Koupelny

Společná toaleta s koupelnou: Jak je šikovně oddělit a získat trochu soukromí

Od   | 

Ne každému je po chuti mít toaletu v koupelně. Když nemáte možnost WC úplně oddělit, můžete je alespoň trochu schovat a odpoutat od něj pozornost. Bude tak na dosah kdykoliv potřebujete, ale přesto neviditelný na první pohled. 

Stačí nízká přizdívka a alespoň pocitově získáte pocit většího soukromí. Zdroj: Canstockphoto

Záchod spojený s koupelnou má samozřejmě i některé výhody. Uspoříte místo a při hygieně zvládnete všechno najednou. Na druhou stranu můžete přijít o část soukromí, občas se tvoří fronta za dveřmi a odpůrci takového uspořádání tvrdí, že kolem toalety je mnoho bakterií, které by neměly být v koupelně. Pokud si chcete pohled na záchodovou mísu odpustit, použijte pár fíglů na její schování.

Podle technické normy nemusí být v jakékoliv domácnosti spojené WC s koupelnou a je tak možné, že to nepovolí stavební úřad. Běžně se to dělá v menších bytech pro jednu až dvě osoby, nebo ve větších bytech či domech, kde se nachází ještě alespoň jeden oddělený záchod. Takové řešení dnes bývá hodně časté, proto se také s toaletou v koupelně setkáváme poměrně houfně.

Řešením mohou být i dveře, které se otevírají pomocí pojezdů na liště, takže nepřekáží při otevírání. Zdroj: Pinterest

Rozestavte šikovně nábytek

Šikovně rozestavěný nábytek nahradí zeď naprosto dokonale. Ušetří vám čas i peníze. Když dáte mezi toaletu a zbytek místnosti polici či rovnou celou stěnu, dostanete v podstatě totéž co v případě příčky. Vyberte nábytek, který ladí s ostatním vybavením v koupelně. Toto řešení je vhodnější do větších místností, ale i v té malé dokážete dosáhnout velmi pěkného výsledku s úzkým a vysokým policovým dílem.

Oddělte toaletu příčkou

Příčka nebo polopříčka je ideální řešení, je-li možné. Nejlepší je, když toto máte naplánované při rekonstrukci, ale zvládnete to určitě i sami nebo s šikovným kamarádem. Realizací získáte vzdušnější prostor a částečně oddělenou toaletu. Ještě lepšího efektu dosáhnete pořízením zasouvacích dveří nebo závěsu.

Příčka nemusí být zděná a může vytvářet i estetický prvek. Zdroj: Pinterest

Květiny k oživení

I koupelnu mohou oživit květiny a v tomto případě je klidně použijte jako rychlé a jednoduché řešení. Dodají koupelně více útulnosti, oddělíte s nimi krásně prostor toalety a zbytku koupelny. Klidně použijte více druhů, aby byl výsledek opravdu pestrý. Prostor zútulní orchideje, šáchory, draceny, kapradiny. Postavte je tak, aby zakrývaly pohled na toaletu, pořiďte vysoký policový díl, na který postavíte květiny menšího vzrůstu. Netradiční zástěnu pak vytvoříte z bambusu, což se hodí hlavně ve chvíli, kdy nemáte v koupelně moc světla.

Květiny prostor oživí a zároveň vytvoří zelenou clonu. Zdroj: Canstockphoto

Paravány

Klasický paraván je dalším velmi jednoduchým a rychlým řešením. Prostě ho postavíte mezi toaletu a zbytek místnosti. Můžete ho kdykoliv přemístit a použít i jinam. Například při večerní koupeli si můžete zajistit příjemné soukromí k relaxaci nebo ve chvíli, kdy si chcete vyčistit zuby a nemáte rádi, když vás někdo pozoruje.

Do koupelny si pořiďte bezdotykovou baterii

Pevná zástěna

Zástěna je stále pohodlné a praktické řešení, ovšem není tak flexibilní jako paraván. Je totiž namontovaná napevno a nelze s ní tedy hýbat. Nechte si ji nainstalovat k záchodové míse, abyste ji měli oddělenou od ostatních částí koupelny. Pořídit můžete variantu průhlednou nebo poloprůhlednou a zkombinovat s ostatním vybavením (například koupelnové závěsy). K dostání jsou i nejrůznější libovolné vzory.

Je-li to možné, můžete dispozici uspořádat tak, aby byla toaleta „schovaná“ za stěnou. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

Navštivte s námi půvabnou hájenku


You must be logged in to post a comment Login