Inspirace

VIDEO: S designérkou vybíráme vypínač. Jaký zvolit styl a kam ho umístit?

Od   | 

Možností, jak zařídit interiér je nekonečně mnoho, ale jak řekl známý architekt Mies van der Rohe „Bůh se skrývá v detailu“! A proto se dnes zaměříme právě na detail, který řešíme v každém interiéru – podíváme se, jak správně vybrat vypínač.

V moderním interiéru se pěkně vyjímají jednoduché vypínače. Zdroj: Schneider Electric

Vypínače a zásuvky používáme několikrát denně, a přesto jim bohužel v interiéru věnujeme skutečně málo pozornosti. Nepěkný ohmataný vypínač uprostřed zdi nám bude v opravdu kazit celkový dojem z prostoru a robustní dvojzásuvky v pěkné nové kuchyni také příliš velkou službu neudělají.

VÍCE TAKÉ NA VYPINAC.CZ

Vybíráme je podle dvou aspektů: Prvním jsou technické parametry. Zde se řídíme tím, co od vypínače nebo zásuvky potřebujeme. Zda budou jen spouštět nebo vypínat světla, zda budou stmívat nebo budeme potřebovat zásuvku s usb nabíječkou apod. Druhým aspektem je vzhled vypínače a jeho „zapadnutí“ do interiéru. Vypínač je součástí interiéru, který ladí tak, že sám o sobě nepoutá pozornost, anebo naopak, přestože je dokonalou součástí vybavení, vnímáme ho jako výrazný doplněk. Více o stylech a možnostech v našem videu.

Antracitové vypínače rozhodně do současného interiéru patří. Zdroj: Schneider Electric

 

 


You must be logged in to post a comment Login