Návštěvy bytů

Zdařilá rekonstrukce chaty v horách. Díky úpravám je nyní takřka bezúdržbová

Od   | 

Chata má být především místo, kam jezdíme odpočívat a relaxovat. Proto je důležité myslet při rekonstrukci či výstavbě na to, aby byla co nejméně náročná na údržbu. To se splnilo majitelům, kteří si koupili v horách v krásném prostředí malebnou chatku.

Při rekonstrukci bylo základním požadavkem dřevo, jednoduchá údržba včetně snadno omyvatelných povrchů, jednoduché a zároveň praktické vybavení a dostatečný prostor. Z fotografií je zřejmé, že představy se nakonec úspěšně proměnily v realitu. Malé místnosti byly propojeny tak, aby vznikl velký prostor s kuchyní a obývacím koutem. Na to navazují dvě ložnice a samozřejmě sociální zařízení. Dominantou zde je rozhodně dřevo, které je v podstatě všudypřítomné, ať už na podlaze, stěnách nebo stropě. Pro svůj příjemný, teplý tón bylo vybrané modřínové dřevo.

Celému prostoru dominuje modřínové dřevo. Zdroj: Filippo Bombace

Po rekonstrukci vzniklo několik zajímavých prvků

Namísto menších místností zvolili majitelé raději jeden velký prostor, ale zajímavě rozčleněný prostřednictvím skříní a sloupů. Mohla tak vzniknout odpočinková zóna, místo pro vaření i společenskou zábavu. Velmi dobře vypadá palanda zapracovaná na míru prostoru. Nepřekáží a šetří místo.

Palanda zasazená do příčky šetří prostor. Zdroj: Filippo Bombace

V ložnici nechybí velká manželská postel. Za ní se nachází obklady s retro motivem, který do chaty velmi dobře zapadá. Propracovaný je zde skutečně každý detail, třeba i povlečení na posteli. Ložnici od zbytku prostoru oddělují posuvné dveře, takže když někdo zatouží po soukromí, stačí málo, aby ho dosáhl.

Malá kuchyň poskytuje veškerý komfort

Kuchyňka je spíš menších rozměrů, ale na občasné vaření bohatě postačuje. Má vše potřebné. Spodní skříňky v dřevěných tónech i horní šedé nabízí dostatek úložných prostor. Příjemný vzhled doplňuje šedá pracovní deska a retro obklady za linkou. Bodová světla na výrazné černé liště jsou doplněná o skryté LED pásky. Jídelní kout sestává z dřevěného stolu a černých designových židlí.

Kuchyň poskytuje dostatek místa na vaření i jídelní koutek. Zdroj: Filippo Bombace

V obývacím pokoji nechybí velký rohový krb, který si zde majitelé přáli mít. Hned vedle je pak moderní širokoúhlá televize. K posezení láká luxusně vypadající kožená sedačka, která sice je finančně náročnější, ale při správné údržbě funguje mnoho let.

Hranaté tvary vévodí koupelně

Koupelně můžete vidět opět vidět retro styl použitý na obkladech a hodně šedé barvy. Převládá zde hranatá, ať už jde o hranaté umyvadlo nebo hranaté svítidlo. Výrazným prvkem je pak černý otopný žebřík, které ale do koupelny báječně zapadá.

I v koupelně jsou použity stejné obklady jako v hlavním obytném interiéru. Zdroj: Filippo Bombace

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login