Návštěvy bytů

Byt rozprostírající se ve čtyřech patrech má jen čtvery dveře: Vzdušné bydlení umocňuje umění

Od   | 

Majitel tohoto bytu se radikální rekonstrukce rozhodně nebál. K tomu přispěl také architekt, který navrhl vysoké stropy ve druhém a třetím patře, které nemají žádnou funkci, využít ve svůj prospěch. Stavebními úpravami vzniklo tedy další patro, do kterého majitel situoval šatnu a rozsáhlou knihovnu. Výsledkem je čtyřpatrový moderní byt plný přírodních materiálů, umění i nadčasového designu.

Světlý interiér zpestřuje barevný koberec v obývacím pokoji. Zdroj: Sergey Makhno Architects

Při vstupu do bytu si v předsíni okamžitě všímáme mramorového obkladu na zdech, i dlažbě na zemi v decentní světlé barvě, která místnosti dodává světlost a eleganci. Mramor doplňuje dřevěné obložení stropu přecházející na celou stěnu, kde se nacházejí dveře i věšáková stěna se zásuvkami. Dostatečné světlo v předsíni zajišťují nejen LED světla integrovaná v  stropu, ale i podsvícené zrcadlo na stěně.

 

Pohovka, u které můžete nastavit hloubku sedu

 

Jakmile se ocitneme v obývacím prostoru, je patrné, že je byt vzdušný a otevřený, což umocňuje jeho celkové provedení. V celém bytě se totiž nacházejí pouze čtvery dveře, a to do ložnice, koupelny, do pokoje pro hosty a na venkovní terasu. K maximalizaci otevřeného prostoru byly odstraněny také všechny nenosné stěny.

 

Jak v kuchyni ušetřit za vodu? S námi je to hračka

 

Obývací pokoj s maximálně velkými okny poskytujícími výhled na celé město byl zařízený ve světlých tónech. Stejně jako předsíň i obývací pokoj byl obohacen mramorovým obkladem na zdech i dlažbou. Sedací soupravu majitel zvolil ve tvaru písmene L a doplnil ji nástěnnou dekorací s 3D motivem.  Klasický konferenční stolek zde zastávají dva stoly v hnědém provedení, které se díky odlišným velikostem dají zasunout pod sebe. Posazeny jsou na duhovém koberečku, který prostoru dodává potřebnou barevnost. 

Světle šedý korpus kuchyně kombinovaný světlým dřevem do interiéru skvěle zapadá. Zdroj: Sergey Makhno Architects

Díky rozlehlému prostoru je v polyfunkčním prostoru minimum úložného nábytku. Ten zastávají prvky vytvoření stavebně, a tak tu je schod, který slouží jako televizní stolek i místo pro dekoraci. Ostatně té je v bytě víc než dost. Majitel se rád obklopuje uměním, a tak jeho domov zdobí výrazné obrazy i nepřehlédnutelné sochy. Vedle menších stolních lamp osvětlují interiér LED lišty umně skryté v podhledech i stěnách. Na obývací prostor navazuje kuchyně, která je oddělena pouze nosným sloupem, který tu musel zůstat. Architekt toho využil a zvýraznil ho jílovým nátěrem, který je použit i na stěnách kolem schodiště.  

 

Timeless – elegantní i pohodlná kráska do vašeho obýváku

 

Kuchyně byla vytvořena do tvaru písmene U a sestává ze spodních skříněk doplněných jednoduchou stěnou s policemi podsvícenými LED. Nechybí vysoké skříně, které jsou navrženy sestupně, protože zároveň vytvářejí schodišťovou podpěru. V nich je umístěna spižní skříň i vestavné spotřebiče. Na sestavu navazuje prostorný jídelní stůl s atypickou výškou. Kuchyně je navržena v kombinaci matná šedá a světlé dřevo, které v současné době patří k velmi oblíbeným spojením. Jednoduchý vzhled doplňují stropní svítidla jejichž stínítka ladně doplňují jílové obložení stěn.

Na dřevěné schodiště navazuje skleněné, což vytváří působivý kontrast, který navíc umocňuje originální obraz. Přes celou výšku obou schodišť jsou navrženy police, ve kterých jsou umně poskládané knihy, samy o sobě vytvářející další umělecké dílo.

Vestavěná knihovna u schodiště je zajímavý nápad. Zdroj: Sergey Makhno Architects

Ložnice se nachází v samostatném patře a díky životnímu stylu i podle současných trendů ji bylo možné propojit s koupelnou. Lůžko je atypické, samotná matrace je obložena širokým čalouněným rámem, který zároveň slouží i jako odkládací stolek. Situována je směrem k oknu tak, aby majitelé měli přímý výhled na město. Vysoký strop umožnil zavěsit novinková svítidla prestižního italské výrobce firmy Flos vytvářející umělecké dílo v jednoduše pojaté ložnici.

Originalitu byt představuje také ložnice přímo spojena s koupelnou. Zdroj: Sergey Makhno Architects

Z ložnice nahlížíme do koupelny a už podle umyvadel Antonio Lupi je patrné, že ani její vybavení neponechal majitel náhodě. Zvolena sem byla drobná mozaika v elegantních béžových odstínech. Aplikována byla nejenom na stěny, ale zároveň také na zem a strop, díky čemuž působí sjednoceně a jednolitě. Impozantní umyvadla doplňuje volně stojící oválná vana. Nechybí elegantní stojánkové baterie v chromovém provedení a ve stejném duchu i nádherná subtilní závěsná svítidla. I tady celkovou atmosféru umocňují překrásné výhledy na město.

Zdroj: Sergey Makhno Architects

Všimněte si umyvadla za jehož designem stojí Antonio Lupi. Zdroj: Sergey Makhno Architects

 

Fotogalerie:

 

Eufolia – nejprodávanější pohovka od Natuzzi Italia

 

 


You must be logged in to post a comment Login