Inspirace

Sto let se už nemusíme bát o svůj majetek. Používáme-li bezpečnostní zámky EVVA

Od   | 

Klíče firmy EVVA poznáte díky jejich tvaru už na první pohled. A při jejich bližším zkoumání vám rychle dojde, že majitel chrání svůj majetek na nejvyšší úrovni. Vždyť také tato rakouská firma získala svůj první patent na visací zámek už v roce 1937. Tehdy připravila cestu pro vznik bezpečnostních technologií, které se samosebou vyvíjely až do dnešní podoby. Letos EVVA slaví 100 let od založení a my jsme u toho nemohli chybět.

Představitelé vedení EVVA, zleva Johann Notbauer, Stefan Ehrlich-Adám a Michael Kiel

V roce 1919 spojili síly tři inženýři s a založili „První experimentální laboratoř pro vynálezy“, která byla přejmenována v následujícím roce na zkratky Erfindungs-Versuchs-Verwertungs-Anstalt nebo EVVA, jak označení známe dodnes. Dalším zlomovým bodem byl rok 1973, společnost převzal Nikolaus Bujas, který investoval do strojního zařízení a rozšířil interní oddělení výzkumu a vývoje. Na konci 70. let minulého století prosadil Sven Berlage, zeť pana Bujase, expanzi dceřiných společností, podpořil export a mezinárodní postavení společnosti. Stefan Ehrlich-Adám představuje třetí generaci a řídí rodinnou společnost od roku 1999. Kromě tradice hraje důležitou roli i výzkum a vývoj.

Každý rok se vyrobí 2 miliony bezpečnostních válců a 600 milionů jednotlivých dílů

Společnost EVVA je již 100 let synonymem mechanických a elektronických přístupových systémů na nejvyšší technické úrovni.

U dobré večeře jsme měli možnost prozkoumat zblízka všechny typy klíčů a zámkových vložek

Klíč, který není vidět

Zajímavostí je AirKey, který poskytne vyšší míru nezávislosti, aniž byste ztratili kontrolu. Tento systém umožňuje odemykat dveře pomocí smartphonu, přidělovat klíče prostřednictvím SMS zpráv a zcela jednoduše organizovat celý uzamykací systém online. Je to skvělé řešení, pokud potřebujete zajistit vstup do bytu nebo domu uklízečce, zahradníkovi, babičce, přátelům, nebo poskytujete ubytování přes AIRBNB apod. Cylindrickou vložku AirKey jenž je vybavena ochranou proti vytažení jádra a proti odvrtání, rotační brzdou a integrovaným zabezpečovacím prvkem pro bezpečné ukládání dat lze použít uvnitř i venku. Ačkoliv AirKey patří mezi elektronické zabezpečovací systémy, díky provedení Hybrid ji lze kombinovat se všemi aktuálními modulovými mechanickými systémy EVVA. Kromě smartphonu můžete jako přístupové médium používat také přívěsky ke klíčům, kombinované klíče nebo kartu. Orientační maloobchodní cena systému od 10 256 Kč bez DPH.

AirKey umožňuje odemykat pomocí smartphonu

JAK FUNGUJE AIRKEY SE DOZVÍTE ZDE

Klíč s křivkovými drážkami 

Na rozdíl od ostatních uzamykacích systémů se stavítka v cylindrické vložce systému 4KS značky EVVA pohybují v křivkových drážkách, které jsou vyfrézovány do klíče. Stavítka se pohybují volně, tudíž nelze zjistit, které blokovací stavítko v daném případě účinkuje. Díky tomu je téměř nemožné vytvořit kresbu frézování pro kopii klíče. Navíc tvrdokovové tlačné stavítko a modulové konstrukční provedení (SYMO) mají vysoký ochranný účinek proti vytržení a odvrtání, čímž dosáhl tento systém nejvyšší bezpečnostní třídy. Orientační maloobchodní cena systému od 3 922 Kč bez DPH.

Křivkové drážky jsou vyfrézovány do klíče

Fotogalerie:

 

DALŠÍ INFORMACE NAJDETE NA EVVA.CZ


You must be logged in to post a comment Login