Inspirace

Zázrak jménem termolátky: V návaznosti na aktuální počasí zahřejí, nebo ochladí interiér

Od   | 

Chladné dny nás ještě neopouštějí, ale topení už bychom leckde chtěli vypnout. Zejména ve dnech, kdy sluníčko vniká do domovů a paprsky interiér doslova přehřívají. A navečer by se zase trochu toho tepla navíc hodilo. Udržet vám ho pomohou závěsy z termolátky. Že se vám interiér v létě bude přehřívat? Ani náhodu, jejich vlastnosti totiž dokáží snížit intenzitu slunečního záření až o 55 %. A nejen to…

Se zateplením interiéru mohou významně pomoci termolátky.  Díky unikátní struktuře vláken a hustotě tkaní efektivně zabraňují tepelným ztrátám okny s až 15% úsporou nákladů na vytápění. Záclony, závěsy či římské rolety ušité z termo tkanin spolehlivě pomáhají udržet v interiéru teplo a útulno.

Termolátky vytvoří i příjemnou tmu pro pohodlný spánek. Zdroj: Ateliér Orsei

Termolátky také díky své husté struktuře velmi efektivně tlumí zvuky zvenčí a zpříjemňují akustiku uvnitř interiéru. Mnohé z nich zároveň poskytnou i žádoucí zatemňující efekt tam, kde je to v interiéru žádoucí. Ani s prvními slunečními paprsky časného jara se rozhodně závěsů z termolátek nezbavujte. Poslouží vám stejně dobře i v parném létě, kdy dokáží snížit intenzitu slunečního záření až o 55 % a mají tak opačný efekt než v zimě – předchází totiž i extrémnímu vyhřívání interiéru.

 

Kam nejen pro termolátky?

 

Výhody tkanin s označením Thermo a DELITHERM:

  • Ochrana interiéru před chladem i horkem
  • Efektivní úspora energie
  • Vylepšení akustiky v interiéru
  • Odolnost a dlouhá životnost 
  • Snadná údržba (praní na 30°C)

Zdroj: Ateliér Orsei, Delitherm, Thermo

Termolátky sníží intenzitu slunečního záření až o 55%. Zdroj: Ateliér Orsei

Fotogalerie:

 

Jak sladit interiér pomocí textilních dekorací? A kde vám nejlíp poradí?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login