Inspirace

Zkuste letos zabalit dárky originálně. Hodí se vám noviny, alobal, staré krabice i nepoužívané záclony

Od   | 

Štědrý večer se blíží přímo kosmickou rychlostí a vy už určitě máte spoustu dárků poschovávaných všude možně a čekají už jen na zabalení. Nenechte to tentokrát na poslední chvíli a zkuste je balit vkusně i originálně. Stačí vám k tomu starší záclona, alobal, noviny nebo stará krabice.

Připravte si tavnou pistoli a jakýkoliv „obalový“ materiál, který už nevyužijete

Dejte přednost jednoduchosti

Balicí papíry bývají často až moc vyzdobené, kýčovité a přeplácané vánočními motivy. Dejte letos přednost jednoduchosti a volte jednobarevný papír. Je elegantnější a dá se k němu lépe vybírat stužka, zdobení apod. Jednobarevný balicí papír také můžete pomalovat svými obrázky nebo nechat vyřádit děti.

Recyklovaný papír dozdobte stuhou

Japonské balení

Spořivost je Japoncům vlastní a projevuje se také v balení dárků. Spotřebujete na něj mnohem méně papíru, než je běžné. Jednoduše položíte krabici na dárkový papír diagonálně a pak jej zabalíte podobně jako když balíte miminko do zavinovačky. Zkřížíte dva protější konce.

Máte doma staré krabice nebo papírové tašky? Využijte je na balení dárků. Recyklujte.

Využijte noviny, pečicí papír nebo alobal

Máte doma staré noviny nebo reklamní letáky? Pak jste získali skvělý materiál na balení dárků. Rozprostřete novinový papír, dejte na děj dárek a zabalte. Kdo si s tím chce trochu vyhrát, může z vystřižených písmenek poskládat jméno obdarovaného. K novinovému papíru se hodí červenobílý provázek. Využít můžete také balicí papír. Pro jeho průhlednost doporučujeme více vrstev. A chcete-li trošku luxusněji vypadající dárek, použijte alobal a stříbrnou pentli navrch.

Využijte staré noviny

Šijte a háčkujte

Umíte háčkovat nebo plést? Výborně. Vyrobte dokonalý dárkový pytlík, který potěší hned dvojnásob. Nejen svým obsahem, ale i vzhledem. Stejně tak můžete na balíčky ušít obal ze zbytků látek nebo třeba starých triček, které máte doma. Kdo není příliš zručný na takové práce, může vzít klubko vlny a dárek jím obmotat. Protože velikost klubíčka není nekonečná, nehodí se tato možnost na velké a objemné dárky.

Staré záclony ještě využijete

Máte doma staré záclony, které už se na okna rozhodně nehodí, ale vám je líto je vyhodit? Udělali jste dobře. Nyní najdou využití. Nastřihejte je a zabalte dárky do nich. Můžete také ušít pytlíky na balíčky, které se pak dají ještě použít třeba na ovoce nebo zeleninu při nákupech.

Využijte staré ubrusy, závěsy či záclony

Použijte obyčejný papír a jutový provázek

Na originální a zároveň krásně zabalený dárek vám bohatě stačí obyčejný balicí papír, jutový provázek a dary přírody (větvička jehličnanu, šiška, šípková větvička apod.). Jednoduše je zabalíte, omotáte jutou a připevníte přírodninu. Na balíček můžete ještě něco připsat nebo namalovat.

Ozdobte vlastní tvorbou

Fotogalerie:

 

Pojďte si s námi zalovit


You must be logged in to post a comment Login