Návštěvy bytů

Soutěž Rekonstrukce roku zná letošní vítěze

Od   | 

Soutěž o nejlepší proměnu domácnosti Rekonstrukce roku, která odstartovala v březnu letošního roku, zná vítěze. Odborná porota složená z partnerů soutěže, zástupců organizátorů a odborníků na poli interiérového designu nejprve vybrala 30 rekonstrukcí, které postoupily do finálového kola, veřejnost následně vybrala tři nejlepší, které získávají finanční odměnu 100 000 Kč, 70 000 Kč a 50 000 Kč. Vítězné interiéry najdete v Liberci, Českém Těšíně a Dolních Rápoticích.

Nejvíce hlasů a tedy 1. místo získala paní Jana z Liberce, která vlastními silami a s pomocí kamarádů vybudovala interiér ve francouzském stylu, který se pyšní tapetami a původními dubovými parketami. Byt si Jana chtěla vybavit kvalitním nábytkem, a proto sáhla po českých značkách. Majitelka se však nebála zrestaurovat i starý nábytek, a tak jejímu bytu dominuje prvorepublikový psací stůl a křeslo.

První místo získala paní Jana D. z Liberce, která svůj domov pojala s francouzským šarmem

Na druhém místě se umístil pan Adam z Českého Těšína, který ze stoletého zchátralého domu vybudoval interiér ve stylu slunné bohémské Itálie. Domov si vybavil dřevěným nábytkem a zdi nechal neomítnuté. 

Ze 100 let starého a kompletně zchátralého domečku vzniklo útulné bydlení s prvky venkova a industriálu prodchnuté uměleckou duší. Majitelé se inspirovali italskou kulturou a staročeským selským stylem. Rekonstrukce obsadila 2. místo

Třetí místo získal pan Josef D. z Dolních Rápotic, který rekonstruoval chalupu, která se nově stala praktičtější a prostornější. Majitelé využili staré i nové kusy nábytku. Z chléva vznikla nová koupelna a ze stodoly kuchyň s pokojem. Staré trámy byly odkryty a obroušeny. Zachovány byly také původní cihlové stropy.

Třetí místo získala rekonstrukce chalupy

 

Do finále se probojovalo 30 rekonstrukcí, ze kterých vítězové vzešli z online hlasování veřejnosti.

 

„Rekonstrukce roku dokázala, že i s malým rozpočtem a vlastníma rukama se dají vybudovat interiéry jak z obálek časopisů. Věříme, že soutěž přinesla spoustu inspirace a mnohým dodala odvahu pustit se i do rekonstrukce vlastního bydlení. Domov je místo, kde bychom se měli cítit nejlépe, a proto si zaslouží naši péči a investice,“ říká Tomáš Kofroň z Českomoravské stavební spořitelny.

 

Tým Rekonstrukce roku v průběhu soutěže také osobně navštívil několik přihlášených rekonstrukcí, aby zjistil, jak rekonstrukce probíhá a podpořil majitele. „Pro inspiraci nejen soutěžícím jsme u mladého páru v pražském Podolí natočili tři videa. Na jejich nově vznikající kuchyni jsme vysvětlili, jak správně rozmístit spotřebiče v kuchyni, a ukázali, jaké vychytávky dnešní moderní spotřebiče nabízejí,“ říká Kristina Hlaváčková z Hoover, výrobce kuchyňských spotřebičů.

 


You must be logged in to post a comment Login