Zahrada

Tři méně známé a nenáročné keře, které mají jedlé plody: Obohaťte zahradu a připravte originální pokrmy

Od   | 

Zahrada nás nejvíce potěší, když se nám odvděčí nádhernými květy a pestrobarevnými odstíny. Není ale od věci, pokud si po cestě můžete utrhnout něco dobrého a pochutnat si na výborných plodech. Některé z keřů možná ani neznáte, přitom se po jejich plodech hned zapráší. Které to jsou?

Moruše můžeme jíst přímo ze stromu, sušené nebo tepelně upravené. Zdroj: Pixabay

Moruše

Plody stromku moruše nejen skvěle chutnají, ale strom sám o sobě vypadá nádherně. V zahradnictví koupíme zakrslé i keřové formy moruše. Na zahradě ji vysaďte na slunné místo, nebo do polostínu. Zajímavostí je, že ovoce z moruše obsahuje nejvyšší procento vitamínu C ze všech druhů ovoce, které u nás dokážeme pěstovat. Doma si z ní můžeme vyrobit například lahodnou zmrzlinu. 

Plody moruše mohou mít bílou, červenou, nebo černou barvu. Zdroj: Pixabay

Klanopraška

Klanopraška čínská je zástupce čínské medicíny. Má blahodárné účinky na nervový systém a posiluje imunitu. Zejména pokud jste prodělali Covid, je ideální plody klanoprašky užívat. Odborníci tvrdí, že v malých dávkách působí povzbudivě, kdežto ve větších dávkách sedativně. Jedná se o popínavou rostlinu, která dokáže vyrůst až do výšky 8 metrů. Přesto patří mezi nenáročný keřík, který miluje sluníčko. Důležitá je pro ni opora, po které se může pnout. 

Klanopraška je popínavá rostlina, její plody mají příznivé účinky na nervový systém. Zdroj: Canstockphoto

Kustovnice

Kustovnice neboli gója je opravdovým pokladem. Obsahuje neuvěřitelné množství vitamínů, antioxidantů a skvěle se hodí do redukčních diet. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která má ráda sluníčko a dokonale obstojí i v sušším období. Nevyžaduje ani zvláštní hnojení a na její plody se můžeme těšit během 2 – 3 let.

Kustovnice se považuje za hotový zázrak. Zdroj: Pixabay

POŘIĎTE SI NA ZAHRADU NEZÁMRZNÝ VENTIL – BUDETE TU MÍT VODU I V ZIMĚ

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login