Inspirace

Vdechněte staré židli či křeslu nový život díky kvalitním textilním materiálům a vlastní kreativitě!

Od   | 

Má už vaše židle, křeslo nebo sedací souprava svá nejlepší léta za sebou? Rozhodně je nemusíte vyhazovat. V dnešní době je trendem starým věcem vdechnout nový život. Dokonce i v moderních interiérech se pak mohou stát zajímavým dominantním prvkem v místnosti.

Výplně, textilní materiály a vaše kreativita

V nábytkářském průmyslu se používá celá řada materiálů. Nedílnou součástí každé židle, křesla nebo sedačky je samozřejmě výplň sedáku, případně opěráku. Pokud chcete něco skutečně kvalitního, můžete zkusit využít rouno, které lze koupit i na metráž dle potřeby. Tento materiál se také vyrábí v různých gramážích. Kromě toho je:

  • Nenáročný na údržbu
  • Vhodný pro alergiky

Používá se dokonce také do zavinovaček a přikrývek, ale také do polštářů. Můžete se spolehnout na to, že vždy zajistí maximální komfort. Výplně jsou ale jedna věc, chce to dát taky nějaký zajímavý design potahovým materiálům. Pokud chcete opravdu rozvinout svou kreativitu, vyplatí se koupit lisy na textil, které vám umožní vytvářet kreace, o kterých jste dosud nesnili. Můžete s nimi totiž potiskovat ploché předměty, což může být právě potahový materiál, ale samozřejmě také trička nebo různé jiné druhy oblečení, látkové tašky apod. Využití takových lisů tak je rozhodně široké. Zatímco dříve takový lis mohl být drahý, jejich cena je dnes již taková, že si je můžete pořídit klidně i domů.

Nezapomínejte na ochranné pomůcky

Při každé práci se vyplatí dbát na bezpečnost. Zvlášť pokud se pouštíte do domácích kutilských činností. Je přitom jedno, jakého charakteru jsou. Všude může hrozit zranění. Proto je vhodná třeba bezpečnostní obuv. Nemusí to být přitom nic hrozného. Můžete si koupit pohodlné pracovní sandály, které budou splňovat bezpečnostní kritéria, a přitom se v nich budete cítit komfortně. Důležitý je samozřejmě také vhodný oděv nebo pracovní rukavice.


You must be logged in to post a comment Login