Inspirace

Bydlete stylově s francouzským šarmem. Stačí dostatek světla, květiny a pár vintage kousků

Od   | 

Francouzský šarm je proslulý a nejinak je tomu i ve stylu jejich bydlení. Vyznačuje se pohodlím a šarmantností. Umí propojit nejlepší vlastnosti venkova s energií velkoměsta. Chcete-li něco z toho dostat i do svého domova, podívejte se, co je pro francouzský styl bydlení typické.

Jak vypadá klasický byt po francouzsku? Dominují mu světlé barvy, pohodlná křesla, tmavší podlahy a spousta dek, svíček a pár originálních kousků nábytku. Nesmí chybět přírodní materiály a pár kousků vyvolávajících nostalgickou náladu.

Dokonalá kombinace venkovského a městského stylu

Francouzské interiéry v sobě výborně kombinují venkovský a městský styl bydlení. K venkovu se pojí zdobnost, větší množství dekorací a především pohodlí, které chtějí mít obyvatelé Francie vždy a všude. Z městského stylu si do svých domovů převzali především eleganci a ladnost. Dokonale propojují starý a nový moderní nábytek. Rozhodně nesmí chybět umění, které zdůrazňuje osobnost majitele a vytvoří “šmrncovní” a originální celek.

Na umění si Francouzi potrpí a je to o nich celosvětově známé. Pořiďte si také pěkný obraz na zeď. Zdroj: Pexels

Sněhově bílou vynechte

Ač je sněhově bílá obvykle oblíbenou barvou různých jemných stylů, k tomu francouzskému se nehodí. Žádané jsou naopak béžové a krémové odstíny, smetanová barva a barva slonovinové kosti. Zatímco na zdech Francouzi milují světlé a ne příliš výrazné barvy, dekorace mohou být v pastelových tónech, tedy růžové, žluté či mentolové a k nim šedou, béžovou a zlatou. Nábytek se nebojte zvolit mnohem tmavší, ale pořád tak, aby interiér příliš neztmavl. Dejte přednost raději přírodním barvám.

Květiny, jemně růžová barva a starý nábytek. Ideální kombinace. Zdroj: Pixabay

Elegantní svítidla s francouzským šarmem

Zaměřte se na nábytek

U nábytku je důležité především pohodlí. Velká měkká křesla, pohodlná prostorná sedačka ve světlých a jemně krémových tónech a ideálně obrovská postel, kde se vám bude spát jako v bavlnce. Není nutné, aby spolu jednotlivé kousky dokonale ladily, důležité je, aby celek působil pohodlně a příjemně pro oko. Přidejte hromadu polštářků, hřejivé deky a přehozy. Na to si Francouzi skutečně potrpí.

Zdroj: Canstockphoto

Přidejte stylové doplňky

Do každého interiéru patří nezbytné doplňky. Ty udělají útulné místo z každého pokoje. Potřebujete proutěné košíky, kovové svícny, keramické drobnosti a oblíbené dekorace s květinovým motivem. Nezapomeňte na větší množství textilií. Mimo klasických polštářků a přehozů také na závěsy, dečky na poličkách, ubrusy a látková stínidla na lampách. Dostatek světla zajistí ideálně francouzská okna a starodávný lustr z dob Marie Antoinetty. Pokud se chcete cítit skutečně jako ve Francii, volte křišťálový nebo skleněný lustr, který je pro tento styl typický. Hodí se ideálně do obývacího pokoje. S pugéty květin bude váš domov dokonalý. Kdo by také nemiloval živé květiny a jejich vůni. Přidejte pár větších i menších kytic. Není příliš vhodné kombinovat příliš mnoho barev a druhů květin.

Vsaďte na drobnosti. Zdroj: Canstockphoto

Nebojte se recyklovat

Francouzi rádi recyklují a v hledání dokonalých kousků z druhé ruky se přímo vyžívají. Nemají tedy problém projít bazary s nábytkem a tento hon dokonce získal i vlastní jméno „chiner“. Každá věc může dostat další šanci, navíc už v sobě nese nějaký příběh a inspirující osobitost. Pro mnoho obyvatel Francie je opakované využití věci a zdobení domova ekologickou cestou, je to určitý životní styl. Buďte v tomto ohledu jako oni.

Starší nábytek, ideálně s patinou, dodá každému pokoji správný šmrnc. Zdroj: Pexels

Ukažte svou osobnost

Jak jsme již naznačili výše, pro Francouze není jejich domov jen o designu, ale vyjadřuje především jejich životní styl a osobnost. Vědí, že základy života a krásy se nemění, i když přichází a odchází nové trendy. Nebojte se projevit sami sebe a zkombinovat kousky, které vyjadřují to, jací jste. Není nutné za každou cenu následovat trendy, ale především to, co baví vás.

Fotogalerie

Originální lampy, které okoření každý domov

 

 

You must be logged in to post a comment Login