli narodit

Od   | 

Pro kompletní rekonstrukci prostorného rodinného domu se majitelé rozhodli, protože toužili více otevřít a provzdušnit prostory, získat více úložných prostor a dosáhnout harmonické atmosféry. Zkrátka chtěli vytvořit příjemný domov, ve kterém se celá rodina bude s radostí scházet. 

Prostor je členěn do několika zón. Na jedné straně najdeme čtecí koutek, na druhé pak části více věnované odpočinku a sledování televize. Zdroj: The Room Studio

Domku dominují neutrální barvy a vybavení. Všimnout si můžete rafinovaných linií, využití především přírodního dřeva a různých designových detailů. Cílem celého projektu bylo umožnit obměny v průběhu času, proto byly zvoleny hlavně neutrální barvy a prvky, aby bylo možné měnit celkový vzhled dekoracemi, textiliemi nebo výměnou nábytku, aniž by se narušil celý koncept domu. Jeho hlavní částí je obývací pokoj, který je vybaven moderním dřevěným nábytkem a různými textilními dekoracemi tak, aby majitelé získali vyvážený a otevřený prostor, který působí vzdušně a zároveň poskytuje dostatek místa pro ty nejmenší.

 

Vyšperkujte domov obrazovými tapetami – mrkněte s námi na možnosti

 

Příjemné posezení zajišťují křesílka s měkkými polštáři. Čtecí a odpočinkový koutek je doplněn stolečky, kam si kdokoliv může odložit knihu nebo něco dobrého na zub. Velmi zajímavým a designovým prvkem je dekorativní osvětlení v podobě černých lamp. Kusové koberce umístěné na dřevěné podlaze doplňují milou atmosféru. Na první pohled je patrná obliba různých polštářků a taburetů vhodných k sezení. Sedací souprava je postavena hned u okna, ale tak, aby světlo příliš neoslňovalo a bylo možné sledovat pohodlně televizi. Dominantním dekorativním prvkem jsou stylové obrazy na stěnách, které nás provází po celém domě. 

Kuchyň poskytuje otevřený prostor, takže i ten, kdo se v ní právě pohybuje, je stále součástí dění. Zdroj: The Room Studio

Kuchyň je součástí obývacího prostoru a díky tomu umožňuje nepřetržitý výhled po celé místnosti. Opticky ji odděluje odlišná podlaha, a to jak dekorem, tak krytinou. Zde architekti využili dlažbu v originálním dekoru, který výborně koresponduje s polštáři na křesílkách ve čtecím koutku a zároveň se snadno udržuje, což byl hlavní požadavek paní domu. V kuchyni se často pohybují děti a podlaha podle toho samozřejmě vypadá. Kuchyňská dřevěná linka není příliš velká, ale přesto poskytuje dostatek pracovních a úložných prostor, které naprosto dostačují. Velkou předností je umístění trouby nad zemí, takže se nikdo nemusí ohýbat až k zemi a mnohem lépe se spotřebič obsluhuje. Pracovní prostor umožňuje kdykoliv vyhlédnout z okna a nabít se výhledem. V domě bylo myšleno na každý detail. Tmavé nádobí k sobě výborně pasuje, jídelní dřevěný stůl zdobí plátěný ubrus, talíře a hrnky připraveny kdykoliv k použití. Volná stěna připomíná malou obrazovou galerii a je plná zarámovaných obrázků od dětí. Velká americká lednice poskytuje spoustu místa k uskladnění potravin a dostatek světla zajišťují okna i chytře vymyšlené umělé osvětlení. 

 

 

Dětský pokoj je sladěný do posledního detailu a funguje jako perfektní místo k učení, odpočinku a relaxaci. Zdroj: The Room Studio

Dětský pokoj, včetně postele, byl kompletně vyrobený na zakázku. Barvy a použité materiály naprosto odpovídají celému konceptu domu a drží se stanovených priorit. Vidíme neutrální barvy, převládající dřevěné prvky a jemné dekorace. Vše vyvážené a v naprosté harmonii. Pokoj má vše, co si takový školák může přát. Pohodlnou a prostornou postel, úložné prostory, psací stůl i židli na kolečkách. Aby došlo k odlišení dětského pokoje od ostatních místností, je na stěně použita tapeta s jemným dětským dekorem. 

 

Pohovky s polohovacími mechanizmy, díky kterým si skutečně odpočinete

 

Koupelna je poměrně výrazná oproti zbytku domu, ale zároveň stále dodržuje stanovené cíle a nerozbíjí příjemný koncept interiéru. Neutrální povrchové úpravy a čisté linie splývají s designovými detaily a použitými přírodními dřevinami. Tapeta s přírodními motivy vyplňuje prostor svěžestí a barvou. Dřevo a moderní prvky díky tomu ještě více vyniknou, což dodává celé místnosti na osobitosti. Nejzajímavějším prvkem jsou použitá umyvadla ve tvaru mís a stojanové černé baterie. Tento kontrast nás skutečně uchvátil a zaujme každého, kdo do místnosti vstoupí. 

Výrazná tapeta s dekorem květin je důležitou součástí koupelny. Dominantní jsou pak umyvadla s nepřehlédnutelnými bateriemi. Zdroj: The Room Studio

 

Fotogalerie:

 

Kam se hodí stěrka v kuchyni?

 

 


You must be logged in to post a comment Login