Inspirace

Živé květiny do vánočních dekorací rozhodně patří. Které vybrat a jak je naaranžovat?

Od   | 

Na vánoční dekorace používáme nejrůznější materiály a živé květiny by měly být přirozenou součástí. Některé rozkvétají právě v tomto období a jejich krása vynikne v každém interiéru. Bonusem je přirozená přírodní vůně, a tak získáme ozdobu, která udělá radost v několik úrovních. Co víc si přát? Snad už jen mít ji doma.

Vánoční barvy jsou dozajista červená, zelená, stříbrná a zlatá. K nim se pak vždy přidávají ještě nějaké trendové odstíny. Pokud chcete mít celou výzdobu efektně sladěnou, měli byste i květiny vybírat tak, aby barevně spadaly do barvy vašich Vánoc.

Květinové dekorace ozdobí dům

Přírodniny vypadají vždy pěkně a letos jsou navíc v kurzu. Vydejte se na procházku do lesa, do sadu nebo se jen tak projděte po okolí. Určitě najdete spoustu materiálu pro živou výzdobu. Koneckonců vám stačí jen pár větviček a šišek.

Nádherně vypadají nejrůznější skleněné nádoby naplněné květinami. Nalijte do nich vodu, přidejte zeleň, červené plody (šípky, jeřabiny) a květy ve světlých barvách. Pokud chcete získat zajímavý svícen, dejte tam místo květů bílou či béžovou svíčku. 

Růže nebo jiné květy v rudé barvě jsou jako stvořené pro slavnostní příležitost. K Vánocům se přesně hodí. Doplňte je zelenými smrkovými větvičkami, vánočními koulemi ve stejné barvě nebo nechte vyniknout krásu jich samotných. Můžete je naaranžovat do zlaté nebo stříbrné mísy, kam vložíte materiál na zapichování. Když si dáte záležet, získáte luxusní aranžmá do haly, obývacího pokoje nebo na jídelní stůl. 

V jednoduchosti je krása. Vytvořte si proto jednoduchou dekoraci z bílých svíček, které obalíte větvičkami rozmarýnu, cesmíny, jmelí nebo toho, co zrovna máte po ruce. K přichycení stačí obyčejný konopný provázek. K tomu přidejte pár jablíček a je to. Efektně vypadá i svícen ze samých zelených větviček a malých šišek. Do tohoto provedení se vám hodí šišky modřínové, které mají velmi hezký tvar. Svíčku umístěte do elegantní skleněné misky, aby zelený svícen nezačal hořet. 

Na slavnostní tabuli by živé květy rozhodně neměly chybět. Co zkusit letos krásnou orchidej? Vypadá skvěle, dá se koupit v různých barvách a velikostech a dlouho vydrží. Letos frčí zejména bílá, stříbrná barva a netradiční kombinace. Hezky a efektivně působí tyrkysové tóny. A jak dekorovat? Postačí hezký talířek, na který položíte orchidej, vánoční ozdoby, větvičky chvojí nebo jiných zelených rostlin. Přidat můžete ještě LED světýlka a máte hotovo.

Pokud chcete něco více luxusnějšího, vložte do větší vysoké sklenice nebo vázy větvičky ze starších ostříhaných stromů, větvičky obalené červenými bobulkami, menší chvojí, šišky a LED světýlka. Jako základnu použijte kus dřeva a máte perfektní dekoraci na neokoukaném podkladu.

Květinovou výzdobu umístěte klidně před vchodové dveře. Velké květináče, vázy, džbány apod. vás budou vítat, až přijdete domů, a stejně tak kolemjdoucí nebo vánoční návštěvy. Co do nich dáte, je na vás. Samozřejmě se přímo nabízí  chvojí nejrůznějších jehličnanů, jutové mašle, šišky, červené bobulky, postříbřené větvičky a rozhodně i světýlka na baterie. Některá mají časovač, který je automaticky po několika hodinách vypne. 

Za dekorace z živých květů nemusíte utrácet spoustu peněz a snadno si je vyrobíte i doma. Pokud květinám věnujete trochu péče nebo vyberete ty dostatečně odolné, mohou zdobit váš domov ještě nějakou dobu po Vánocích.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login