Inspirace

Schovaná, a přesto na očích: Jak ukrýt popelnici, aby nehyzdila domek

Od   | 

Popelnice obvykle nejsou u domu příliš dekorativním prvkem. Přitom se ale bez nich neobejdeme. Naštěstí i pro ni lze vymyslet praktické a designově povedené místo k uložení. Jak vyřešit otázku kam s ní?

Každá popelnice může mít vlastní dveře. Zdroj: Pinterest

Poměrně často lze v bezprostředním okolí vstupu do domu vidět stojící popelnice, která je sice snadno přístupná pro popeláře, ale příliš líbivě pak vstup do domu nepůsobí. Běžná je i varianta v podobě zděných výklenků, které sice na první pohled popelnici šikovně skryjí, ale každý přesně ví, k čemu to místo slouží. Pokud chcete lepší řešení bez toho, aby byl rušen celkový vzhled a vše zůstalo na první pohled ukryté, můžete na to jít i jinak. Vytvořte speciální stanoviště, které vypadá nejen hezky, ale je i praktické.

Ohrádku nebo přístřešek si vyrobíte sami

Obvyklým řešením je přístřešek nebo ohrádka, kterou si šikovný kutil vyrobí i sám. Stačí pár desek, v obchodech pořídíte již hotová dvířka, celé to sestavíte dohromady a pěkný přístřešek je na světě. Ohrádka je takřka stejná, ale není v horní části krytá, aby vytvořila kompletní přístřešek. Když dáte na ohrádku stříšku, můžete ji využít a proměnit, třeba v malou zahrádku. Aby nebylo hned na první pohled poznat, že se jedná o místo pro popelnici, můžete stříšku osázet zelení.

„Skříňku“ pro popelnice vyrobíte i sami. Zdroj: Pinterest

Zástěny

Máte-li místo na zahradě, můžete využít nejrůznější zástěny, které vypadají velmi vkusně a na zahradě ani nikdo nemusí poznat, co za sebou ukrývají. K modernímu domu se hodí tahokov nebo perforovaný plech. Milovníci venkovského stylu více ocení tradiční zástěnu ze dřeva. Možností jsou také rákosové rohože, které vypadají velmi efektivně, ale jejich životnost je nízká a musí se pravidelně měnit.

Popelnic můžete schovat za proutěný paraván. Zdroj: Pinterest

Zděný přístřešek

Mnohem lépe a elegantněji působí zděný přístřešek z cihel. Popelnice je v něm pěkně schovaná, a přitom toto stanoviště vypadá velmi dobře. Když necháte přístřešek udělat o něco větší, můžete v něm mít police pro menší nádoby na tříděný odpad nebo uložené další věci. Pokud má váš přístřešek střechu, použijte stejnou krytinu jako tu, kterou máte na domě. Celek pak vypadá sjednoceně. Čelní stranu lze zakrýt hezkou kovanou brankou.

Popelnice schovejte třeba jen za vyzděnou příčku. Zdroj: Pinterest

Vytvořte z popelnice umělecké dílo

Máte děti? Pak jim dejte do ruky štětce, barvy a nechte je zapojit svou kreativitu a fantazii. Získáte originální umělecké dílo, které vám bude každý den dělat radost. Samozřejmě můžete využít také svůj talent, pokud chcete, aby výsledek vypadal upraveněji. Pokud nechcete malovat, můžete je polepit samolepkami.

Nezapomeňte na správný výběr popelnice

Správný výběr popelnice je velmi důležitý. Musíte zvolit takovou velikost, která odpovídá počtu lidí v domě. Některé větší rodiny upotřebí i dvě. Fakt je ale ten, že pokud poctivě třídíte, i početné domácnosti bohatě postačí jedna popelnice. Nepodceňujte ani výběr materiálů. Kovová popelnice poměrně brzy zkoroduje a je těžká, ale není problém do ní hodit horké odpadky. V plastové byste se s horkými odpadky se zlou potázali. Je ale lehčí a lépe se s ní manipuluje.

Horní část můžete osázet rostlinami. Zdroj: Pinterest


You must be logged in to post a comment Login