Ložnice

Tipy pro ložnici v zelené barvě: Od olivové až po smaragdovou

Od   | 

Zelená dokáže, při správném použití, vytvořit z jakékoliv místnosti elegantní prostředí. Hodí se zejména do ložnice, kde může uklidňovat, povzbudit i osvěžit tělo a ducha po náročném dni.

Trendy je kombinovat tmavě zelenou s růžovou, nebo lososově oranžovou. Zdroj: Canstockphoto

Odstíny zelené spolu krásně ladí, proto se nebojte smíchat různé odstíny od tmavých až po světlé na bázi modré a žluté. V současnosti jsou oblíbené kombinace šalvějově zelené a růžové nebo smaragdově zelené se safírově modrou. Nenápadné pozadí ale může zelená tvořit takřka k jakémukoliv odstínu.

 

LED do ložnice patří!!!

 

Osvěžující mátově zelená

Mnoho odborníků považuje zelenou za nejlepší barvu do ložnice. Možná je to tím, že nám vždy připomíná přírodu a její krásy. Kde je zeleň, tam je voda a my se můžeme cítit v bezpečí. Zelené odstíny působí dobře i na oči, proto uklidňuje. Pokud chceme, aby byla zelená nejen uklidňující, ale i osvěžující, hodí se výborně mátový odstín. Ten udělá z místnosti pozitivní místo, ideální k probouzení. Do kombinace se k mátově zelené hodí čistá bílá nebo ocelově šedá. Aby nebyla místnost příliš studená, použijte nábytek z přírodního dřeva.

Mátově zelená je uklidňující. Navozuje v ložnici blízký pocit přírody. Zdroj: Canstockphoto

Les, prales, nebo květinové vzory v ložnici

Kousek přírody si domů přinesete pomocí zelené tapety s lesním porostem nebo zelenými listy rostlin. Můžete vytapetovat celou místnost, ale buďte opatrní, aby celek nepůsobil příliš kýčovitě a ztraceně. Druhou možností je tapeta jen na jedné stěně nebo její části. Získáte tak jemnější vzhled. K tomu sytě zelené sametové polštáře a závěsy, které zvýrazní barvy tapety a dodají místnosti teplo.

Radost a život do ložnice přináší květinové vzory. Každé ráno můžete mít po probuzení pocit, že jste na květinové louce. Slaďte romantické, svěží zelené motivy listů a kapradí s azurovou modří, jemnými červenými a žlutohnědými tóny. Kombinujte různé barvy a květy, přesně tak, jako je to i v přírodě. Nic nemusí být stejné nebo pravidelné. K posteli pak pořiďte zelené čelo, které plní funkci spojovníku všech vzorů a barev dohromady.

Skvělým pomocníkem jsou i tapety. Zdroj: Canstockphoto

Pokojové rostliny

Z nádechu zelené těží každá ložnice. Přidejte dostatek pokojových rostlin a experimentujte. Můžete dát kytičku na noční stolek, pověsit pár květináčů ke stropu nebo je různě rozestavět po podlaze. Rostliny pomáhají relaxovat, podporují klid a čistí vzduch. Zeleň rostlin můžete vhodně kombinovat s jednoduchým bílým povlečením, ideální z bavlny a k modrozelenou čalouněnou postelí, která dodá celému pokoji svěžest.

Nezapomeňte vybrat vhodné pokojové rostliny. Zdroj: Unsplash

Limetkově zelené tóny

Abstraktní tapety a textilie v limetkově zelené a modré vytváří dokonalou atmosféru doby z poloviny století. K vyvážení dojmu můžete použít také jasně bílé a šedé kousky. K těmto odstínům se hodí nábytek ze světlého dřeva.

Náš tip: Využíváte ložnici i jako pracovní místo? Oddělte jednotlivé oblasti použitím různých barev.

Světlounce zelená evokuje jarní svěží tóny. Zdroj: Canstockphoto

Povznášející pastelově zelená

Uklidňující odstíny pastelově zelené, k tomu několik příjemných přikrývek a vkusný kusový koberec. Klidné pastely oživují neutrální paletu barev a přináší svěží uklidňující pocit do prostoru určeným pro spánek. Nebojte se kombinovat sladkou růžovou, fialovou, chrpově modrou a na pozadí mátově zelenou. Vaše postel bude lákavější s dostatečným počtem polštářů a prošívanými přehozy.

 

Kde najdete skvělé dekorace nejen do ložnice?

 

Noblesa a elegance se smaragdově zelenou

Smaragd je okouzlující drahokam, a tak není divu, že podobně noblesně působí i místnost, kde se smaragdově zelená vyskytuje. V kombinaci se zlatou, měděnou nebo mramorovou získáte skutečně luxusní a elegantní prostor. Tento odstín se perfektně hodí k přírodnímu a boho stylu, ovšem je vhodnější do velkých a prosvětlenějších místností. Dobře se kombinuje zejména s přírodními materiály, například s exotickým dřevem. Vynikne na sametových polštářích, čalounění nebo závěsech. Zlaté detaily tmavé odstíny krásně rozzáří.

Tmavá smaragdová nepatří do malých místností. Zdroj: Unsplash

Uklidňující šalvěj

Máte bílou ložnici? Pak do ní přidejte trochu barvy s pomocí šalvějově zelené. Tento odstín je příjemný, není příliš křiklavý a nenabourává vzhled místnosti. Odborníky je doporučovaná jako ideální barva pro ty, kdo mají potíže se spánkem, protože působí jako pohlazení. Šalvějovou můžete natřít stěnu, ale efektivně ji lze použít také na různé doplňky – polštáře, lampičky, přehozy, koberce apod.

Ložnice má působit svěže a zároveň uklidňovat. Zdroj: Unsplash

Doplňky do zelené ložnice

Zelená barva je poměrně výrazná, a pokud ji máte na stěnách, nepotřebujete příliš mnoho doplňků ve stejné barvě. Využijte květiny, dekorační polštáře a přehozy či závěsy. Vše vybírejte s ohledem na zvolené odstíny. Určitě doporučujeme dřevěný nábytek a krémové či bílé doplňky. Chybu neudáte s béžovou tapetou na jedné zdi a se světlou, ideálně dřevěnou, podlahou. Dřevo vypadá vedle zelené přirozeně a krásně.

Pokud si nejste jisti, můžete zvolit textilní doplňky – povlečení, pléd a povlaky na polštářky. Zdroj: Canstockphoto

Fotogalerie

 

Na které posteli se spí nejlépe?

 

 


You must be logged in to post a comment Login