Koupelny

WC tlačítko nemusí být nuda: Víte, jaké jsou trendy, a že může být vybaveno jednotkou odsávání zápachu?

Od   | 

Plánujete novou koupelnu či toaletu? Pak byste měli vědět, že si v současnosti můžete vyhrát i s takovou maličkostí, jako jsou WC tlačítka na splachování. I tyto detaily mohou mít velký vliv na to, jak bude koupelna v konečném důsledku vypadat.

Tlačítko s dřevěným dekorem zkombinujte s ostatními dřevěnými povrchy. Zdroj: Geberit

Ovládací tlačítka od toalety používá každý z nás několikrát denně. I proto je důležité vybírat taková, která se vám budou nejen dobře udržovat čistá, ale také ta, která celkový vzhled koupelny ještě více vyzdvihnou. 

Nerezová ocel je stále velmi oblíbená

Ze všeho nejdřív se musíte zaměřit na výběr vhodného materiálu. Z hlediska kvality je nejlepší nerezová ocel. Je odolná proti chemickému, ale i mechanickému poškození. Nemusíte mít strach z příliš „technického“ designu – i nerezovou ocel lze upravit tak, aby tlačítka vypadala elegantně.

 

Na trhu najdete i WC tlačítko s antibakteriální úpravou

 

Tlačítko barevně sjednoťte se sprchovými bateriemi. Zdroj: Grohe

Můžete si vybírat z různých barev, v lesku i matu

Nerezová tlačítka nemusejí být v klasické stříbrné barvě, na trhu najdete i další barevná provedení – například jednoduchou bílou barvu v lesku i v matu. Jak jistě víte, u lesklých prvků jsou často viditelné otisky prstů. Tomu lze zabránit výběrem kvalitních tlačítek s vhodnou povrchovou úpravou, jež tomu zabrání. Kromě standardu, jímž jsou dvě klasická tlačítka, je možné zaměřit se také na elektronickou variantu. Je to oblíbená možnost zejména ve veřejných objektech. Takového tlačítka se nemusíte dotýkat, jde o velmi hygienické řešení.

Jaký dekor si vyberete?

Vybírat si můžete nejen ze zaoblených tvarů, ale také charakteristických kulatých ovládacích tlačítek. Z hlediska trendů jsou oblíbené metalické barvy. Tlačítko pak může vypadat následovně: tlačítko samotné je v metalické barvě, pozadí je v dekoru – betonu, ořechu, břidlice a dalších. Ačkoliv jsou tato tlačítka velmi výrazná, není těžké je doladit do celkového vzhledu koupelny. Metalické barvy lze snadno sladit s koupelnovými bateriemi, odtokovými kanálky, ale i doplňky.

Design tlačítka kombinujte s ostatními doplňky. Zdroj: TECE

Tlačítko doplňte o jednotku odsávání zápachu

Tlačítka lze doplnit o jednotku odsávání zápachu – díky tomu bude ve vaší koupelně stále čistý a svěží vzduch. Ideální řešení tam, kde nelze řešit odsávání mimo místnost. Věděli jste o tom, že jsou některá tlačítka na trhu doplněna také orientačním světlem? Výrobci si hrají také s tvary splachovacích tlačítek. Zatímco „pozadí“ splachovacích tlačítek může být oválného či obdélníkového tvaru, samotná tlačítka mohou mít tvar jiný – třeba kulatý.

Údržba je jednoduchá

Z hlediska údržby splachovacích tlačítek musíte vědět, z jakého materiálu je tlačítko vyrobeno. Ne každý materiál snese chemické čisticí prostředky. Pokud se však jedná o klasickou nerez, můžete tlačítko čistit stejně jako zbytek koupelny. Ideální je použít čisticí přípravek určený do koupelen, případně vodu s octem – ocet vás zbaví jak bakterií, tak i vodního kamene.

Fotogalerie:

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login