Návštěvy bytů

Zcela otevřený prostor a velká kuchyň: Bydlení ideální pro bezdětné

Od   | 

Majitelé z tohoto krásného domu vsadili na zcela otevřený, světlý prostor, který je velkorysý, monumentální a působivý.

A proč s trochou nadsázky označujeme bydlení jako ideální pro bezdětné, třebaže tomu tak vzhledem k hračkám v interiéru zřejmě není? Teprve s dětmi a se situacemi, kdy se hosté v přízemí chtějí hlučně bavit a ratolesti v patře spát, nebo otec s řvoucím kojencem chce útěkem do obývacího pokoje umožnit o víkendu matce spánek, většinou rodiny ocení mnohem zavřenější dispozici, kdy se mezi obývacím prostorem a ložnicí nachází více než jedny jediné dveře.  

Sklo v jedné z hlavních rolí

V přízemí rodinného domu, umístěného v krásné krajině, najdeme jedinou velkou místnost. V ní se nachází společenská obývací část, pracovní kout, jídelní stůl, u kterého se bez problémů nají až šest strávníků, a velká kuchyň, která plní zároveň i funkci barového posezení. Barvy interiéru jsou světlé s důrazem na přírodní odstíny a občasné jemné akcenty černé barvy, která dodává potřebný kontrast. Architekti se nebáli velmi netradičních prvků, jako je například televize „na kuří nožce“, atypické svítidlo či stylově nekompatibilní závěsná vitrína. Důležitou roli v interiréru hraje sklo; skleněná je deska jídelního stolu, konferenčního stolu a z atypickách skleněných tabulek je vytvořen velký průhled do zahrady. Tento geometrický prvek tak na sebe přebírá jednu z vizuálně nejdůležitějších rolí v přízemí interiéru.

Jako materiál jídelního stolu bylo vybráno náročné sklo. Zdroj: Zarta Studio

O cirkulaci vzduchu v místnosti se starají dnes už v interiérech málo často viděné stropní ventilátory. Pracovní kout je opticky oddělen výrazným koberečkem (tyto koberečky se ostatně nachází v celém domě, představují tak jednotící prvek a zároveň přináší domu osobitost a jedinečnost). Přiléhá k němu otevřená police, která snad může na někoho působit mírně chaoticky. Každopádně je v ní třeba udržovat striktní pořádek, aby prostor neztrácel svůj relaxační a klidný potenciál. Sedací souprava ve výrazné zelené barvě a se sametovým povrchem směřuje tak, aby majitelé měli krásný výhled na terasu a do přilehlé zeleně.

Všechny možné úhly

Interiér je zajímavý členitostí a rozmanitostí linií, které se v něm nacházejí. Půdorys je atypický, mnoho linií není pravých, a prostor tak nabírá na zajímavosti a dynamice. Výrazným prvkem interiéru je otevřené schodiště opatřené zábradlím, které z dálky vypadá jako skleněné, ale jedná se o jemný výplet, s výraznou kontrastní černou hranou. Perfektně působí také tmavě obložená zeď v patře, která jakoby tvořila vítané pozadí světlejším barvám použitým v přízemí. Podlaha je s výjimkou kuchyně z dřevěných palubek, přičemž je vybrán mimořádně příjemný odstín dřeva. Zopakovaný je na vnitřním obložení kuchyňského ostrůvku i na zdi v kuchyni za lednicí, která v atypické černé barvě perfektně dřevo doplňuje.

Důležité v interiéru jsou i doplňky, třeba úložné koše. Zdroj: Zarta Studio

Kuchyň se díky otevřenému prostoru nalézá přímo pod střechou domu. Výška prostoru dává další rozměr a tmavé obložení zkosených stěn je dalším zajímavým prvkem tohoto interiéru. Zajímavý a dynamický soulad spolu tvoří linie střechy a schodiště, které jdou šikmým způsobem proti sobě, aby se pomyslně setkaly ve zlatém řezu šikmé střešní linie. Kuchyňský nábytek je světlý, v provedení s úchytkami, a korunovaný černou pracovní deskou. Ani v kuchyni, která je svými rozměry výrazně nadstandardní, nechybí kobereček výrazných barev a dekoru. V rohu místnosti najdeme velký příborník pro vystavení svátečních kousků servisu.

Kuchyně je skutečně velmi prostorná. Zdroj: Zarta Studio

Čtecí koutek na chodbě

Malou relaxační zónu i s televizí nalezneme v patře na chodbě. Může sloužit ke čtení nebo v případě, že se každý z partnerů chce dívat na jiný program v televizi, věnovat se poslechu hudby nebo jiné činnosti, při které by se vzájemně partneři rušili. Opět zde nalezneme kobereček, vybraný tentokrát tak, aby doplňoval výrazné křeslo v barvě světlého medu.

Medově žluté křeslo slouží ke čtení i odpočinku. Zdroj: Zarta Studio

Ložnice v bíločerné

V ložnici nechybí charakteristická dělená okna, starobylá zásuvka na drobnosti, zrcadlo, u kterého se může paní domu zkrášlit, a romantická postel s kovovou pelestí. Noční stolky jsou malé  a jednoduché a kromě nezbytného koberečku místnosti dominuje bílá barva, doplněná dřevem a obligátními černými prvky. Romantické dekorace i vtipně pojaté osvětlení v čele postele zosobňuje interiér.

Ložnice vsadila na černobílou. Zdroj: Zarta Studio

Tmavě zelená barva nebývá oblíbenou při budování moderních koupelen, zde ovšem byla použita pouze v části koupelny v lesklém provedení a místnost působí příjemným, uklidňujícím dojmem. Přispívá k tomu i skutečnost, že díky oknu je zde dostatek světla a ostatní barevnost se omezuje už jen na bílou a černou. Obdélníkové umyvadlo a kulaté zrcadlo koupelně sluší a společně dotváří celkový dojem z místnosti.

Rozverný vzorek na dlaždicích doplňují tmavě zelené kachlíky v lesklém provedení. Zdroj: Zarta Studio

Zdroj: Zarta Studio

Fotogalerie:

Photography: Yarden Baider, Interior Design: Shlomit Slavin 


You must be logged in to post a comment Login