Kuchyně

Zrekonstruovali kuchyni, aby si konečně pořádně zavařili, čímž si rozhodně nezavařili

Od   | 

Majitelé rodinného domu se rozhodli pro jeho kompletní rekonstrukci. Jako první prošla proměnou kuchyně. Ta původní nejen že neodpovídala současným nárokům na vaření, ale nebylo už ani možné použít žádné moderní technologie a další vymoženosti. Láska sice prochází žaludkem, ale to neznamená, že mu nemůžeme odlehčit.

Zastavěná obytná plocha domu před rekonstrukcí činila 90 metrů čtverečních. Protože se ale mladý pár rozhodl využít garáž, do které se nevešlo ani auto, a připojit ji k obývacímu pokoji, půdorys se zvětšil zhruba o 20 metrů čtverečních. Během razantní rekonstrukce došlo i na probourání zdi mezi kuchyní a obývacím pokojem, díky čemuž se celý prostor příjemně otevřel a prosvětlil. 

Otevřený prostor umožnil změnit dispozici kuchyně, do které se nyní vešel jak ostrůvek, tak prostorný jídelní stůl, který v původně zařízeném domě dokonce chyběl. Stěny byly ponechány v čistě bílé barvě, čímž prostor působí opticky ještě větším dojmem. Během rekonstrukce proběhlo také odizolování podlahy a zároveň nainstalování podlahového vytápění, díky kterému bylo pořízena a nově položena i podlaha s dekorem dřeva. 

Černě natřené trámy opticky vymezují jídelnu od kuchyně. Tu si majitelé zvolili s dvířky s dřevěným dekorem a doplnili ji černou pracovní deskou i úchytkami. Díky začlenění kuchyňského ostrůvku byl rozšířen pracovní i úložný prostor, čehož si majitelka velmi cení. Na kuchyni navazuje  prostorný jídelní stůl pro čtyři až pět strávníků a stejně jako kuchyně, i on je laděn do světlého dřevěného dekoru s černou konstrukcí. Tmavší odstíny zjemňuje čalounění jídelních židlí, které zároveň ladí s celým pojetím kuchyně. 

Proměna celého domu byla náročná nejen časově, ale i fyzicky a psychicky. Celou rekonstrukci si totiž majitelé zařizovali od začátku do konce sami. Není proto divu, že se interiér oprávněně dostal mezi finalisty soutěže “Rekonstrukce roku”.

 

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login