Inspirace

Zařiďte si domov podle svého znamení. Bude se vám bydlet mnohem lépe

Od   | 

Někdy přijdete do domova, jehož atmosféra a uspořádání vás okamžitě chytne za srdce a vy víte, že tady byste mohli zůstat napořád. Jinde zase vstoupíte, cítíte se nepříjemně a chvátáte, abyste už byli venku. Čím to může být? Možná právě znamením, ve kterém jste se narodili.

Berani milují výrazné prvky

Berani v sobě skrývají hodně energie, a tak není divu, že mají rádi výrazné prvky. V jejich domově nesmí chybět červená, alespoň nějaký detail. Nebrání se kontrastům a ostrým přechodům. Beran rád přestavuje nábytek, mění doplňky a barvy. Zároveň chtějí mít i svůj klidný koutek, kde nerušeně odpočívají, obvykle jde o pohovku, křeslo apod.  Dávají přednost dřevu, jednoduché údržbě materiálů a moderním technologiím.

Červené židle oživují interiér v přírodních odstínech

Býci se rádi obklopují výraznými barvami. Někdy stačí i v doplňcích, například židle. Zdroj: Pinterest

Býk se nerad vzdává pohodlí

Býci udělají pro své pohodlí hodně. Často jim trvá dost dlouho, než vyberou nábytek pro sebe, protože musí odpovídat jejich požadavkům na pohodlí a komfort. Dovedou ocenit i starožitnou krásu, jsou velmi zruční a často doma ledacos kutí a vyrábí. Tíhnou k přírodním barvám, odstínům hnědé, zelené či okrové. Líbí se jim klasický nebo industriální interiér, potěší je dekorace imitující kůži, kožešinu a zlaté doplňky.

Býci preferují pohodlí a luxus. Zdroj: Natuzzi Italia

Blíženci vyhledávají lehkost

Blíženec potřebuje volnost, lehkost a prostor. Aby se mu doma líbilo, potřebuje mít místo, kde se skutečně může vyřádit a zároveň se mu tam vejdou jeho přátelé. Do takového koutku se hodí žlutá a modrá barva. Jejich kombinace podporuje tvořivost a komunikativnost. Milují knihy a neobejdou se bez knihovny a pohodlného sezení. Na druhou stranu nejsou úplně pořádkumilovní a nemají trpělivost s udržováním pořádku.

Blíženci mají rádi barvy a různé styly, obklopeni jsou stále knihami i časopisy. Zdroj: Casamoderna

Empatický Rak

Raci jsou trochu plaší, ale velmi vnímaví a empatičtí. Je pro ně velmi důležitá rodina, domov a tradice, proto i z jejich domovů sálá teplo a rodinná atmosféra. Milují přírodní tóny, nadýchané polštáře a měkké textilie. Protože rak rád stoluje s rodinou v kuchyni nebo se tam s ní jen tak schází, neměl by určitě chybět velký stůl a doplňky v rustikálním stylu.

Rak ocení pořádný jídelní stůl. Zdroj: Home Style

Lev je král

Lvi vládnou. Milují dobrodružství, kupují jen kvalitní materiály a potrpí si na originální doplňky. Každá věc, kterou si přinesou domů, byla velice pečlivě vybraná. Nejvíce záležet si dávají na ložnici a koupelně. Rádi se předvádí a potrpí si na luxus. Typickým stylem pro ně je glamour se svými blyštivými doplňky.

Královská postel pro Lvy může mít matraci vyplněnou koňskými žíněmi. Zdroj: Hastens

Praktická Panna

Panny se vyznačují svou praktičností a schopností vše si dobře organizovat. Nechtějí mít doma žádné lapače prachu, záclony nebo přebytečné dečky. Milují naopak vzdušnost a vše na svých místech. Jako stvořený je pro ně skandinávský styl, teplé tóny a bílá barva. V jejich domově se většina lidí cítí velmi dobře. Na policích čerstvé květiny a fotografie, vše uspořádané v dokonalé harmonii. Na druhou stranu bývají panny někdy až přehnaně puntičkářské a touží mít vše naprosto dokonalé.

Panny ocení jednoduché zařízení v jednoduchém stylu. Zdroj: Pinterest

Váhy mají smysl pod design

Váhy milují interiérový design, rády se obklopují vším, co je krásné a vznešené. Není proto žádným překvapením, že v jejich domovech najdete mnoho skutečných skvostů, jako je starožitný nábytek nebo různá umělecká díla. Dokážou z očividné nesourodé hromady různých předmětů vytvořit přehledné a uspořádané zátiší. Obklopují se květinami, suvenýry a uměleckými díly. Neumí příliš zabojovat o svůj prostor, protože nemají rády konflikty. Ovšem, tak jako každý, ho rozhodně potřebují.

Váhy vybírají designové skvosty. Zdroj: Gervasoni

Temperamentní Štír

Ve společnosti štíra se jen tak nebudete nudit, a to platí i o jejich domov. Jsou temperamentní a vášniví. Milují změny, baví je experimentování s designem a nábytek si doma přestavují častěji, než se dívají na televizi. U nich doma nejdete spoustu odvážných a neobvyklých kombinací, na které by jen málokdo měl odvahu. Mají zálibu v intenzivních, sytých barvách, lesklých materiálech a kovech. Jejich domov rozhodně udělá domov na každého návštěvníka.

V domově štíra najdete pravděpodobně intenzivní barvy. Zdroj: Atelier Orsei

Střelec miluje jednoduchost

Střelci jsou neradi na jednom místě. Jakmile se objeví nějaká nová výzva, vyráží za dobrodružstvím. Zařizování k nim ale rozhodně nepatří. Nechtějí mu věnovat příliš času, proto chtějí mít domov, který není složitý a neotevírá komplikované otázky. Nábytek musí být funkční a snadno udržovatelný. Co u nich ale nesmí chybět jsou různé památky z cest. Klidně si přivezou perský koberec, africkou masku nebo vystaví nejrůznější fotografie.

Střelci domov vybavují na cestách. Zdroj: Westwing

Tradiční Kozoroh

Kozorozi milují tradice. Doma se chtějí cítit bezpečně a vlastnit věci, co vydrží. Proto u nich doma najdete v hojném počtu masivní nábytek. Nečekejte žádné extravagantní výstřelky. Tito lidé jsou velmi vynalézaví, rádi a dobře pracují s barvami a materiály. Milují zemité barvy a přírodní materiály. Z dovolené a z cest si vozí suvenýry, které mají nějaký příběh, nejlépe ručně vyrobené. Někdy se drží až příliš při zemi.

Kozoroh dává přednost tradicím a zemitým odstínům. Zdroj: Luxury Sleeping

Vodnář plave proti proudu

Vodnáři nechtějí jít s davem a rádi realizují své originální nápady. Nebojí se extravagantního vybavení, kombinují i nezkombinovatelné. Touží po volném prostoru, proto dávají přednost praktickým úložným prostorám a vestavěným skříním. Mají rádi metalické prvky, různorodá řešení a designový nábytek.

Metalické barvy oživí jinak neutrální pojetí interiéru.

Vodnáři sáhnou po extravagantních prvcích,například metalických závěsech. Zdroj: Pinterest

Ryby s bujnou fantazií

Ryby jsou citlivé, intuitivní a s velkým smyslem pro romantiku. Chtějí domácnost, která bude jako bezpečný přístav. Když dostanou možnost vybrat si podle svých představ, vyberou si určitě dobře. Umí výborně kombinovat staré a nové věci. Jsou otevřeni kráse a různým výstřednostem. Raději by se ale měli vyhýbat výstředním barvám.

Ryby ocení útulné interiéry navržené podle tradičního čínského učení feng shui. Zdroj: Moroso


You must be logged in to post a comment Login