Návštěvy bytů

Útulné 2+kk naprosto přesně vystihuje lásku majitelů k zimním sportům i modernímu designu

Od   | 

Horský byt, ze kterého ta pravá zimní atmosféra doslova čiší, přesně takový byl sen mladého páru. Protože bydlí od hor poměrně daleko a rozhodně se potěšení z nich nechtějí vzdát, poohlédli se po bytě, který jim bude druhým domovem, kdykoliv jim to práce dovolí. Když objevili byt 2+kk v novostavbě, věděli, že je to ono. Nechali jej architekty upravit tak, aby bylo hned od vstupu patrné, kam patří jejich srdce.

Mohlo by se zdát, že 2+kk nebude žádný velký byt, ale opak je pravdou. Tento má rozlohu 90 m2, což majitelům umožnilo vytvořit si opravdový horský ráj bez velkých ústupků. Hned za vchodovými dveřmi vás překvapí prostorná chodba, kde dominuje hnědá dlažba. Na zdi byla zvolena krémová barva a zabudovaná LED svítidla vytváří příjemnou atmosféru. V chodbě nenajdete takřka žádný nábytek. Dominuje jí masivní dřevěná lavička a dřevěné věšáky evokující venkovský styl.

V předsíni vás uvítá stylová lavice. Foto: Iveta Kopicová

Kuchyň sice není určena na každodennímu vaření, přesto je vybavena vším potřebným. Součástí jsou vestavěné skříně ve světlém dekoru se zabudovanou mikrovlnou i pečicí troubou a nechybí vinotéka. Další navazující část se pyšní černo-bílou kombinací skříněk ve vysokém lesku, moderní digestoří, varnou deskou a mycím centrem. Zůstává stále dost místa na pracovní plochu. Osvětlení zajišťují vestavěná bodová světla.

Na obývák navazuje kuchyně. Nábytek oba prostory opticky propojuje. Foto: Iveta Kopicová

Mezi kuchyní a obývacím pokojem se nachází jídelna, která nabízí příjemné posezení. Díky velkým oknům, která zajišťují přístup světla, se zde cítíte velmi útulně a příjemně. Jídelní stůl má velmi moderní vzhled a kolem něj se sedí na dřevěných židlích. Stropní svítidlo Tolomeo patří ke klasickým designovým ikonám a tady zajišťuje nad stolem správné osvětlení při jídle.

Kulatý stůl je z ergonomického hlediska tím pravým. Foto: Iveta Kopicová

 

Obývací pokoj s kuchyní není oddělený dveřmi, ale vestavěnou knihovnou s úložným prostorem. Do oken majitelé zvolili závěsy, aby se celý prostor ještě více zútulnil. Nejpříjemnější místností v domě je dozajista obývací pokoj. Fototapeta s motivem hor nesmí chybět a stejně tak i moderní krb s tmavě šedým obkladem kolem něj, který může mladý pár pozorovat z pohodlné sedací soupravy. Skvěle vyřešený je úkryt pro televizi, která se schovává za dveřmi nástěnné skříňky. Úložný prostor poskytují závěsné skříňky na stěně, pod nimi je vyskládané dřevo na podpal.

Hlavnímu prostoru dominuje výrazná fototapeta. Foto: Iveta Kopicová

K posezení láká pohodlná sedací souprava v hnědé barvě, kterou doplňují dekorační polštáře. Na odložení věcí si majitelé pořídili konferenční stolek ze dřeva, který je rozložitelný. Dominantou místnosti je zmíněná fototapeta, zbytek byl vymalován krémovou barvou. Na podlaze nesmí chybět dřevo a příjemný kusový koberec.

Televizor je umně skrytý za nábytkovými dvířky. Foto: Iveta Kopicová

V ložnici opět převažuje dřevo, které tu zvýrazňuje horskou atmosféru. Na stěny byla zvolena bílá barva, kterou vhodně doplňuje tapeta za čelem postele. Ta je taktéž dřevěná a dostatečně prostorná. Dominantou je dřevěný věšák připomínající kroucenou větev. Malý kusový koberec a šedé dlouhé závěsy už jen dotvářejí atmosféru místa.

Ložnice se nese v jednoduchém stylu, venkovský styl evokují zvolené doplňky. Foto: Iveta Kopicová

Prostorné koupelně dominují nástěnné zrcadlové skříňky. U umyvadla stojí dřevěná stolička, na kterou se dá sedat. Vedle se nachází moderní toaleta a nechybí ani vana vybízející k relaxaci po náročném dni stráveném na horských svazích. Na rychlou očistu slouží prosklený sprchový kout. Tmavé obložení na podlaze a stěnách doplňuje světlý dekor a vytváří zajímavý kontrast.

Venkovské doplňky nechybí ani v koupelně. Foto: Iveta Kopicová

 

Fotogalerie:

Foto: Iveta Kopicová


You must be logged in to post a comment Login