Inspirace

Vhodné umístění plynového kotle? Kdekoliv!

Od   | 

Moderní kotle kompaktních rozměrů jsou tak nenápadné, že mohou být kdekoliv. Bonus? Dokonalá dostupnost, dokonalá bezpečnost. 

Plynový kotel Vitodens můžete umístit díky rozměrům i do běžné obytné místnosti. Zdroj: Viessmann

Starý plynový kotel – tak to nebývala žádná “paráda”. Plechové velké rezivé monstrum schované kdesi ve sklepě, v lepším případě v technické místnosti a ukrývající “věčný plamínek”, který tak rád skomíral v nejnevhodnější chvíli. S modernizací začaly kotle vypadat o něco lépe a být bezúdržbovější a spolehlivější, ale stále jsme často zvyklí na poměrně nezvhledné “krabice”, které, pokud můžeme, umístíme do technického zázemí domu. 

Technická místnost nemusí být vždy k dispozici 

Technická místnost ale bývá malá, musí se toho do ní hodně vejít, a když přichází technik provádět revizi, údržbu a čištění, stojí často jednou nohou takřka “v pračce”, druhou na skříňce s úklidovými prostředky nebo na odstaveném rotopedu a na nohy se mu sype koš se špinavým prádlem. To není ideální a navíc ne každý dům potřebnou technickou místnost má.

Malé a šikovné 

Elegantní a praktické řešení nabízí kompaktní, moderní a elegantní nástěnné plynové kondenzační a kompaktní kotle řady Vitodens 100. Moderní technika jako inovativní hořák MatriX Plus a inteligentní regulace spalování Lambda Pro (která se automaticky vždy stará o spolehlivý a čistý provoz s nejvyššími stupni účinnosti) zajišťují nízkou spotřebu paliva a nízké emise CO2. To šetří peněženku i životní prostředí.

Kotle Vitodens neudělají ostudu ani v koupelně. Zdroj: Viessmann

Bezpečné umístění kdekoliv 

Jako bonus jsou opravdu malých rozměrů, elegantní a naprosto bezpečné, jejich umístění kdekoliv v domě tak můžete doslova “přestat řešit”. Technik už vždy bude moci provést revizi v důstojných podmínkách vaší chodby, kuchyně nebo dokonce i obytného pokoje.  Harmonicky tam zapadnou mimo jiné i díky moderním designu s vrstvou bílého matného laku Vitopearlwhite a obslužným rozhraním v moderní optice „Blackpanel“.  Ta skrývá 7segmentový displej a dotyková tlačítka. Kotel se vyznačuje velmi jednoduchou a srozumitelnou obsluhou a opravdu decentním designem.  A díky aplikaci ViCare na ovládání a novému novému digitálnímu nástroji Vitoguide na údržbu možná ani ten technik nebude muset chodit tak často. Ovládání a základní údržba těchto kompaktních kotlů je totiž hračka. 

 


You must be logged in to post a comment Login