Rady a tipy

Tablety do myčky umyjí mnohem víc než jen nádobí. K čemu je v domácnosti můžeme ještě použít?

Od   | 

Že lze tablety do myčky používat pouze na mytí nádobí? Kdepak! Díky dokonalým vlastnostem, které každá tableta v sobě skýtá, se dá využít i jako skvělý pomocník při úklidu domova. Lidské nápady a experimenty přináší spoustu originálních a užitečných využití, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Tablety mají čisticí, mycí, odmašťovací a lešticí efekt, proto se dají použít i jinak než jen do myčky. Vyzkoušíte s námi nápady a vychytávky, o kterých jste doposud neslyšeli? 

Nebojte se je použít na pračku

Tablety do myčky mají v případě pračky dvě možnosti použití. V prvním případě je lze použít pro praní. To však neznamená, že byste s nimi měli prát klasické prádlo, ale rozhodně skvěle vybělí záclony, nebo odmastí utěrky. Druhou možností je vyčištění samotné pračky. Do bubnu hoďte 2 tablety a zapněte pračku na nejvyšší stupeň. Tablety nepění a dokonale pročistí zanesené trubky od mastnoty, nebo zbytku pracích přípravků. Navíc pračku příjemně provoní.

Tablety pračku skvěle provoní. Zdroj: Pinterest

Na troubu jako dělané

Známe to všichni. Připečená mastnota uvnitř trouby, i na dvířkách zkrátka nelze vydrhnout. Tablety do myčky vám s mastnotou skvěle pomůžou bez zbytečných nervů. Tabletu rozmačkejte a rozpusťte ve vodě tak, aby se vytvořila hustá kaše. Tu nanášejte na houbičku, nebo čisticí kartáček a jemně čistěte mastná místa. Nechte alespoň 10 minut působit a nezapomeňte na konci vše omýt čistou vodou.

Troubu jednoduše vyčistíte tabletou do myčky. Zdroj: Pinterest

Vyčistěte toaletu

Máte toaletu plnou usazenin, které nejdou ničím vyčistit? I v tomto případě budou nápomocny tablety do myčky. Hoďte jednu až dvě tablety do záchodové mísy a pokud možno nechte působit přes celou noc. Pomoci si můžete i štětkou a rozpuštěnou tabletu rozetřít do míst, kam voda nedosáhne. Ráno bude toaleta zářit čistotou. 

Nečistot v toaletě vás zbaví tableta do myčky. Zdroj: Pinterest

Poradí si také se zašlým porcelánem

Máte doma porcelán po babičce a je zažloutlý? Namočte ho do vody a přidejte tabletu do myčky. V lázni ho nechte přes noc a do rána zmizí žlutý, matný plak. Poté ho stačí klasicky umýt a užívat si ho opět naplno. Čištění tabletou do myčky se však nedoporučuje pro materiál, který není glazovaný, nebo pro porcelán se zdobením z nálepek, či kovu.

Tableta do myčky si poradí i se starým, zašlým porcelánem. Zdroj: Pinterest

Připečené nádobí už nemusí být noční můra

Připečené pekáče, nebo mísy bez problému vyčistíte tabletou do myčky. Stačí jej napustit vařicí vodou a hodit jednu tabletu dovnitř. Nechte působit opět po celou noc a ráno nádobu vylijte i s připečenými kusy. Nádobu pak nezapomeňte pořádně umýt a otřít. Důkladně prozkoumejte, zda je nádobí vhodné do myčky, protože pokud se jedná o pekáč, nebo mísu, která nemá přijít do myčky, mohlo by se tabletou poškodit.

Už nikdy více připečeným nádobám! Zdroj: Pinterest

Obarvené a mastné prádlo

Máte-li doma obarvené nebo mastné prádlo, které jde vyprat jen stěží, vyzkoušejte tabletu do myčky. Nejprve prádlo namočte do horké vody a přihoďte podle množství jednu nebo dvě tablety. Nechte působit cca hodinu a poté klasicky vyperte alespoň na 40°C. Prádlo bude zářit čistotou a zbavíte se i mastných či jiných skvrn, které bylo nemožné vyprat klasicky.

S prádlem kutilů si poradí tableta do myčky. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

 

Testujeme povinné vybavení každé domácnosti


You must be logged in to post a comment Login