Inspirace

Bydlete stylově s francouzským šarmem. Stačí dostatek světla, květiny a pár vintage kousků

Od   | 

Francouzský šarm je proslulý a nejinak je tomu i ve stylu jejich bydlení. Vyznačuje se pohodlím a šarmantností. Umí propojit nejlepší vlastnosti venkova s energií velkoměsta. Chcete-li něco z toho dostat i do svého domova, podívejte se, co je pro francouzský styl bydlení typické.

Jak vypadá klasický byt po francouzsku? Dominují mu světlé barvy, pohodlná křesla, tmavší podlahy a spousta dek, svíček a pár originálních kousků nábytku. Nesmí chybět přírodní materiály a pár kousků vyvolávajících nostalgickou náladu.

Dokonalá kombinace venkovského a městského stylu

Francouzské interiéry v sobě výborně kombinují venkovský a městský styl bydlení. K venkovu se pojí zdobnost, větší množství dekorací a především pohodlí, které chtějí mít obyvatelé Francie vždy a všude. Z městského stylu si do svých domovů převzali především eleganci a ladnost. Dokonale propojují starý a nový moderní nábytek. Rozhodně nesmí chybět umění, které zdůrazňuje osobnost majitele a vytvoří “šmrncovní” a originální celek.

Na umění si Francouzi potrpí a je to o nich celosvětově známé. Pořiďte si také pěkný obraz na zeď. Zdroj: Pexels

Sněhově bílou vynechte

Ač je sněhově bílá obvykle oblíbenou barvou různých jemných stylů, k tomu francouzskému se nehodí. Žádané jsou naopak béžové a krémové odstíny, smetanová barva a barva slonovinové kosti. Zatímco na zdech Francouzi milují světlé a ne příliš výrazné barvy, dekorace mohou být v pastelových tónech, tedy růžové, žluté či mentolové a k nim šedou, béžovou a zlatou. Nábytek se nebojte zvolit mnohem tmavší, ale pořád tak, aby interiér příliš neztmavl. Dejte přednost raději přírodním barvám.

Květiny, jemně růžová barva a starý nábytek. Ideální kombinace. Zdroj: Pixabay

Zaměřte se na nábytek

U nábytku je důležité především pohodlí. Velká měkká křesla, pohodlná prostorná sedačka ve světlých a jemně krémových tónech a ideálně obrovská postel, kde se vám bude spát jako v bavlnce. Není nutné, aby spolu jednotlivé kousky dokonale ladily, důležité je, aby celek působil pohodlně a příjemně pro oko. Přidejte hromadu polštářků, hřejivé deky a přehozy. Na to si Francouzi skutečně potrpí.

Zdroj: Canstockphoto

Přidejte stylové doplňky

Do každého interiéru patří nezbytné doplňky. Ty udělají útulné místo z každého pokoje. Potřebujete proutěné košíky, kovové svícny, keramické drobnosti a oblíbené dekorace s květinovým motivem. Nezapomeňte na větší množství textilií. Mimo klasických polštářků a přehozů také na závěsy, dečky na poličkách, ubrusy a látková stínidla na lampách. Dostatek světla zajistí ideálně francouzská okna a starodávný lustr z dob Marie Antoinetty. Pokud se chcete cítit skutečně jako ve Francii, volte křišťálový nebo skleněný lustr, který je pro tento styl typický. Hodí se ideálně do obývacího pokoje. S pugéty květin bude váš domov dokonalý. Kdo by také nemiloval živé květiny a jejich vůni. Přidejte pár větších i menších kytic. Není příliš vhodné kombinovat příliš mnoho barev a druhů květin.

Vsaďte na drobnosti. Zdroj: Canstockphoto

Nebojte se recyklovat

Francouzi rádi recyklují a v hledání dokonalých kousků z druhé ruky se přímo vyžívají. Nemají tedy problém projít bazary s nábytkem a tento hon dokonce získal i vlastní jméno „chiner“. Každá věc může dostat další šanci, navíc už v sobě nese nějaký příběh a inspirující osobitost. Pro mnoho obyvatel Francie je opakované využití věci a zdobení domova ekologickou cestou, je to určitý životní styl. Buďte v tomto ohledu jako oni.

Starší nábytek, ideálně s patinou, dodá každému pokoji správný šmrnc. Zdroj: Pexels

Ukažte svou osobnost

Jak jsme již naznačili výše, pro Francouze není jejich domov jen o designu, ale vyjadřuje především jejich životní styl a osobnost. Vědí, že základy života a krásy se nemění, i když přichází a odchází nové trendy. Nebojte se projevit sami sebe a zkombinovat kousky, které vyjadřují to, jací jste. Není nutné za každou cenu následovat trendy, ale především to, co baví vás.

Fotogalerie

Zdroj info: Kapitol yo bydlení, Francouzský šarm a interiér

 

 


You must be logged in to post a comment Login