Návštěvy bytů

Tři pokoje, ale dvě koupelny! Byt pro dva bratry vsadil na dokonalé soukromí

Od   | 

Není obvyklé, aby bratři bydleli společně, nicméně v tomto případě se tak rozhodli, a aby našli každý soukromí, dispozičně prostorný byt upravili. A tak má každý svou ložnici s vlastní koupelnou.  Dalším přáním bylo interiér vizuálně vylepšit, zejména pomocí skleněných panelů vedoucích na terasu. Díky nim získal byt mimořádnou přidanou hodnotu v podobě dech beroucího výhledu.

Šedá dokonale ladí se zvoleným odstínem modré. Zdroj: Casa 100

Zadání pro architekty bylo zcela jasné – naprosté soukromí v odpočinkové části, které je řešeno dvěma ložnicemi, z nichž každá má vlastní koupelnu a velkorysý společenský prostor, což bylo splněno zrušením jednoho z původních pokojů. Integrována byla kuchyně, oddělení od zbytku prostoru je tvořeno pracovním ostrůvkem, obloženým mramorem. Na ostrůvek navazuje dřevěný jídelní stůl. Dominantou jedné ze stěn je drátěný panel, na nějž lze upevnit cokoliv od rostlin přes obrazy a další umění až třeba po lampy, a tím tak dynamicky prostor stále proměňovat. Momentální instalace závěsných rostlin působí uklidňujícím, přírodním dojmem. Terasa byla uzavřena a prostřednictvím průhledu víceméně začleněna do obývacího pokoje.

Nejčastější chyby při věšení záclon a závěsů

Neutrální základ s dotekem barev

V celém prostoru jsou využity neutrální velkoformátové šedé podlahové dlaždice. V obývacím pokoji je rozehrán kontrast dvou odstínů modré, která s šedou v pánském bytě velmi dobře rezonuje. Industriální prvky přináší například osvětlení, netypicky zavěšené na kovových trubkách. Světlejší odstín najdeme na kuchyňských skříňkách a tmavší na stěně za televizorem. Barvy dobře ladí s některými drobnými detaily z přírodního dřeva a spolu s dalšími doteky barev, například na atypických křeslech, přinášejí do celku živost. Výsledkem proměny je jednoduchý, funkční a na údržbu snadný interiér, který zdůrazňuje lehkost, prostornost a městskou krajinu za skleněnými panely.

Ložnice je vyvedena v ryze pánském, jednoduchém stylu. Zdroj: Casa 100

Zdroj: Casa 100

Fotogalerie:

Úžasný sprchový žlab, který odvede vodu, která se omylem dostane pod dlažbu

 

You must be logged in to post a comment Login