Návštěvy bytů

Vzdušné 2+kk: Nechali jen nejnutnější příčky a užívají si velkorysého prostoru

Od   | 

140 m2 je skutečně luxusním prostorem pro byt s dispozicí 2+kk. A proč vlastně ne? Bydlí-li tu dva dospělí lidé, kteří mají jasno, co k pohodlnému bydlení potřebují, pak není o čem přemýšlet. Jejich jednoznačným přáním byl velkorysý prostor a hodně denního světla, samozřejmostí pak vysoký standard zařízení. Ještě než se do nového domova nastěhovali, nechali vybourat všechny nepotřebné příčky a k zařizování přizvali architekty. Nic nebránilo tomu, aby se jejich přání proměnila ve skutečnost.

Televizor je umístěný na stěně obložené přírodním kamenem. Zdroj: Svoya Studio

Byt na první pohled vyniká svou jednoduchostí a luxusem zároveň, čistými liniemi a kvalitními materiály. Na útulnosti mu dodávají závěsy přírodních odstínů, zavěšené od stropu až dolů. Dojem luxusu, který jednoznačně vzbuzuje, zase podporují četné plochy ve vysokém lesku. Díky obrovské ploše závěsů se byt může výrazně proměňovat, ve dne je prozářený slunečním svitem, maximálně vzdušný, otevřený, světlý; jakmile se se setměním závěsy zatáhnou, stane se soukromým, poněkud tlumeněji osvětleným místem s převahou jemných krémových barev a vynikne precizně rozmístěné a promyšlené umělé osvětlení a také velmi krásný, ořechový odstín dřeva, který až tak často v interiérech nevídáme. Dokonale v něm vystoupí podlaha ve vysokém lesku, která celému bytu pomyslně kraluje a stává se jeho hlavním jednotícím prvkem.

Nejčastější způsoby zavěšení záclon a závěsů

Dost místa pro početnou společnost

V obývacím prostoru najdeme velkoryse pojatou sedací soupravu v šedé barvě, s dobře udržovatelným povrchem, kde se usadí skutečně velký počet lidí; nic tak nebrání velkým přátelským nebo rodinným setkáním. Uprostřed čtverhranného sezení najdeme kontrastně bílý, jednoduchý konferenční stolek. Televizní obrazovka na protější straně umístěná na lesklé stěně je záměrně od sezení poněkud vzdálena a netvoří jeho hlavní prvek, ke kterému by snad sezení směřovalo; má tu roli pouhého doplňku. Prostor sezení osvětluje kulaté chromované svítidlo, rovněž lesklé. Nedaleko sezení, za pultíkem se zdobením v podobě dekorativního děrování a za sloupem obloženým dřevem, najdeme na míru vyrobenou kuchyň. Její součástí je bílý, prostorný a dokonale závěsnými svítidly osvětlený jídelní stůl. K sezení ještě slouží již zmíněný pultík, který je z protější strany pojatý jako barový. Barové židle se mohou v případě potřeby přesunout i k centrálnímu pracovnímu kuchyňskému ostrůvku. Kuchyň samotná je vyvedená v bílém lesku se zády v opakujícím se odstínu ořechového dřeva. Masivní nerezová digestoř je tak výrazná, že plní kromě praktické bezesporu i designovou funkci. 

Prostor umožnil kuchyni oddělit samostatným barovým pultem. Přitom zbylo místo i na prostorný kuchyňský ostrůvek. Zdroj: Svoya Studio

V kuchyňské části je umístěný i jídelní stůl. Zdroj: Svoya Studio

Důraz na detail na každém rohu

Celý byt je díky své rozlehlosti poměrně členitý; v každém místě však najdeme promyšlené interiérové detaily, jako obrazy, osvětlení včetně nejrůznější lamp, podsvíceného nábytku a podobně, různě pojaté sedací či úložné prostory. Za zmínku rozhodně stojí pracovní kout, kterému kraluje velká knihovna za zády pracujícího, do které je možné uložit díky zavřené části i málo vzhledné písemnosti a dokumenty, poslouží také na suvenýry z cest nebo pokojové rostliny. K dispozici je tu designový stojánek na noviny a časopisy a stůl osvětluje velmi zajímavě pojatá samostatně stojící lampa. Osvětlení je také spolu s výtvarným dílem hlavním dekorativním prvkem ložnice, která je jinak pojata sice luxusně, ale velmi jednoduše. Kromě postele amerického typu už zde najdeme pouze malé a jednoduché noční stolky. Podobné netypické osvětlení jako v ložnici ve formě při stěně zavěšených tyčových reflektorů najdeme i v koupelně, která je vybavena okrouhlou samostatně stojící vanou, dvěma malými kulatými umyvadly, sprchovým koutem, toaletou a bidetem.

Ložnice se nese v příjemných, útulných barvách. Atmosféru umocňují i elegantní svítidla. Zdroj: Svoya Studio

Závěsy nechybí ani v koupelně, kde vytvářejí velmi útulnou atmosféru, podobně jako subtilní závěsná svítidla. Obklady i dlažba jsou z přírodního kamene. Zdroj: Svoya Studio

Fotogalerie:

Inteligentní osvětlení: Dopřejte si dokonalou světelnou atmosféru


You must be logged in to post a comment Login